Kummel

Teekummel (chamomilla recutita) on maailmas üks tuntumaid ravimtaimi. Kummel on põletikuvastase ja antiallergilise toimega. Aitab kaasa kudede taastumisele ja haavade paranemisele. Antibakteriaalse toimega. Stimuleerib naha ainevahetust. Kummelit kasutatakse väga laialdaselt igasuguste naha probleemide puhul ja naha seisundi parandamiseks. Tehakse kompresse erinevate probleemide puhul (haavandid, haavad jne).

Kummeli kompressid on kasulikud kõrvaaukude venitamise ajal ja iluaukude puhastamiseks. Ei ärrita nahka ja iluauku (nii nagu meresoolalahus võib teha). Samuti kummel omab niisutavat toimet.

Kummelitee sobib ideaalselt värske iluaugu, värske venituse, põletikulise iluaugu puhastamiseks ning kummeli tee aitab kaasa paranemise protsessile.

Mina isiklikult olen tõsine kummeli austaja.  Venitatud kõrvaaukudele, värsketele iluaukudele, põletikulistele iluaukudele olen teinud kummelitee vanne ja kompresse.

Tass keedetud vett ja üks paki tee.  Lasta jahtuda ja siis kasutada vastavalt vajadusele. Iga päev tuleb teha uus värske tee.

Pildil on näha kohvimõõdulusikas ja knorri puljongi topsik. Neid ma kasutan kõrvanibudele kummeli vannide tegemiseks (seoses kõrvaaukude venitamisega). Põsekedes ehete kandmise ajal kasutasin köhasiirupiga kaasa saadud pisikest pitsi põseaukude vaakumloputamiseks (väga efektiivne). Samuti kasutasin kummeliteed suu loputamiseks, kui põskedes olid augud.

Venitatud kõrvaaukude puhul soovitan kummelitee vanne ja kompresse. Ja just siis, kui värske venitusega on tekkinud rebendeid ja infektsioone. Kummelitee aitab kiiremini kõrvanibudel taastuda ja samas kummelitee soodustab ka naha taastumist, mis on kõrvaaukude venitamise puhul väga oluline.

KUI TIHTI VÕIB KUMMELIGA PUHASTADA?

Üldiselt ikkagi soovitatakse värske iluaugu puhul 1-2 korda päevas esimesel nädalal ja hiljem vastavalt vajadusele. Meresoola lahust võib kasutada 1-2 korda päevas (mitte rohkem, liigselt ärritab), siis kummeliteega ei ole piiranguid ja vajadusel võib kasutada rohkem.

Kompresse ja vanne teha 5-15 minutit. Kuivatada puhta paberrätikuga.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s