Eheteta magamine

Tavalised kõrvarõngad magamise ajal ei sega kuid venitatud kõrvaaukude ehted on suuremad ja võivad hakata magamisel segama. Mida suuremaks lähevad läbimõõdud seda keerulisem on ehetega magada. Seega mingist hetkest tuleb hakata kõrvaauke harjutama ehtevabade perioodidega. 

Tegelikult on selleks mitu olulist põhjust, miks peaks öösiti eheteta magama. Kõrvaaugud vajavad õhku ja eheteta olemine mõjub venitatud kõrvaaukudele hästi. Paljud mainivad, et nende kõrvaaugud muutuvad tervemaks. Ehetega magamine võib tekitada vigastusi kõrvaaukudele. Mida suurema läbimõõduga ehted, seda suuremad ohud vigastuste tekkimiseks. Karmimad juhtumid, mida ma olen näinud – hommikul ärgates leidis inimene katkenud kõrvanibu (väga suure läbimõõduga ehe oli öösel kõrvas); öösel magades kõrvaauk “plahvatas” (inimene liiga kiiresti venitas kõrvaauke ja küllap öösel magades tekkis lisa pinge). Inimesed kipuvad ära unustama, et kõrvaaukude sisemine pind on väga õrn.

Peale värsket venitust ei saa ehteta kaua olla, sest siis tõesti võib kõrvaauk kokku tõmbuda ja soovitud suuruses ehe enam kõrvaauku ei lähe. Kui Värskest venitusest on möödunud piisavalt aega, siis saab hakata harjutama ehtevabalt olemisega. Harjutamine seisneb selles, et iga päev aina pikema aja ollakse ehteta. Alguses 10 minutit. Järgisel päeval 20 minutid. Ja sedasi iga päev seda aega pikendada kuni lõpuks saab terve öö olla ilma ehteta.

Kindlasti alati enne ehte kõrva panemist tuleb kõrvaauke masseerida õliga ja alles siis ehe panna.

Lisan juurde oma kogemused. Väikeste läbimõõtude puhul ehted öösel ei häirinud (kuni 6mm). Ühel korral juhtus, et hommikul ärgates oli ehe kõrvast kadunud ja kõrvaauk oli väga halvas olukorras. Ehmatus oli korralik, sest kõrvaauk oli kuivanud kokku mingiks tombuks (veri ja koevedelik kattis kõrvanibu). Kummeliteega leotades selgus, et kõrvaauk oli öösel saanud kõvasti kannatada ja kõrvaaugu sisemisel pinnal olid haavad. Mul olid ilma servadeta mõlemalt poolt o-rõngastega fikseeritavad ehted. Tõesti need rõngad kippusid öösiti magades ära kaduma ja kiiresti vahetasin need ehted välja. Ilma servadeta ehteid ma ei soovita kasutada. Lisaks on olnud ka seda, et osade ehete puhul öösel magades ehete servad hakkavad kõrvaauku soonima. Mingist suurusest hakkasid ehted öösel häirima (8-10mm). Ja siis ma hakkasin magama nii, et mul on käsi pea ja padja vahel kuidagi nii, et kõrvanibud jäävad õhku (ma ei oska seda lahti seletada). Sama võtet ma olen kasutanud ka siis, kui kõrva kõhres olid paranevad augud ja öösel magamine tekitas valu.

Tegelikult seda postitust kirjutades meenus, kui piinarikas oli magada siis, kui mul olid põskedest ehted. See oli selline ooper, et sellest kirjutan eraldi põseaukude teema all.

Tegelikult tuleb magades arvestada iluaukudega. Näiteks kõrva kõhres olevad iluaugud paranevad 9-12 kuud. Sellel perioodil ei ole soovitatav sellel küljel magada, kus on paranev iluauk (1-2 kuud kindlasti mitte). Ei tohiks ühel ajal teha mõlemasse kõrva kõhre osasse auke. Siis tuleks magada selili. Uue iluaugu saamisega tuleks panna puhas voodipesu. Väga oluline! Ja tõesti magades on võimalik vigastada iluauke. Paratamatult me öösel keerame ennast ja ei tunne, kui mõni ehe kusagilt natuke valesti turritab või kuidagi valesti hoiab. Seda just värskete iluaukude puhul, sest siis on pikemad ehted, et oleks piisavalt ruumi paistetamiseks ja puhastamiseks. Olen ise mitel korral just pikemate ehetega iluaukudele öösel kogemata viga teinud. Samuti peale ehete vahetamist on vahel selgunud, et uus ehe magades jääb kehvasti ja ärritab iluauku. Seda just kõrva kõhres olevate aukude puhul. Uskuge või mitte, aga ma olen isegi septumi ehtega ennast öösel vigastanud.

Kui venitatud kõrvaaukude puhul on võimalik magada eheteta, siis iluaukude puhul on see asi keerulisem. Värskest iluagust ei tohi ehet eemaldada. Hiljem juba saaks, samas ei ole mõtekas, sest õhtuti ehete võtmine ja hommikul ehete panemine liigselt ärritaks iluauku. Lisaks on väga huvitav see, et kõigil on iluaukude puhul erinevalt. Osad eemaldavad ehted ja aastaid hiljem saavad uuesti ehte tagasi panna. Samas osad eemaldavad ehted lühemaks ajaks ja juba ei saa ehet tagasi. Kindlasti mängib rolli see, et kui kaua on ehet kantud ja kas iluauk on eelnevalt täielikult paranenud. Osade iluaukude puhul peab ehe ikkagi alati iluaugus olema ja ei soovitata ehteta olemist. Lühiajaliselt on mõeldav kuid pikemaajalise pausi puhul võib juhtuda seda, et iluauk kahaneb ja samas läbimõõdus ehe enam ei lähe. Proovida siis peenema läbimõõduga ehet ja nädalaid hiljem proovida suurema läbimõõduga. Minul näiteks üks kõhre auk oli enne 1,6mm ja nädal ehteta olemise tagajärjel saangi nüüd kanda vaid 1,2mm ehteid. Kohati on see nüristav, sest oli kindel projekt kõrvaaukudega ja nüüd seda ei saa teostada, sest teine auk on 1,6 ja kindlasti ei tohi kahandada 1,2mm-le.

Iluaukude omanikel võib olla väga palju rõõme ja ka muresid, sellest mõni teine kord.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s