“Fat and healthy”

Paljudele kindlasti tundub väljend “fat and healthy” ehk siis “paks ja tervislik” väga vastukäiva väljendina. Et mis mõttes saab olla paks ja tervislik ühes lauses koos? Kui ma hakkasin kõrvaaukude venitamise kohta infot koguma ja vastavates arutlusgruppides uurima ja õppima, siis ka minule tundus alguses selline väljend natuke veider. Kõrvaauke venitavatel inimestel on kombeks üksteistele sedasi soovida. Vahel soovitakse ka kohevaid (fluffy) kõrvanibusid.

Tegelikult on asi selles, et kõrvaauke venitades on väga oluline, et kõrvanibud oleksid paksud ja näeksid välja terved. See tähendab seda, et siis on kõrvanibudega kõik korras ja see omakorda tagab edasisel venitamisel head tulemused. Ja mis põhiline, inimene jõuab sedasi oma eesmärgini ehk oma soovitud suuruseni.

Kahjuks on silma jäänud, et kõigil ei ole kõrvanibud paksud ja terve välimusega. Tihti on selle põhjuseks valed venitamise võtted, valed ehted ja vale hooldamine. Kõige rohkem on kahju tekitanud just venitajatega venitamine ja ka teipimise meetod. Samuti on tihti probleemiks veel valed ehted. Ning muidugi kiirustamine. Liiga kiiresti tehakse uus venitamine ja kõrvaauk lihtsalt pole valmis uueks venitamiseks. 

Aga kuidas omada pakse ja terve välimusega kõrvanibusid? Kui inimene on eelnevalt mu blogis postitusi lugenud, siis peaks juba vastuseid teadma. Kuid ikkagi kordan kõik uuesti üle.

  • Venitada loomulikul viisil. Iga 3-6 tagant venitada vaid 1mm. Selle ajaga on ehete raskusega kõrvaauk piisavalt lõtvunud, et 1mm üheservalise klaasist ehte panemine ei tekita probleeme.
  • Uue venituse jaoks kasutada klaasist üheservalist ehet. Hiljem, kui kõrvaauk on uue suurusega harjunud, alles siis proovida teisi ehteid.
  • Kasutada ohutuid materjale. Värske venituse puhul klaas. Hiljem sobib titaan (implantaadi kraadiga), roostevaba teras (implantaadi kraadiga), kivi, klaas, puit (ohutu puit) ja on veel materjale, mis on ohutud. Kindlasti vältida akrüüli, ohtlikku puitu, silikooni (v.a. KAOS silikoon).
  • Hooldada õigesti ja sobilike vahenditega. Puhastada kõrvaauke ja ehteid regulaarselt, sest paratamatult kipub ehetele ja kõrvaaukudesse kogunema surnud naharakke, keha vedelikke jne. Kõrvanibusid regulaarselt mudida jojobaõli, emu õli, e-vitamiini õli või “Holey Buttr”iga. Massaaz tagab hea verevarustuse kõrvanibudes.

Ja nii lihtne see tegelikult ongi. Kui on näha, et kõrvanibu ei ole terve välimusega (punetav, ketendav, sügelev, haisev (isegi puhtust hoides), paistes, valus jne.), siis on midagi valesti ja tuleb kohe reageerida. Otsida põhjus, miks on asi nii halvasti. Kas on ebasobiv materjal või ei sobi kasutatav õli. Või on ikkagi kasutatud venitajaga venitamist ja siis lõhutud kõrvanibu. Vahel võib ka muude tegurite tagajärjel saada kõrvaauk vigastada (magades, kogemata riivates ehet jne). Siis tuleb selgusele saada, kui suur on kahju. Hullematel juhtumitel tuleb vähendada ehte läbimõõtu 1-2mm, et kõrvanibu ja ehte vahele jääks piisavalt ruumi ja kõrvanibu saaks paraneda. Ja vahel tuleb täiesti loobuda ehete kandmisest ja lasta kõrvanibul olla ehteta kuni kõik paraneb ja alles siis saab edasi vaadata. Vahel tuleb loobuda edasisest venitamisest, sest on näha, et kõrvanibu ei pea enam seda vastu jne. Et kõik oleneb probleemidest.

 Siinkohal soovin kõigile venitatud kõrvaaukude omanikele kohevaid kõrvanibusid !!!

 

 

 

Siinkohal soovin kõigile venitatud kõrvaaukude omanikele kohevaid kõrvanibusid !!!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s