Haisevad kõrvad

Üldiselt seda probleemi tavaliste kõrvaaukude puhul ei esine kuid venitatud kõrvaaukude puhul üllatavalt paljud kurdavad, et kõrvaaukudel on ebameeldiv lõhn ja et kõrvaaugud lausa haisevad.

“Haisevad kõrvad” – see on siis selline olukord, et kuigi iga päev puhastakse kõrvaauke ja ehteid, siis ikkagi väga kiiresti tekib kõrvaaukudes ebameeldiv lõhn. Ja seda isegi siis, kui on näha, et kõrvaaugud ei ole põletikulised ega mädased (sellisel juhul on õrn ebameeldiv lõhn veel arusaadav). Ning tihti inimesed ei oska selle olukorra parandamiseks midagi teha.

Tegelikult sellise probleemi põhjuseks võib olla ehte materjal või siis kõrvaaukude hoolduseks kasutatav õli. Iga inimese keha on erinev ja iga inimese keha võib kokkupuutes materjalide ja õlidega reageerida erinevalt. Tavaliste kõrvaaukude puhul on ju auk pisike ja ehtega kokkupuutuv pind väike. Kuid venitatud kõrvaaukude osas on ehetega kokkupuutuv pind juba palju suurem ja selle tõttu on tuntavam naha reaktsioon materjali või hooldusvahendi osas.

Kui selline probleem tekib, siis esiteks vaadata üle hoolduseks kasutatav õli. Selleks on sobilik vaid emuõli, e-vitamiini õli ja jojobaõli. Ja enamjaolt on ikkagi olnud põhjuseks ehete materjalid. Tihti kantakse kõrvaaukudes ebasobilikust materjalist ehteid (soovitan läbi vaadata blogis ehete rubriik). Tüüpilisem viga on plastiku ja silikooni kandmine ning kõige enam just plastikust ehted tekitavad ebameeldivat lõhna kõrvaaukudes. Võimalusel ikkagi soetada ohutust materjalist ehteid, sest ohtlikud materjalid lisaks haisule tekitavad ka ärritust, punetust ja sügelust. Kui kõrvanibud on järjepidevalt punased, siis on midagi valesti.

Samas tuleb silmas pidada ka tavalist hügieeni. Kõrvaauke ja ehteid peab regulaarselt puhastama. Venitatud kõrvaaukude ehetele hakkab kogunema surnud naharakke, higi ja mustust ning see tekitab ka ebameeldivat lõhna. Kõrvaauke ja ehteid peab regulaarselt puhastama 1-3 päeva tagant vastavalt vajadusele.

Omast kogemusest tean, et tõesti vale õli ja plastikust ehted tekitavad ebameeldivat lõhna kõrvaaukudes. Ühel korral olude sunnil kasutasin hooldamiseks beebiõli ja kiiresti tekkis kõrvades paha lõhn. Sama on ka plastikust ehete osas. Ma kannan plastikust ehteid väga harva ja siis lühiajaliselt ning tõesti enamike ehete puhul on tekkinud kiiresti ebameeldiv lõhn ning on olnud juhuseid, et plastikust ehted on tekitanud ärritust ja paistetust. Ja isegi on olnud probleeme roostevabast terasest ehetega. Kuigi neil on märgis 316L, siis tegelikult ei ole need kehas kandmiseks sobilikud (madal kvaliteet) ja ma siiani ei ole jõudnud tellida õigest materjalist 316 LVM ASTM F-138 ehteid. Ning hügieen tõesti on oluline.

Venitatud kõrvaaugud vajavad rohkem hoolt ja tähelepanu võrreldes tavaliste kõrvaaukudega.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s