Titaanist ehted

Titaan on iluaugustamise maailmas väga hinnatud materjal.

Titaan sobib kokku elava koega. Ei ole organismile mürgine ja ei ole organismi poolt tõrjutud.

Samuti on mittemagneetiline, et inimene võib vabalt magnetuuringutel viibida (teistest materjalidest ehted tuleb uuringute ajaks kindlasti eemaldada).

Titaan on väga hea valik värske iluaugu jaoks ja üleüldse hea materjal iluaukude jaoks.

Iluaukude ehete jaoks on sobilik implantaadi standardiga titaan Ti6AL4V ELI ehk ASTM F136 ehk ISO 5832-3 (6% alumiiniumit, 4% vanadiumit ja 90% titaani). Samuti sobib täiesti puhas titaan ASTM F67.

Väga oluline on just ehete märgis, et ikka oleks õige materjal. Vajadusel müüjatelt ja iluaugustajatelt üle küsida, et mis on ehte materjali tähis. Sest müügil on ka titaanist ehteid, mis ei vasta sellele standardile. Ja just värvilisele titaanile pöörata tähelepanu.

Titaanil on huvitav omadus. Vastava protssesi käigus saab muuta metalli värvi. Metall ise muudab värvi ja toonidest võib saada kõik toonid, mis on näiteks vette tilgutatud mootoriõli tilgal. Värvil on huvitav helk. Värv võib ajaga tuhmuda ja kaduda, kuid vastava protsessiga saab uuesti titaanil värvi muuta. Päris musta värvi ta ei muutu. Et kui teile müüakse mattmusta titaanist ehet, siis see on võltsing. Tume titaan on tumehallikas erinevate värvivarjunditega. Värvilist titaanist ehet ostes tasuks uurida, kas ehe on üleni värvi muutnud (ka keerme osad on värvilised) või on võltsitud ehe värvkattega. Seda viimast saab kiiresti tuvastada kui ehte keermekohti kinni ja lahti kruvida. Enamjaolt siis on näha värvi kohest kulumist, seega tundmatu värvikate (ise neid ka poes tuvastanud ja tõesti on müügil võltsingut ehk väidetavalt titaan aga tegelikult kes teab mis materjal värvikattega).

Et alati müügil olev titaanist ehe ei ole implantaadi kraadiga. Sellised ehted on odavamad kui implantaadi kraadiga roostevabast terasest ehted.

Titaan on väga sobilik just neile, kellel on nikli allergia. Kui ikkagi valite püstolmeetodiga kõrvaaukude tegemise (äärmisel juhul kõrva nibusse), siis valida titaanist ehted, sest on kindlam, et allergiat ei teki. Samas on harvad juhused, et inimestel on tekkinud allerga segus oleva alumiiniumi või vanadiumi vastu.

Iluaugustamise maailmas ja bodymodi maailmas kasutatakse seda materjali just erinevate implantaatide jaoks. Sellised erinevad kettakesed ja alused, mis asetatakse naha alla. Nendest ulatuvad välja kinnitusosad, mis jäävad naha pinnale ja mille külge on võimalik keerata teisi osasid. See on selline teine huvitav teema, millel kunagi peatun pikemalt.

Ja jätke meelde ASTM F136 ehk ISO 5832-3.

Advertisements

2 comments

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s