PLASTIKUST EHTED

Akrüül ehk PMMA (polümetüülmetakrülaat) on sünteetiline polümeer. Lihtsamini öeldes on see PLASTIK. Osad ehted on täielikult plastikust ning osade plastikehete pinnad on värvitud.

Akrüül ehete materjalina oli vanasti väga populaarne ning kahjuks seda siiani väga palju müüakse ja kantakse. Kuid aja jooksul on selgunud, et see ei ole inimese kehale ohutu materjal. Kui seda kanda keha siseselt, siis materjal soojeneb keha temperatuurini ja ehtest hakkab välja imbuma toksilisi kemikaale. Osad kemikaalid on vähki soodustavad. Värvikihiga plastiku puhul on teadmata värvi koostisosad ning ka need võivad olla mürgised. Ja ka plastiku puhul on teadmata, milliseid aineid täpsemalt on kasutatud.

Akrüülist ehte pinnale tekivad väga kergesti kriimud, seega peale puhastamist ei saa ehet täielikult puhtaks. Ohtlik on kasutada varem teise inimese poolt kantud ehet (venitatud kõrvaaukude ehteid).

Siiani ei ole tõestatud selle ohutust nii lühiajalise kui ka pikaajalise kandmise osas. 

Kindlasti ei tohiks kasutada akrüüli värskes iluaugus või värskelt venitatud kõrvaaugus. Paranenud iluaukude puhul lühiajaliselt on mõeldav, kuid kas siis on see ohutu meie organismile, ei teata.

Samuti ei tohiks plastiehteid kasutada suus (akrüülist kuulid ja akrüülist keele ehted). Toksiinid satuvad kergesti organismi. Otseses mõttes lutsutatakse kemikaale oma kehasse. Kas sooviksite iga päev suus hoida plastikust asju?

Kui akrüülist ehte kandmisel esineb punetust, paistetust, sügelust, veidrat maitset suus (suus olevate ehete puhul), tugevat lõhna venitatud kõrvaaukudes – siis ehe kohe eemaldada!!!

Minu kogemused akrüülist ehetega.

Põskedes ehete puhul kasutasin akrüülist palle. Kuigi neid puhastasin hoolega, siis nendest imbus välja ebameeldivat lõhna ja maitset. Õnneks ma kandsin põskedes ehteid vaid 3 kuud, et saada tulemus, mida soovisin.

Venitatud kõrvaaukudes kannan harva plastikust ehteid. Olen huvist katsetanud ja tõesti, osade ehete puhul tekib kohe kõrvaauku vastik lõhn kuigi kõrvaaugud on puhtad. Samuti on osade ehete puhul esinenud punetust ja sügelust. Siiani on vaid mõned üksikud plastikust ehted olnud, mis on sobinud, kuid ka neid ma ei kanna pikalt. Tavaliselt kannan plastikust ehteid lühiajaliselt (1 päeva). Samuti on näha, et plastikust ehtete pind muutub kiiresti koledaks ja väga hea pinnas mustuse kogunemisele ning mikroobide paljunemiseks. Septumis olen lühiajaliselt katsetanud plastikehteid (sest ma soovisin teada, kas seda tüüpi ehted sobivad, enne kui tellin õigest materjalist).

Inimestel tasuks sellele teemale tähelepanu pöörata. Pealegi plastikust ehted näevad odavad ja koledad välja. Kas selleks teeme oma kehaga muudatusi, et kanda oma kehas plastikut? Üks asi on keha väliselt kanda plastikust ehteid, teine teema on keha siseselt ehete kandmine. Ja eriti puudutab see venitatud kõrvaauke ja iluauke. Mõlemal juhul kahjuks palju plastikust ehteid müügil.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s