Hõbedast ehted

Hõbedast ehteid kantakse väga palju. Hõbedal olev märgis 925 tähendab seda, et väärismetalli massist 92,5% on puhas hõbe ning ülejäänud on muude metallide segu. Tavaliselt on muuks materjaliks vask. Kuid mida rohkem on vaske, siis seda rohkem esineb ehte oksüdeerumist ja väärismetalli pinnale tekib tume kiht. Samuti on vases niklit, mis võib tekitada allergilisi reaktsioone. Ohtlik on panna kehas olevatesse iluaukudesse niklit sisaldavaid ehteid. Paljudel inimestel esineb nikli suhtes allergiat avaldudes punetuse, põletiku või aeglaselt paraneva haavandina.

Inimesel ei ole otseselt hõbeda vastu allegilist reaktsiooni vaid on selle 7,5 protsendi osas. Teisisõnu me ju jällegi ei tea, mis materjali on kasutatud selle 7,5% sees. Siit ka see probleem, miks vahel osad hõbedast 925 ehted sobivad ja vahel osad ei sobi. 

Kehavälisteks eheteks on hõbe ideaalne ja ei tekita probleeme, sest ehted ei ole koguaeg otseses kontaktis meie kehaga. Nahk on omamoodi kaitsebarjäär. Kuid kehasiseste ehete puhul hõbedat ei soovitata. Lühiajaliselt on mõeldav kuid pikaajaliselt võib tekkida see probleem, et ehe hakkab iluaaugus oksüdeeruma ja võib tekkida selline must moodustis augu sisemisele pinnale. See ei ole otseselt kahjulik. Kuid võib juhtuda, et on vaja selle tumeda osa eemaldamiseks kirurgilist lõikamist. Seda kipub juhtuma just ninas kantavate ehetega. Ninas on niiske keskkond ja ehted võivad kergemini oksüdeeruma hakata. Kui on näha naha tumenemist hõbedast ehte kandmisel, siis ehe eemaldada. Vahel oksüdeerumisest tumenenud koht ajaga kulub.

Kindlasti ei tohiks kanda hõbedast ehet värskes iluaugus. Hõbedast ehteid võib kanda täielikult paranenud iluaugus ja jälgida, kas tekib punetust ja sügelust või mitte. Kui tekib siis ehe eemaldada.

Ehete ostmisel jälgida, et märgistus 925 ei oleks pulga peal või kohas, mis jääb ehet kandes iluaugu sisse. Iluaugus olev pind peab olema võimalikult sile. Kuid kahjuks on näha, et paljudel kõrvarõngastel on märgistus ehte pulgal. Sellisel juhul on keeruline tagada ehte puhtust.

Müügil on “antiik hõbe”. Seda ei tohi kanda iluaukudes ja venitatud kõrvaaukudes.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s