“Minu imeline muutumine” – rinnad väiksemaks

Postitus vanast blogist 29.10.2015.

Osa 1 Hooaeg 2.

Aastaid põnevusega vaatan taolisi “makeover” tüüpi saateid. Ja erilise huviga just iluoperatsioonide teemat. See on jällegi üks teema keha muutmise teemadest. Miks just sellised saated mulle huvi pakuvad? Sest nendesse saadetesse on valitud keerulisemad juhtumid ja tõesti inimestel on esteetilistel või muudel olulistel põhjustel vaja välismust kohendada/muuta. Teisisõnu iluoperatsioonid on põhjendatud ja vajalikud.

Huvitav on näha tulemusi ja võrrelda seda algse välimusega. Samas neid saateid analüüsides tekib tohutult palju küsimusi. Millise signaali annad see ühiskonnale? Kas see just rohkem õhutab inimesi pöörduma ilukirurgide poole? Tänapäeval on probleemiks see, et iluoperatsioone soovivad inimesed, kellele tegelikult ei ole selleks mõjuvat põhjust. Enamjaolt on põhjuseks rahulolematus oma kehaga.

See selleks. Ja muidugi on ka meil Eestis olemas oma kodukootud “makeover” saated, mida üritan blogis analüüsida. Saate leiate SIIT. Igal nädalal vaatan kulli pilguga uue saate üle ja kirjutan miskit. Esimest hooaega ka jälgisin, kuid siis veel ei kirjutanud seda blogi, et tulevikus vaatan ja kirjutan esimese hooaja osadest ka.

Aga asume saate juurde.

Valitud oli inimene, kellel tõesti oli vaja kirurgide abi. Suured rinnad põhjustasid/süvendasid seljavalusid ja selle leevendamiseks on rindade vähendamise operatsioon vajalik. Samas tekkis küsimus, et kas tegelikult teised ilukirurgilised protseduurid olid vajalikud (nina ja täitesüstid)?

Saates oleks võinud kohe alguses olla kaalu langetamisega seoses toitumise ja trenni nõustamist. Jäi mulje, et inimene pidi selle teemaga üksi tegelema. Ja operatsiooni päeval, kui otsustati operatsioon edasi lükata, alles siis anti saatekiri toitumisnõustamisele.

Alguses häiris arsti kuri noomitamine kuna peale kaalu langetamist oli kaalu tagasi juurde tulnud. Samas see oli õigustatud, sest inimene tõesti peab ise vaeva nägema. Et operatsioonid annaksid head tulemused, selleks peab nii patsient kui ka arstid tegema koostööd. Patsient peab olema pühendunud ja kui ikkagi ise piisavalt ei pinguta, siis seda on tulemustest näha ning tulemused võivad olla kehvemad.

Nina operatsiooni osa oli väga huvitav. Ja tulemuseks oli lõpuks ilus väike nina.

Enne rindade vähendamise operatsiooni oli visuaalselt näha, miks inimene soovis ja vajas seda operatsiooni. Põnev oli kuulata operatsiooni ajal toimuva kohta ilukirurgilt seletusi. Oleks soovinud näha tulemust, peale operatsiooni. Samuti oleks võinud olla ka infot, et kas ja kuidas rindade vähendamine mõjus seljavaludele jne.

Mulle väga meeldis see koht, kus kirurg väga selgelt ja arusaadavalt seletas lahti RASVAIMU. Inimesed ekslikult arvavad, et rasvaimu on kaalulangetamise protseduur. Rasvaimuga eemaldatakse ladestunud rasv probleemsetest kohtadest. Kuna rasv on kerge, siis protseduuriga oluliselt kaal ei lange.

Kuidagi liiga ilus ja lilleline tundus kogu see saade. Ei mingit juttu ega teemat sellest, et mis probleemid ja mured kaasnevad selliste operatsioonidega. Ning jäi silma, et rühi osas oleks võinud inimest suunata. Arvatavasti aastaid raske koorem suurte rindade näol oli jätnud oma jälje inimese rühile. Rüht sirgemaks ja tulemus oleks kindlasti palju ilusam olnud.

Minu jaoks oli liiga leebe saade. Olen harjunud palju karmimaid ja otsekohesemaid saateid iluoperatsioonidest vaatama. Seda saadet vaadates võib jäädagi inimestele mulje, et ohh mis see ilukirurgia ikka on. Siusips ja voilaa. Võrdluse pilte vaadates kohati nagu ei olnudki näha suuri muutusi välja arvatud rinnad.

Väga hea näide, kuidas õhukeste juustega saab väga kiiresti ilusa tulemuse holo juuksepikendustega. Tegelikult lõpptulemus oli ilus, kuid muutus ei olnud nii märgatav.

Igatahes jään ootama järgmist saadet ja teiste saadete kirjutised leiab TV “Minu imeline muutumine” rubriigist.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s