Polümeersavist ehted

Polümeersavi on väga huvitav materjal ja mingil perioodil oli populaarne FIMOst ehete tegemine. Kahjuks SEE MATERJAL ON OHTLIK. Lihtsan on küsida, et kas Te sooviksite kanda põrandal olevat linoleumi ehk PVC katet enda küljes? Tavaliste ehete puhul ei ole asi kõige hullem. Rippuvate kõrvarõngaste puhul materjal ei ole otsekontaktis kehaga. Samuti käeketid ja emuletid ei ole kindlalt keha küljes. Samas ei ole tõestatud, et see materjal on ohutu.

Polümeersavi eritab mürgiseid aineid kehasse. See materjal tuleb eemale hoida kõrvadest ja venitatud kõrvaaukudest. See materjal on nii mürgine, et võib tekitada rakkude kahjustusi ja kõrvalestad otseses mõttes surevad ära. Eriti võigas oli leida youtube vahendusel õpetusi, kuidas teha FIMOst ehteid venitatud kõrvaaukudele ja kuidas neid siis lakkida küünelakiga. Peale seda hakatigi hoiatavat infot jagama, et see materjal ei ole sobilik venitatud kõrvaaukudesse, sest inimestel tekkis probleeme selle matrejali kandmisega.

Miks inimesed ei mõtle sellele, et kehasse topitavad asjad võivad olla mürgised ja kahjulikud?

Siinkohal tasuks ikka alati mõelda, et kas see mida keegi kusagil youtube kanalil õpetab tegema, et kas see ikka on ohutu. On jäänud silma ka õpetused, kuidas kodus suvalistest asjadest valmistatakse venitatud kõrvaaukudele ehteid. See ei ole OK!!

Ise soovitaksin hoiduda eemale sellest materjalist, kui asi puudutab ehteid, mis on keha sees või väga tihedalt kontaktis kehaga. Ja kõrvadest tuleb FIMOT võimalikult kaugele hoida!!! 
Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s