Poolvääriskividest ehted

Ehte materjalina poolvääriskivid on ühed huvitavamad, ilusamaid ja tõesti iseloomuga. Midagi müstilist. Seda suurem oli minu üllatus, et on olemas iluaukudele ehted, milles on kasutatud poolvääriskive ja ka venitatud kõrvaaukudele on poolvääriskividest ehteid. Mõelda vaid, midagi müstilist, ravivat või kaitsvat saab kanda kõrvades või oma kehas. Igatahes väga põnev. 

Ma suhtlen inimestega, kes väga kõrgelt hindavad ehete materjale. Ja poolvääriskividest ehete kandmine on tõsine teema. Sest need ehted on kallid. Kuid on näha, et inimesed väärtustavad oma keha muudatusi. Aastaid on ju nähtud vaeva kõrvaaukude venitamisega ja siis sinna tuleb ju panna kvaliteetseid ilusaid ehteid. Plastik ja silikoon on selle kõrval ikka väga niru.

Aga teemasse. Venitatud kõrvaaukudele mõeldud poolvääriskividest ehete puhul peab mõnele asjale pöörama tähelepanu.

Neid ei ole hea kanda värske venituse puhul kuid hiljem kandmiseks on ideaalsed.

Neid ehteid on erinevate kujudega – konksud, pisara kujuga ja tavalised ümarad (üheservalised, kaheservalised, seest õõnsad või mitte õõnsad). Põhiline, et väline pind oleks hästi poleeritud. Eriti just pind, mis jääb kõrvaaugu sisse.

Samuti peab pöörama tähelepanu raskusele. Loomuliku venitamise protsessi ajal on kivist ehted head oma raskusega. Nad aitavad venimisele kaasa. Kivist ehete puhul raskus on kõrvaaugus hajutatud, et ei pea muretsema (kui just ei kanta konksusid). Kuid peab olema tähelepanelik, et venimine ei toimuks liiga kiiresti. Nii võivad tekkida õhenenud kohad. Kui on näha, et ehted on liiga rasked, siis valida kas seest õõnsad poolvääriskivist ehted või valida teisest kergemast ohutust materjalist ehted.

On üks oluline teema.

Kas müüdav kivi on tegelikult see, mida väidetakse olevat?

Müügilt võib leida igasuguseid poolvääriskivide võltsinguid. On plastikust, plastik ja kivi segusid ning klaasi ja kivi segusid. Teades plastiku kahjulikkusest, siis on oluline tuvastada, kas me ostame ikka õige toote. Kivi ja klaasi segu on ohutu.

Kõige rohkem jääb silma võltsitud türkiisi. Need on ära tuntavad kui inimene on näinud õiget türkiisi. Teisisõnu ehte välimuse muster ja värvus võivad anda vastuse, kas on tegemist õige tootega. Türkiisi puhul ei leia suuri ehteid, sest need oleksid liiga kallid. Teiseks türkiisi puhul ei ole ehted ühesugused mustri osas.

Kui kahtlete ükskõik millise toote puhul, siis otsige infot, et milline see kivi tegelikult peaks välja nägema.

Ehete hind reedab selle õigsuse. Kui on odav, siis on kindlasti tegu võltsinguga. Mida väärtuslikum poolvääriskivi, seda kallim.

Opaali puhul võib leida klaasist ehteid, mis sarnanevad opaaliga, kuid tegelikult ei ole opaal. Muidu klaasist materjal on väga hea, allergia vaba ja ohutu materjal.

Samuti on müügilt “gold stone”, mis tegelikult ei ole kivi vaid on klaasi laadne toode. Tegelikult väga ilus ja sädelev ning ei ole jäänud silma, et seda ei tohiks kanda. Lihtsalt teadmiseks, et tegelikult ei ole olemas sellist kivimit.

Nüüd tekib inimestel küsimus, et kust kohas saab neid ehteid osta. Selleks tuleb kolada internetis. Eestis neid ehteid ei müüda. Ma siis pean silmas venitatud kõrvaaukudele ehteid ja iluaukude ehteid vääriskividega. Internetis tuleb hoolega tuvastada, kas ikka antud ehe on ikka materjalist, mida väidetakse olevat.

Soovitan uurida poorvääriskivide kohta www.loitsukeller.ee

Seal on hea info ja pildid poolvääriskivide kohta eraldi. Tuleks teada, et poolvääriskivide hooldamine ja hoidmine on omaette teema, millest ma siin pikemalt eraldi kirjutama ei hakkaks. Mina ise olen poolvääriskivisid kasutanud tervise taastamiseks ja tugevdamiseks, lisa energia saamiseks, kaitseks ning soovitan uurida põhjalikumalt. On olemas raamat “Kristallide piibel” ja internetist on ka võimalik infot leida.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s