Puidust ehted

Järgnev käib puidust venitatud kõrvaaukude ehete kohta. Nimelt on müügil igasugusest materjalist ehteid venitatud kõrvaaukudele ja on ka puidust ehteid. Kuid puidust ehete puhul tuleb pöörata tähelepanu paljudele asjadele.Nimelt kõik puidust ehted ei ole ohutud ja osad puidust ehted võivad olla toksilised. Ehete kandmise ajal toksiinid imbuvad organisi tekitades allergiaid ja mürgitusi. Võib juhtuda, et ehete müüja ei ole teadlik, et müüb toksilisi ja mittesobivast materjalist ehteid venitatud kõrvaaukudele. Osad puidust materjalid on liiga poorsed ja need ka ei ole sobilikud. Kui internetis ringi kolada, siis selgub, et väga palju on müügil ebasobilikust puidust ehteid.

Sobilikud on (tunnustatud iluaugustaja soovitus)

Lignum vitae/guayacan/guaiacum/pockholz – bakkaut

Black ebony wood – must eebenipuu

Ebony – eebenipuu

Coconut shell – kookospähkli koor

Palmtree/palm – palm/palmipuu

Bamboo – bambus

Bloodwood

Zebrawood

Olivewood – oliivipuu

Pink Ivory

 

Kui osta puidust ehteid venitatud kõrvaaukudele, siis lihtsalt kontrollida materjale. Kui on märgitud orgaaniline või wood, siis tegelikult ei ole teada, mis puitu on kasutatud ja ei tasu riskida.

Kui ehete kandmisel tekib punetus, paistetus või sügelus, siis ehe kiiresti eemaldada ja kõrvaauk puhastada korralikult.

Puidust ehete puhul peab peale materjali veel paljudele asjadele tähelepanu pöörama.

Ehete välismus – Tuleb vaadata ehete viimistlust. Kuna puit on sooneline materjal siis ehete pind peab olema hästi poleeritud. Ei tohi esineda töötlemise jälgi ega täkkeid. Üldiselt mida odavam on ehe, seda halvema kvaliteediga. Tähelepanu tuleb pöörata ehte servadele. Kuna puidust ehted on kaheservalised ühes tükis, siis servad peavad olema ohutud. Ei tohi olla teravat serva, muidu võib kõrvaauku vigastada ehete panemisel ja ära võtmisel. Ehe peab olema viimistletud sobiliku õliga. Välisel pinnal ei tohi olla lakki ega muid kattematerjale (nende puhul ei ole tada, kas on ohutud materjalid). Ja oluline on vaadata ehete mustrit. Kui muster on ruuduline, triibuline või muu mustriga, mis ei ole omane puidu mustriga, siis järelikult on materjal kokku liimitud. Sellisel juhul on teadmata, kas kasutatud liim on ohutu kõrvadele.

Ehete kandmine – Puidust ehteid värske venituse puhul kanda ei tohi. Kuid hiljem on sobilikud. Enamjaolt on puidust ehted kaheservalised, seega saab neid kanda siis, kui kõrvaauk on piisavalt lõtv ja annab venima. Ehteid tuleb kõrvaauku panna kaldega mitte otse. Kui esineb sügelust, paistetust, punetust või vedeliku tekkimist puidust ehete kandmise ajal, siis ehted kohe eemaldada ja kõrvaaugud puhastada. Puidust ehetega ei tohi minna ujuma, sauna, vanni, pesema jne. Vett saades puit hakkab paisuma ja võib tekitada probleeme kõrvaaukudele.

Puidust ehteid tuleb teisiti hooldada võrreldes teiste ehetega. Ehteid tuleb puhastada lihtsalt pühkides ära surnud naharakud ja muu sodi. Õlitada ehteid sama õliga, millega hooldate oma kõrvasid. Kui neid ehteid ei kanna, siis tasuks neid hoida ekstreemsete temperatuuri muudatuste eest ja otsese päikesevalguse eest. Kuus korra õlitada. Kindlasti tuleb nende ehete eest hoolt kanda, sest ehted võivad praguneda ja puruneda (eriti seest õõnsad ehted ehk “tunnelid”).

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s