Silikoonist ehted

Järgnev puudutab venitatud kõrvaaukudega inimesi. Silikoon on materjal, mida absoluutselt ei soovitata. Probleem on jällegi materjalis. Jah öeldakse SILIKOON, kuid millest see materjal kokku on segatud, seda ei saa teada. Pole reglementeeritud, mis koostisosad täpselt selle materjali sees peaksid olema või millistes vahekordades. Seega te panete kõrva midagi teadmatut ja keemilist.

Kindlasti ei tohiks silikoonist ehteid kasutada kõrvaaugu venitamiseks!!!

Kahjuks on levinud silikoonist ehetega venitamine. Hetkel kõrvaaugust suurema läbimõõduga silikoonist ehe “tunnel” muljutakse kokku ja pannakse kõrva. Ehe hakkab lahti rulluma ja venitab sedasi kõrvaauku. Kuid silikoon on kummine materjal ja haakub nahaga. Lõpptulemuseks kõrvaaugus olev nahk rebeneb. Inimesed on selle võttega kahjustanud kõrvaauke ja tavaliselt on olnud suhteliselt karmid tagajärjed (hullemal juhul kõrvanibu rebenemine või blowout).

Lisaks tuleb arvestada sellega, et kui öösel magada eheteta, siis hommikul enne silikoonist tunnelite panemist tuleb kõrvaauke hoolega õlitada (tegelikult iga kord enne ehete panemist). Tihti võib juhtuda, et hommikuks kõrvaaugud on natuke kokku tõmbunud ja silikoonist ehet pannes võib kogemata tekitada rebendeid.

Väga õhukesed silikoonist tunnelid (eyelets) võivad öösel magades kokku vetruda ja kõrvaauk võib selle tulemusena kahaneda.

Silikoonist ehteid ei tasuks kanda. Inimesed on kurtnud kõrvaaukude kuivust, kiiresti tekkivat halba lõhna, löövet, sügelust, kergesti vigastanud kõrvaauke kuna materjal on kummine jne. Pole teada, millised keemilised ained võivad neid kandes kehasse imbuda jne. Probleemide tekkimisel ehe kohe eemaldada.

Kuid on olemas silikoonist ehted, mida võib kanda. 

www.kaossoftwear.com

See on siis ainuke silikoonist ehe, mida võib kanda. Selle koostises olevad materjalid on teada ning need materjalid on ohutud. Müügikohas tunneb selle ehte ära, et tal on vastav märge peal. Samuti ei tohi seda kanda värske venituse puhul.

Minu kogemused. Venitatud kõrvaaukudes olen kandnud õhukesi tunnel tüüpi ehteid ehk eyelets. Väga mugavad ehted. Üldiselt kandnud lühikest aega ehk siis 1 päeva. Pikemalt kandes tekkinud kõrvaaukudes kuivus ja sügelus. Öösiti nende ehetega magada ei tohi, paaril korral unustanud ehted kõrva ning hommikuks on ehe kõrvaaugus kokku murdunud ja selle tõttu kõrvaauk ööga kahanenud. Eheteid keeruline täielikult puhtaks saada, hoolega tuleb pesta.
Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s