Klaasist ehted

Klaas on kõige ohutumaid materjale venitatud kehaaukudes ja venitatud kõrvaaukudes kandmiseks. Klaasist ehted on allergiavabad, kergesti puhastatavad, väga sileda pinnaga. Hästi sile pind on väga oluline kehas kantavate ehete puhul. See tagab selle, et ehe on kergesti puhastatav ja tänu sellele infektsioonide tekkimise risk kõige madalam.

Professionaalid soovitavad ja vastavates foorumites ning gruppides kogenud kandjad samuti soovitavad klaasist ehteid. Klaas sobib kõrvaaukude venitamiseks, värske venituse ajal kandmiseks ja ka hiljem kandmiseks. Üldiselt ollakse seisukohal, et kõrvaaukude venitamiseks ongi kõige ainuõigem materjal. Klaasist ehteid on väga suures valikus erineva kujuga. Klaasist venitajaid (konksud ja spiraalid) võib kõrvaaukude venitamise perioodil kõrvas kanda (plastikust/akrüülist sama kujuga venitajaid ei tohi).

Paljud on kogenud, et klaasist ehete kandmise ajal on kõrvaaukude ja kõrvanibude olukord tunduvalt paranenud. Kadunud on eelmiste ehetega tekkinud ärritused ja allergiad. Ning on kadunud ebameeldiv lõhn kõrvaaukudest.

Kõrvaaukude venitamiseks tuleb kasutada üheservalisi ehteid, mis on tagant O-rõngaga fikseeritud. 3-6 kuu möödudes asetada kõrva 1mm suurema läbimõõduga üheservaline ehe. Kui kõrvaauk on piisavalt lõdvenenud, siis saab kanda kaheservalisi ehteid, mis tuleb kõrvaauku panna kaldega (alumine serv, siis õrnalt kõrvaauku venitada, et ülemine serv läheks ka ilusti). Nende ehete puhul kõige parem on neid panna ja ära võtta peale pesu, siis on kõrvaaugud venivamad. Ehete võtmisel ja panemisel ei tohi tekkida valu.

Klaasist ehete puhul on miinuseid. Talvisel ajal ei tohi neid kanda, sest külmaga muutub materjal liiga külmaks ja see kahjustab venitatud kõrvaauku. Ehted on õrnad ja võivad kergesti puruneda. Keeruline on soetada ehteid ja tuleb tellida välismaalt (Eestis ei ole selliseid ehteid silma jäänud). Kõrvaaukude venitamise protsessiks vajalike ehete soetamine on keeruline.

Minu kogemused. Kõrvaauke plaanisin kindlasti venitada klaasist ehetega, kuid kuna nende ehete tellimisega tekkisid probleemid, siis pidin venitamise perioodil kasutama ehteid ja venitajaid, mida oli võimalik Eestis saada. See tähendas seda, et venitamisel kasutasin ebasobilikust materjalist ehteid. Kui kõrvaaukudega jõudsin soovitud suuruseni, siis tellisin klaasist ehted. Üheservalised olid lemmikud. Tagavaraks pidi olemas olema O-rõngaid, sest aja jooksul kippusid ära kaduma. Kõrvaaugud olid heas seisukorras. Talvisel ajal vältisin klaasist ehete kandmist (tõesti kõrvanibud muutusid ebameeldivalt külmaks). Kaheservaliste ehetega juhtus see, et ühte kõrvaauku läks ehe ilusti ja teise kõrva ehe ei läinud, sest servad olid liiga kõrged. Et ikkagi klaasist ehteid Eestis saaksin, siis käisin õppimas klaasist ehete tegemist kuid kahjuks soovitud ehete tegemiseni ei jõudnud ja ehk kunagi tulevikus õnnestub.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s