Vanapaganast sai soliidne härrasmees

Postitus vanast blogist 03.03.2016

Osa 1 Hooaeg 3.

“Minu imeline muutumine” uue hooaja esimene saade oli muhe, sest saates oli üks tõsiselt laheda huumorisoonega vanapagan Hiiumaa metsade vahelt. Saadet saab vaadata siin.

Mureks oli kõver nina ja probleemid hammastega. Nina oli traumade tagajärjel väga kõver ja tegemist ei olnud lihtsal väikese ilulise murega. Hammaste osas jäi kõrvu lause, et pensionist ei jätku hambaraviks. Olles ise ka pensionil, siis pean tõdema, et see vastab tõele. Tihti ongi valik, kas toit laual ja arved makstud või siis hambaravi. Muidugi hambaravi jääb siis teisejärguliseks ja loodad, et ehk kunagi ikka saab seda luksust endale lubada. Seega ei panegi imestama, et inimestel on nii massiliselt hammastega probleeme.

Lagunevad hambad omakorda võivad põhjustada tervisele probleeme ning inimesel on keeruline või lausa võimatu tööle saada välimuse tõttu. Korras hambad ja ilus naeratus annavad enesekindluse, mis on väga vajalik. Jällegi teema, mida ise kogenud. Näiteks minu tervise tõttu ongi hammastega rohkem probleeme ja ongi vaja tunduvalt rohkem hambaravi. Kuid kui pension seda ei võimalda siis on olukord nutune. Nii ma mine pean periooditi tundma piinlikust, sest noo naeratus lonkab. Õnneks ma saan naeratada oma kunstlike põselohukestega. Jep, ka sellest teemast kunagi kirjutan.

Aga tagasi saate juurde. Igatahes ninaga tehti ära ilus töö. Operatsiooni järgselt nägi ehmatav välja kuid see käib asja juurde. Hea näide sellest, et milleks tuleb olla valmis peale nina korrigeerimist. Ja karvasest vanapaganast koorus välja soliidne härrasmees.

Sellel saate kohta rohkem ei oskagi midagi lisada. Väga lahe osaline oli ning kindlasti oma uue välimusega leiab kaaslase. Märgatav muutus tänu millele sai juba saate jooksul tööle. See ikkagi näitab, kui oluline on inimese välimus tööle saamiseks. Ning riik võiks hambaravi osas midagi ette võtta. Kas tõesti meie riigi viisiitkaardiks on lagunevate hammastega naeratus?

Lisaks saab lugeda Intervjuu imelise muutujaga: kuidas Avo sai uue nina.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s