Püsimeik ning kulmude ja ripsmete keemiline värvimine

Teema, mille peale ei osata tulla. Kuid tegelikult on see väga oluline asi, millele tasuks mõelda enne püsimeigi tegemist.

Nimelt on juhtumeid, kus inimene on keemiliselt värvinud kulme ja selle tõttu on muutunud püsimeigi värv. Võib juhtuda selline asi, et tekib reaktsioon värvi koostisosade ja püsimegi värvi koostisosade vahel. Kuigi tundub, et püsimeigi puhul on värv naha sees, siis ikkagi keemilise värviga kokkupuutel võib tekkida mingi reaktsioon. Üldiselt on mainitud, et püsimeigi värvi toon on muutunud. Kuid võib juhtuda, et tekib tugevam reaktsioon naha kahjustustega. 

Ma pigem tean seda teemat tätoveeringutega seoses. Sest jällegi on juhtumeid, kus tätoveeringu ja juuksevärvi kokkupuutel on tekkinud reaktsioon ning inimene on saanud korraliku nahakahjustuse või tätoveering on muutnud värvi. Nimelt inimesed kunagi ei tea, mis ained on erinevates värvides, mida kasutatakse juuste ja karvade värvimseks. Püsimegi ja tätoveeringute puhul peame arvestama sellega, et meie nahas on erinevad ained. Seega  kunagi ei tea, kas ja kuidas need ained kokkupuutudes teiste ainetega võivad reageerida.

Juustevärvide osas ma olen hoiatusi näinud, et kui on tätoveeringud näos või kaelal, siis tuleks tätoveeringud kinni katta vältimaks probleeme. Kuid püsimeik sarnaneb tätoveeringuga. Ainukese vahega, et tehniline võte on teine ja värvi ei panda nii sügavale (pindmine). Seega veel suurem oht, et püsimeigi tegemisel kasutatavad värvid võivad hiljem nahas olles reageerida keemiliste ainetega.

Tegin väikse ringi foorumites ja jäi silma, et tõesti osad naised lisaks püsimeigile keemiliselt värvivad kulme. Nimelt püsimeigiga ju toonitakse nahka, kuid kui kulmukarvad on heledad, siis jääb tulemus veider.

Püsimeigi kohta ma juba ammu plaanin kirjutada ja tegelikult juba aasta tagasi uurisin seda teemat põhjalikult. Nimelt püsimeigi osas on jällegi meeletult palju materjale, mida uurida ja läbi närida. Ja jällegi palju hoiatavat infot, et mida inimesed võiksid teada, enne kui lasevad endale püsimeki teha. Et see teema kindlasti tuleb.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s