WTF geellakid

Käisin WTF geellakkide koolitusel. WTF ehk Wonderful Toes & Fingers on TradeHouse poolt loodud bränd, mille valikus on ka geellakid. Kuna tänapäeval on turul väga palju geellakke, siis TradeHouse võttis täiesti teise suuna. Need geellakid on suunatud kodus kasutajale kuid neid kasutavad ka küünetehnikud. Tänapäeval on inimesed teadlikumad toodete ohtlikkusest tervisele ja TradeHouse võttis suunaks luua ohutumaid tooteid. WTF geellakid sisaldavad poole vähem keemilisi koostosaineid võrreldes teiste geellakkidega. Muidugi täiesti ohutuid tooteid ei ole võimalik luua kuid on võimalik toodete tootmisel eemaldada osad ained või siis vähendada osade ainete koguseid. Seega WTF geellakid on ohutumad võrreldest teiste geellakkidega

WTF geellakkide avamise hetkest on toote säilivus 1 aasta. Tooted on väiksemates pudelites (7,5 mm). See tähendab seda, et suure tõenaosusega saab toode enne tähtaja lõppemist kasutatud. Tooteid tuleks säilitada pimedas ja jahedas, soovitatavalt kapis. Tuleb vältida otsest päikesevalgust.

Toote valikus on 60-80 tooni ning uusi toone toodetakse juurde.

Geellaki paigaldamine on 3 astmeline. 

I aste – küüne ette valmistamine. Küüned peavad olema kuivad, õli ja kreemi vabad. Enne geellaki paigaldamist on vaja küüneplaat õrnalt karestada abrasiivpoleeriga kuni kaob küüne loomulik läige. Vaid õrnalt pealmine pind. See tagab selle, et geellakk haakuks küünega.

II aste – geellaki panemine. Geellakk on mõnusalt viskoosse konsistensiga, et seda on mugav küüntele panna. Väga oluline on see, et geellakk ei valguks küünenahale ja tänu geellaki viskoosusele seda ei juhtu. Kui geellakk satub küünenahale, siis kindlasti tuleb see eemaldada (ei tohi lambi alla panna). Geellakk tuleb kanda õhukese kihina ja siis hoida 30 sekundit UV- või LED-valguse all. Kui geellakk liiga paksult panna, siis geellakk võib küünel kortsuma hakata. Siis panna teine kiht ja lambi all hoida. Soovi korral võib vajadusel kolmanda kihi lisada. Kindlasti tuleks teha üks küüs korraga. Kui kõik küüned korraga teha ja siis panna lambi alla, siis võib juhtuda see, et küünte otsad muutuvad valgeks.

III aste – pealisgeeli kandmine (top coat). See tuleb kanda kõige viimasena ja hoida 40-50 sekundit lambi all.

Tulemus kestab ilusana kuni 3 nädalat.

Geellaki eemaldamine/leotamine – vatipadi tuleb immutada geellaki eemaldajaga. Immutatud vatt asetada küüntele ja ümber panna foolium ning hoida 10 minutit (pisike fooliumi tükk mässida ümber sõrme, siis vatt püsib paigal). Siis on võimalik geellakk küüntelt ohutult eemaldada.

Koolitusel sain geellakke katsetada ja toon välja enda tähelepanekud.

  1. Geellakkidel on mõnusalt väikesed pintslid. Neel on lühemad kui tavaliselt küünelakkide pintslid ja tänu sellele on väga mugav geellakki küünele kanda.
  2. Geellakid on mõnusa paksusega ja katavad küüsi väga hästi. Geellakki ei tohi sattuda nahale (lambi all hakkab kõrvetama). See on eriti oluline just algajale. Kuna lakk on natuke paksem, siis selle võrra on oht väiksem.
  3. Erinevat värvi geellakkidega on võimalik teha huvitavait kunsti küüntele. Kohapeal ma miskit katsetasin, kuid kindlasti see nõuaks rohkem harjutamist.
  4. Minu jaoks oli üllatav, et kogu tegevuse käigus ei hakanud ninna ebameeldivat keemilist lõhna. 
  5. Koolitusel mõned inimesed olid juba varem kokku puutunud selle geellakiga ja kiitsid seda.
  6. Neid geellakke võib kasutada koos teiste geellakkidega.

Koolituse ajal kasutasime kunstküüsi nii et oma küüntel ma neid tooteid ei proovinud. Kuid hiljem otsisin küünetehniku, kes kasutas WTF geellakke ja sain oma kogemuse, millest kirjutan “Minu kogemus WTF geellakkidega“.

WTF geellakke ja muud vajalikku on võimalik osta TradeHouse poodidest. Lisan juurde, et P-pärlmutter ja G-glitter (et ma ise ära ei unustaks). Ja kui on huvi WTF geellakkide osas, siis vaadata Tradehouse koolitusi.

Ja ma ikka pean ära mainima, et tõesti on leitud leidlik brändi nimi 😀

 

Advertisements

3 comments

  1. […] Koolitus ise oli mõnusalt hubane. Selgus, et ma olin ainuke, kes ei olnud kursis geellakkidega. Lisaks ma olin ainuke, kellel olid naturaalsed küüned. Muidugi oli kõigile üllatusena see, et ma olen blogija ja blogi raames olen sinna sattunud. Koolitus oli väga hariv ja kindlasti on see küünetehnikutele abiks. Selgus, et geellakid hakkavad geelküüsi välja vahetama. WTF geellakkidest kirjutan eraldi pikemalt. […]

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s