Torkiva nõela valu ja võlu

Mööda nahka liikuv raseerija niidab karvu. Plats puhtsaks. Hetk hiljem hakkab ninna jõudma Dettoli lõhn. Silmitsed hindavalt nahal olevat kavandit, mida hetk tagasi seal veel ei olnud. Vaimusilmas juba näed lõpptulemust.

“Jah, see sobib!”

Vaikuse lõpetab masina surisev hääl. Ärevus hakkab võtma võimust. Kiiresti liikuv nõel puudutab esimest korda nahka. Harjumatu valuaisting jõuab ajusse. Adrenaliini tulv ründab keha ja pulss kiireneb. See valu on harjumatu ja võõras. Tavaelus sellise valu peale tahaks oma keha valu tekitajast eemale tõmmata. Aga nüüd ei tohi. Tuleb liikumatult edasi olla. Keha harjub kõigega ja isegi selle valuga. Nõel halastamatult liigub mööda nahka moodustades jooni ja varje. Nagu õmblusmasin kuid kanga asemel on nahk ja niidi asemel on värv, mis surutakse nõelaga tikkivalt naha sisse.

Minutid mööduvad. Minutid täis valu ja adrenaliini. On ainult mõtted ja masina plõgisev heli. Mingist hetkest keha hakkab andma signaale, et seda valu on natuke liiga palju. Sellel hetkel hakkavad peas keerlema mõtted – milleks ma siin olen, miks ma olen usaldanud oma naha võõra inimese kätte, miks ma sellisele ideele tulin? Kuid siis meenub põhjus. Tuleb veel vastu pidada. Alustatut ei saa pooleli jätta. Tuleb ära kannatada ja varsti on see läbi.

Minutid mööduvad ja juba soovid, et tõesti see kõik võiks juba lõppeda. Kannatamatult ootad. Iga minut tundub äkki nii lõputuna. Ja siis teeb masin nõelaga viimase tõmbe. See on läbi? Rahulolevalt vaatad tulemust ja tunned võidurõõmu. Saidki hakkama! Nahal oleva pildiga tutvumise hetk jääb üürikeseks, sest see kaetakse kilega. Kuid sellest ei ole midagi, sest seda pilti nahal saab imetleda oma elupäevade lõpuni. Sisemiselt on tunne, nagu oleks millegi väga olulisega hakkama saanud. Nagu oleks läbinud mingi katsumuse.

Möödub aeg ja leiad ennast samas situatsioonis. Jälle see tuttav heli, adrenaliin ja valu. Sa oled tagasi. Kuid miks? Kas selle soovi taga on saada see sama kogemus? Või on soov oma kehale saada midagi uut? Või äkki oled sõltuvuses?

Meenub hoiatav lause, “Kui oled esimese nahale saanud, siis varsti soovid uut!”

Advertisements

One comment

  1. Minu käest küsiti, et milline on see tunne, kui tätoveeritakse ning selline tuli minu vastus. Samas see ei ole alati nii valus, sest igal inimesel on valulävi erinev. Mõnele inimesele on tätoverimine nagu natuke torkiv tunne, mis ei olegi eriti valus. Oleneb ka asukohas jne. Ma kirjutasin oma kogemuste põhjal.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s