Studex system 75 – ei ole õige asi aukude tegemiseks.

Täna juhuslikult sattusin ühte FB gruppi ja ma sain shoki, kui järjest nägin kuulutusi, et pakutakse teenust – püstolmeetodiga Studex system 75-ga aukude tegemine kõrvadesse, kõrvakõhresse ja ninasse. Ohjahh, nüüd ma siis tean, kust kohast jõuavad minuni inimesed, kellel on olnud probleeme peale selliste teenuste külastamist. Teate, ma olen sõnatu.

Jah ma võtsin seal grupis sõna ja üritasin viidata, et ninasse ja kõrvakõhre osasse ei tohiks selle süsteemiga auke teha. Ja teate mis, muidugi järjest kustutati kohe need kuulutused. Jumala eest, et kliendid ei saaks teada, et väga vale asjaga tehakse inimese kehasse auke. Ma olen lihtsalt sõnatu. Põhiliseks argumendiks, aga see on ju uus süsteem ja on ju lubatud. Kuid kui neil inimestel oleks korralikud iluaugustaja teadmised, siis nad selle süsteemiga ei teeks enam kehasse auke.

Kahjuks iluteenindajad on läinud Studexi maaletoojate õnge. Tegelikkus on see, et maailmas järjest keelustatakse seda süsteemi ja siis üritatakse mujal selgeks teha, et see on ikka kõige õigem süsteem aukude tegemiseks. Tegelikult ei ole. Studex teeb ebakvaliteetseid ehteid. See ka põhjus, miks paljudel on probleeme just Studexi ehetega. Halva kvaliteediga ja ei ole õiged värskesse iluauku. Mul on tõsiselt kahju, et iluteenindnajad on läinud selle õnge, et Studex system 75 olevat uuem ja parem. Tegelikult ei ole. Kuna esimese süstemi vastu hakati streikima, siis nad üritasid luua uuema süsteemi. Kuid augu tegemise protsess on ikkagi sama. Ehted ei ole piisavalt teravad ja need lihtsalt surutakse julmalt kudedest läbi. Jah, otseselt ei ole löögi jõud, vaid sisemine mehanism aitab kaasa. Sest mõelge nüüd natuke ise, selliseid ehteid ei ole võimalik käe jõuga kudedest läbi suruda.

Mingi aeg sattusin ühe iluteenuse pakkuja kuulutuse peale ja siis seal ka viitasin, et see ei ole kõige parem süsteem just kõhre jaoks (lisaks nad reklaamisid septumi augu tegemist selle süsteemiga??) jne. Siis väideti, et nad on Studexi maaletoojad ja et mida mina ka asjast tean. Kui ma seletasin pikalt ja laialt lahti, et miks ei ole see süsteem sobilik kasutamaks nina ja kõhre aukude tegemiseks, siis peale seda mind blokeeriti, et ma ei saaks enam nende lehel suhelda. Et siis sedasi käituvad maaletoojad, kui viidatakse, et see süsteem lõhub reaalselt inimesi. Ja muidugi tehakse uusi koolitusi, kuid ei mainita, et tegelikult see süsteem on täiesti jama.

Ja muidugi on ohvriteks kliendid, kes suure hurraaga soovivad ninasse ja kõrva kõhresse auke. Lõpuks on neil augud, mis ei parane või hullemal juhul võib kõhrega tekkida nii suured probleemid, et on vaja meditsiinilist sekkumist. Kindlasti ei ole see süsteem sobilik kõhresse aukude tegemiseks. See lihtsalt surub kõhre julmalt laiali, tekitades mõrasid ja kilde. Kanüüliga lõigatakse ilus auk kõhrest läbi ja paranemine on väga hea. Kuid püstolmeetodi puhul on täiesti teine teema ja see ei ole imeks pandav, et inimestel need augud ei parane. Hullemal juhul on tekkinud kõrva kõhresse põletikud ja kõhr on selle tagajärjel kokku kokkunud (collaps). Kui iluteenindajad teaksid sellist infot, siis nad ei teeks selle süsteemiga auke kõhre. Mis puutub ninasse aukude tegemist, siis need ehted ei ole sobilikud (http://www.medisept.com/nosepiercingeu.html). Jällegi augu tegemise protsess on vale, kudesid traumeeritakse. Lisaks “kont” tüüpi ehteid ei tohi kanda (ehet pannes ja võttes vigastatakse auku tekitades rebendeid, sest see tagumine osa on laiem). Neid ehteid on ebamugav ninas kanda ja võib vigastada nina sisemust. Lisaks võivad need ehted kergesti august välja tulla jne. Osad lausa augustavad püstolmeetodiga tavalise kõrvarõngaga ninasid lihtsalt tagust ei panda (?????).

Ja püstolmeetodi puhul on piiratud aukude tegemise asukohad. Et võib juhtuda, et klient ei saa soovitud kohta auku.

Püstolmeetodite puhul kasutatakse erinevaid süsteeme ja igal süsteemil on omad miinused ja plussid.

Püstolmeetodist kirjutasin vanas blogis pikalt ja laialt, et tasub lugeda Miks ei tohiks teha kehasse auke püstolmeetodiga ja kuna ma olen vahepeal selles teemas palju juurde õppinud ning saanud tutvuda analüüsimiseks erinevate süsteemidega, siis sellest teemast kirjutan Nõelameetod VS püstolmeetod

Ja panen siia ka APP seisukoha püstolmeetodi kohta ja Tervseameti info Tätoveerimine, augustamine ja püsimeik

Blogipostituse pilt on võetud googelist ja sellel on Studex Universal süsteem. See on see kõige suurem kurjajuur.

Advertisements

4 comments

 1. Kõik iluteenindajad kopivad ühte ja sama teksti. Ma siis toon välja, mis kõik on sellest tekstis valesti

  “Valutu ja kiire kõrvauagustamise sõsteem!”
  Inimese kehasse augu tegemine on alati mingil määral valus. Ei ole olemas valutut augustamist.

  “Studex on maailma suurim kõrvade augustamisvahendite tootja. Kõik tooted valmistatakse täies mahus nende USA´s asuvas tehases, läbi mille on saavutatud ühtlaselt kõrge kvaliteet. Tootjagarantii kõrvarõngasetele on 5 aastat.”
  Ja USAs kõige rohkem seda teenust keelustatakse, sest seal on väga palju probleeme. On nakkuste levimisi, kohutavaid tulemusi jne. APP iluagustajad on põhjalikult analüüsinud püstolmeetodit ja on leitud, et enamjaolt just selle augu tegemise protsess on vale ja lisaks on ehted valed (vale materjal vale pikkus jne).

  “Augustamiseks kasutatavad kõrvarõngad on valmistatud meditsiinilisest terasest, mis on kaetud 14K kullaga või hõbedaga ja ei sisalda niklit, olles ohutud allergilistele või kergesti ärrituvatele kõrvadele.”
  Värskesse iluauku ei tohi panna kaetud ehteid. Peavad olema implantaadi kraadiga roostevaba teras või implantaadi kraadiga titaan.

  “StudStudex kõrvarõngad on pakendatud steriilsetesse konteineritesse. Kõrvarõngaste paigaldamiseks kasutatav instrument, mis meenutab väikest püstolit, ei ole kontaktis kliendi nahaga ning seega on välistatud nakkuste oht.”
  Jah, ehted on streiilselt pakendatud, kuid seadet ise ei ole võimalik vastavates seadmetes steriliseerida. Uue süsteemiga on täheldatud kinni kiilumist ja siis augu tegija on puutunud seadet ja puutub värsket iluauku, et saada kätte kinni kiilunud ehe.

  “Uuendatud augustamise süsteem tekitab vähem traumat hoolduspiikkonnale ja paranemine on kiirem.” Üüe süsteemi puhul üritati muuta ehete taguseid paremaks. Kuid ikkagi need ei ole piisavalt teravad kehasse augu tegemiseks. Lisaks ehete pikkus on vale. Tihti ei jää piisavalt ruumi paistetuseks. Ehete tagused on ebahügieenilised jne.

  Meeldib

 2. Mulle räägiti sellest teemast ja arvasin, et keegi ajab lolli juttu. Kuid nüüd lugedes siin kogu infot, siis pean kiitma. Korralik seletus. Ja arusaadav. Tuttaval oli krõmpskondis püstoliga augud. Palju valu ja jama oli.

  Meeldib

  • Kui ma iluaugustamist õppima hakkasin, siis esimese asjana tehti väga põhjalikult selgeks, et miks püstolmeetod ei sobi jne. Aja jooksul täiendavalt asju juurde uurinud ja analüüsinud. Et ma tõesti niisama ei käi ja tüüta. Püstolmeetodi teenuse pakkujad ei vaata asja iluaugustaja vaatenurgast. Nende jaoks on see vaid kiire ja mugav raha teenimise viis. See ka põhjus, miks paljudele ei meeldi nüüd, et ma selle teema tõstatasin. Enamus ei tea iluaugustamise põhitõdesid ja siis aina augustavad inimesi ja ei tule selle pealegi, et tegelikult iluaugustamine on ikkagi tõsisem teema, kui vaid korra plöks masinaga teha. Ja nad ei ole näinud neid tagajärgemid, mis on vahel ikka päris kohutavad 😦

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s