Hügieen tätoveerimisel ja iluaugustamisel

Tätoveerimise ja iluaugustamise puhul on hügieeni osa VÄGA OLULINE. Ning järgnevaid linke soovitan uurida. See on oluline, et tätoveerijad ja iluaugustajad ning tätoveeringute ja iluaukude saajad ei riskiks oma tervisega. Tihti jääb silma, et inimesed ei mõtle hügieenile piisavalt ning lasevad oma nahale teha tätoveeringuid ja kehasse auke riskides oma tervisega. Võtke aega ja lugege läbi.

Tegutsemise alustamine ilu- ja isikuteenuste valdkonnas

Teenuste ohutus – Tätoveerimine ja augustamine

Tervisekaitse nõuded ilu- ja isikuteenuste osutamisel

Nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seadus

Tätoveerimise, kehaaugustamise, maniküüri-, pediküüri- ja kosmeetikateenuste nakkusohutuse tagamise juhend

BTAF guidelines

Samuti soovitaks külastada hügieeniloenguid ja hügieenikoolisi (blogis üritan edastada infot, kui midagi on kusagil toimumas).

Kui ma aastaid tagasi hakkasin õppima tätoveerimist ja iluaugustamist, siis ma olin tegelikult tõsiselt hämmingus. Minu jaoks on kuidagi nii elementaarne, et peaksid olemas olema kindlad tööjuhised tätoveerimiseks ja iluaugustaiseks, et tagada inimestele hügieeniline teenus. Kuid mu üllatus oli suur, et meil ei ole olemas vastavaid tööjuhiseid paberitel ja ei ole olemas vastavaid kursused ning koolitusi. Igaüks peab ise õppima. Ainuke võimalus on pöörduda kogenud tätoveerija või iluaugustaja käe alla õppima, kuid on küsitav, kas ikka see õpetaja teab kõike hügieeni osas ja kas tal on ajakohased teadmised. Ma olin omadega ummikus, sest kui ei ole kõike paika pandud, siis mul puudus usaldus, et kas ikka toimitakse õigesti. Ise uurides ja otsides ma tundsin ennast ebakindlalt. Nii lõpuks pöördusin Terviseameti poole ja sain kohe tunduvalt targemaks. Kuigi ma eelnevalt olin põgusalt hügieeni osa uurinud tätoveerijatelt, siis mitte keegi ei suunanud mind vastavate materjalideni. Kogu info sain tänu Terviseametile. Seda enam pani mind muretsema see, et kas ikka kõik tätoveerijad ja iluaugustajad on kursis nende materjalidega.

Tätoveerimisel ja iluaugustamisel on kokkupuude inimese naha ja verega. Tätoveerija ja iluaugustaja peaks omama vastavat koolitust nakkushaiguste leviku osas. Tehnilised võtted tulevad ajaga õppides kuid hügieeni osas on see küsitav. Seega peaks olema kohustuslik hügieeni koolitus. 

Hetkel olen seisukohal, et tätoveerijatel ja iluaugustajtele peaksid olemas olema mingid nõuded. Peaks olema läbitud mingid kursused ja koolitused, mis puudutavad hügieeni ja nakkushaiguste levikut. Praegu võib igaüks hakata tätoveerijaks ja ainuke nõutav asi on tervisetõend ja hügieeninõuetele vastavad ruumid. Tätoveerimise osas võiksid olemas olla koolitused. Hetkel Eesti tätoveerijate tehtud tätoveeringuid vaadates on näha, et vähemalt pooletele tätoveerijatele oleks vaja korralikku koolitust. Kõige rohkem jääb silma puudujääke kunstilises osas ja tätoveerijad võiksid selles osas ennast rohkem harida ja õppida. Tänapäeval on ju olemas nii palju erinevaid kunsti kursuseid.

Samuti on suur murekoht, et kliente ei teavitata piisavalt ohtudest. Kliendid ei oska aimata nakkushaiguste ohtusid. Ei pöörata tähelepanu hügieeni osale. Paljud teavad, et tuleb kasutada ühekordseid nõelu kuid ei teata, et peale selle on ikkagi olemas nakkusoht (ristsaastumine). Ja eriti suurt ohtu kujutavad endast algajad kodus tätoveerijad või tätoveerijad, kes ei ole õppinud hea ja kogenud tätoveerija käe all. Sama kehtib ka iluaugustajate kohta. Lisaks ei anta edasi infot, et tätoveerimise värvid võivad tekitada allergilist reaktsiooni, tätoveeringutega seoses on nahavähi risk jne.

Aastate jooksul on ikka ja jälle minu poole pöördunud inimesi, kes soovivad õppida tätoveerimist või iluaugustamist.

Tätoveerimise osas olen öelnud.

  1. Teha endale selgeks hügieeni osa. Võtta ja lugeda ning endale selgeks teha lingatud materjalid. Hügieen on väga oluline.
  2. Peab olemas olema kunstiline oskus ja anne. Kui seda ei ole, siis ei ole mõtet. Inimesed soovivad ikkagi oma nahale ilusaid tätoveeringuid, mis oleksid ka kunstiliselt ilusad. Tätoveerimine on kunst. Tätoveerija peaks tegema inimese ilusamaks, mitte koledamaks.
  3. Uurida tätoveerimise maastikul toimuvat. Ning kindlasti tutvuda meie tätoveerijate töödega ja tasemega. Uurid välismaal toimuvat.
  4. Otsida endale õpetajaks hea ja kogenud tätoveerija.
  5. Tuleb arvestada korraliku eelarvega. Ei tasu osta odavaid hiina masinaid. Ei piisa vaid mingist kohvrikesest. Lisaks on veel vaja väga palju olulisi asju, mida tätoveerimise komplektides kaasas ei ole. Tihti inimesed ostavad mingi komplekti kohvrikeses ja ei tea, et lisaks on vaja veel palju asju. Kindlasti muretseda korralikud tätoveerimise värvid.

Need, kes on soovinud õppida iluaugustajaks, need ma olen suunanud APP lehega tutvuma, sealt leiab kogu vajaliku info, kui soovitakse saada ÕIGEKS iluaugustajaks. Kui õppida siis korralikult. Kui peale materjalidega tutvusmist inimene tunneb, et soovib seda valdkonda õppida, siis edasi pöörduda AlternaDiiva poole. Nemad teevad vastavaid koolitusi ja koht, mida julgen soovitada!!!

Iluteenindajad, kes soovivad hakata pakkuma püstolmeetodiga kõrvaaukude tegemise teenust, siis soovitaks Blohmdahli süsteemi. Võrreldes Studexi süsteemiga Blohmdahl on parem. Studeksi ehete materjalid ei ole OK ja selle tõttu on inimestel esinenud palju probleeme. Blohmdahl kasutab implantaadi standardiga titaani, mis on kõige parem. Kuid püstolmeetodi puhul tasuks arvestada, et sellega ei tohiks teha kõrva kõhre osasse auke ja ninasse auke. Esmasteks kõrvaaukudeks kõrvanibusse on sobilik.

Advertisements

One comment

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s