Waist trainers ehk piha treenijad

Ikka ja jälle satub mu FB uudistevoogu Naiselik.ee waist trainerite reklaam ning alati ajab see mind tõsiselt muigama. Kuna minu käest on korduvalt küsitud arvamust sellel lehel müüdavate waist trainerite kohta ja üldse taolitse asjade kohta, siis kirjutan sellel teemal pikemalt.

Waist trainer – piha treenijad. Pehmemast materjalist või lateksist piha vööd, mis korrigeerivad keha. Toestatud metallist või plastikust ribidega.

Waist training corsets – piha treenimise korsetid. Need on jäigad keha kujundavad korsetid. Tuleb teada, et on tavalised korsetid, mis näiliselt teevad keha peenemaks ja on õiged piha treenimise korsetid, millega keha moonutatakse.

Piha treenijate võidukäik hakkas tänu sostiaalmeedia ja tõhusa äriplaani tulemusena. Nimelt reklaami jaoks otsiti naisi, kes eelnevalt juba olid saleda figuuriga ja/või laiemate puusadega ja/või liivakella kehaga. Need naised said kopsaka summa selle eest, et postitasid sotsiaalmeediasse pilte, millel kandsid korsette ja väitsid, et saavutasid tänu nendele korsettidele soovitud figuuri. Sotsiaalmeedia jälgijad jäid selle petuskeemi konksu otsa ja nii nende piha treenijate võidukäik hakkas. Turule on tulnud väga palju erinevaid piha treenijaid. Erinevus seisneb materjalis, kvaliteedis ja hinnas. Odavamad saab kätte juba 10 euri eest. Ainult nende piha treenijatega ei saa keha peenemaks. Vajalik on õige toitumine ja füüsiline aktiivsus.

Kindlasti on oluline see, et mis eesmärgil inimene soovib endale piha treenijat või korsetti.

Kui soovitakse keha korrigeerida, siis piha treenijatega on nii ja naa. Kvaliteetsemad piha treenijad tõesti korrigeerivad keha litsudes pekikesed kehale sujuvalt laiali. Kuid kui juba kanda aina tugevamaid piha treenijaid, siis surutakse keskkoht rohkem kokku ja siis võivad tekkida erinevad probleemid tervisega. Kindlasti tasuks olla tähelepanelik ja mitte minna reklaamide õnge. Nimelt piha treenijate reklaamides on kasutatud naisi, kes juba on eelnevalt saleda ja/või liivakella kehaga. Nad ei ole saavutanud soovitud kehakuju antud piha treenijatega. Reklaamides paistavad piha treenijad ilusad ja kehasse liibuvad. Tegelikult on iga inimese kehakuju erinev ja tihti jäävad need piha treenijad seljas inetult. Kõige sagedamini jääb just keskkoht koledasti. Tihti jäävad silma sardellid, kes on ennast viineri kilesse surunud.

Kui soovitakse korrigeerida rühti, siis mingil määral waist trainerid aitavad. Samas rühi korrigeerimiseks tasuks kasutada ikka meditsiinilisi tooteid, mis on ekstra selleks loodud. Mina isiklikult ei usalda suvalisi tooteid, mida müüakse odavalt aliekspressis või ebays (paljude e-poodide kaup on ju sealt pärit, ostetakse odavalt ja ülikallilt määritakse meie inimestele pähe).

Neid piha treenijaid soovitatakse äsja sünnitanud naistele, et nendega saab tagasi lameda kõhu. Tegelikult ei ole need piha treenijad selleks õige kujuga. Äsja sünnitanud naistele on olemas vastavad trimmivad vööd, mis võimaldavad efektiivsemalt reguleerida just kõhu piirkonda.

Ettevaatlik tuleb olla lateksist piha treenijatega. Osadel inimestel võib esineda lateksi allergiat. Ekslikult arvatakse, et nende korsettide mõjul saab vähendada kaalu ja rasv sulab. Tegelikult inimese pekikiht ei käitu nii nagu seapekitükike pannil, mis soojaga kokku sulab. Tasuks meelde tuletada inimese keha toimimine. Kui keha kuumeneb, siis higistamine on keha jahutamise süsteem. Lateksist piha treenijaid kandes inimene higistab ja organimis on vee kadu. See ei soodusta rasvade sulamist ja kadumist. Kaalu kadu on vedelike arvelt. Lisaks on lateksist korsetid väga ebamugavad, sest iga inimese kehakuju on erinev ja paljudele need korsetid ei sobi.

Ekslikult soovitatakse teha trenni piha treenijatega, et siis on asi efektiivsem. Reaalsus on see, et tegelikult ei tohi nendega teha tugevat füüsilist treeningut. Kuna keha on kokku surutud keskelt, siis treeninguga võib tekitada sisemisi vigastusi. Tavapärane on ribide murdumine jne.

Mis aga puudutab Naiselik.ee lehte, siis see kubiseb väärinfost ja valeväidetest. Väga vastuolulist infot leiab ja on näha, et inimesi üritatakse petta. Samuti on näha tüüpilisi reklaamitrikke, korsetid on selga pandud naistele, kellel on juba  ilus figuur. Taolised korsetid saab internetiavarustest 6-20 euroga ja pilte uurides on näha, et tegemist on odava ebay või aliexpressi kaubaga.

Kas neid tasub proovida? Kui ei ole mingeid utoopilisi lootuseid ja soovitakse lihtsalt natuke toestamist ja rühi korrigeerimist, siis on mõeldav. Kuigi mina eelistan igal juhul meditsiinilisi tooteid, sest ma tean, et need tooted on kontrollitud ja tehtud vastavalt probleemile. Kui soovitakse keha korrigeerida, siis tuleb arvestada sellega, et tulemused ei ole sellised nagu reklaamidel. Pekid saab ilusti laiali suruda 😀 Kas sellega saab liivakella kuju? On inimesi, kes tõesti on saavutanud tulemused, kuid nad on ka teinud trenni ja jälginud toitumist, et ei saa väita, et ainult waist traineriga on saavutatud tulemus. Samas on näha, et kui aina kitsamaid piha treenijaid kasutatakse, siis tõesti mingil määral muutub keha keskelt peenemaks ja ikkagi on samad ohud nagu ka tugeva waist training korsettidega. Tulemus ei ole püsiv. Et rohkem infot saada tasub youtubes ringi kolada. Otsing WAIST TRAINER annab palju tulemusi ja tasub natuke surfata, enne kui ennast sardellist viineriks teha 😀

Selle naise kanalilt leiab palju infot korsettide ja korsettide kandmise kohta.

Tervislikel põhjustel pean periooditi kandma meditsiinilist tugikorsetti. Kuigi see ei ole otseselt seotud piha treenimisega, siis ikkagi kirjutan sellest teemast. Nimelt ma kogusin infot nii füsioterapeudilt kui hingamisteraapia loengust ning tegelikult on ikkagi palju asju, mida tuleks teada. Ei tasu uskuda suvaliste müügipoodide õpetusi ja infot!!!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s