Silmaümbruse hooldamine

Siiani ma ei ole oma silmaümbruste hooldamisele piisavalt tähelepanu pööranud. Kasutan väga harva meiki ja olen arvanud, et piisab lihtsalt pesemisest ja kreemitamisest. Kuid viimasel ajal peeglisse vaadates olen muutunud murelikuks. Silmad on tihti paistes, nahk on tuhm või punetav ning näole on tekkinud kortsudest rägastik. Midagi peaks ette võtma aga mida? Internetis kolades leiab igasuguseid õpetusi ja soovitusi. Tooteid on nii meeletult palju, et keeruline on aru saada, et mida oleks vaja ja mida mitte. Juhuslikult jäi silma “Silmaümbruse erihoolduse koolitus” ning loomulikult käisin asja uurimas ja teen pisikese kokkuvõtte.

20160929_161340

Ekslikult arvame, et silmaümbruste olukord on seotud vananemisega. Tegelikult see ei vastagi alati tõele. Silmaümbruse nahk on väga õhuke ning silmaümbruse mikrovereringe ja lümfiringe on väga olulised õhukese naha elutegevuseks. Näiteks silmaümbruse nõrgenenud pindmine vereringe ning öösel ebaefektiivne jääkainete väljutamine põhjustavad hommikuks laugude paistetust ja soodustavad silmade alla kottide tekkimist. Samuti väsimus, stress, suitsetamine ja teised ebatervislikud eluviisid võivad tekitada silmade alla kotte. Silmaümbruse seisukorda võivad mõjutada veel mitmed tegurid. Tihti arvatakse, et muudatused on seotud vanusega kuid tegelikult võivad nende muudatuste taga olla teised tegurid. Ja proovin nendest teguritest olulisemad välja tuua.

Silmadelt valesti mustuse ja meigi eemaldamine. Suurimaid vigu on see, kui meiki õhtul üldse ei eemaldata. Nahk vajab puhtust ja puhkust. Kuna paljud kasutavad meiki igapäevaselt, siis tuleks ikkagi öösel lasta nahal puhata. Oluline on kasutada õigeid tooteid. Näo puhastamiseks mõeldud tooted ei ole sobilikud silmaümbruste puhastamiseks. Tasuks valida tooted, mis on sobilikud nii näole kui ka silmadele. Silmi puhastada suunaga ülevalt alla ning silma välisnurgast silma sisenurga poole. Kindlasti ei tohiks kasutada silmade ümbruses koorivaid tooteid, milles on suured graanulid. Suured graanulid võivad õhendada silmaümbruses olevat niigi õhukest nahka. Kasutada silmadele mõeldud koorijaid. Koorimine on väga kasulik just “kanavarvastele”. Kindlasti ei tohi kasutada tooteid, milles on alkoholi. Väga head on geeli laadsed näopuhastustooted.

Silmade hooldamine mitte silmadele mõeldud toodetega. Näole mõeldud tooted ei sobi silmadele. Näiteks liigselt rasvane kreem võib takistada niiskuse kadumist. Lisaks valed tooted suurtes kogustes võivad tekitada ärritust. Silmaümbruse hooldamisel tuleb tooteid valida vastavalt naha seisukorrale. Sobivad erinevad seerumid, kreemid ja maskid. Tänapäeval on nende toodete valik väga lai ja tuleb leida enda silmade seisukorrale vastavad tooted. Tooted kanda puhastatud nahale (muidu hõõrub mustuse naha sisse). Tooted kanda silmaümbrusele suunaga silma välisnurgast sisenurka.

Silmadele sobib maskiks vaid merevetikamaskid, mis muutuvad plastiliseks. Merevetikamaskid on silmadele väga head. Need ei ole sobilikud inimestele, kellel esineb mereandide vastu allergia ja/või on klaustrofoobia. Samuti ei sobi see mask neile, kellel on ripsmepikendused. Maski pulber segatakse veega kokku ja siis kantakse spaatliga suletud silmadele. Toimeaja lõppedes eemaldatakse ühes tükis ja siis kantakse nahale kreemi. Seda maski ei ole võimalik ise teha ja selleks on vaja teise inimese abi või pöörduda salongi. Igatahes väga põnev asi, mida plaanin proovida.

Intensiivne näomiimika soodustab kortsude tekkimist. Tegelikult enamus kortsudest ongi näomiimika tagajärjel tekkinud. Loogiline, et me ei saa terve elu tõsise näoga ringi liikuda (ja isegi see tekitab kortse). Kuid tasuks üle vaadata, et ikkagi mis miimilised liigutused kortse tekitavad. Näiteks silmade kissitamine. Tihti inimesed ei panegi tähele, et silmanägemisega on tekkinud probleeme ja hakatakse märkamatult silmi kissitama. Kindlasti ere päiksevalgus automaatselt paneb silmi kissitama ja tasuks kanda päikeseprille. Näiteks otsaesiste kortsude põhjuseks võib olla sage kulmude tõstmine. Kui inimesel on silmalaud turses, paistes või ongi eripära, siis automaatselt hakatakse kulme kergitama, et nägemisvälja suurendada. Minul näiteks ongi sellel põhjusel otsaees tohutud vaod tekkinud, sest silmad on tervislikel põhjustel tihti turses ja kulme kergitades ma nagu näen paremini. Nii, et tasub peegli ees oma miimika üle vaadata. Kuna me ei saa ju miimikata ka olla, siis tuleks hooldada nahka, et nahk oleks elujõuline ja niisutatud.

Liiga kiiresti soovitakse saada tulemusi ja selleks liigselt töödeldakse nahka. Tihti inimesed enne mingit olulist sündmust soovivad olla siledamad ja säravamad. Tehakse kõike liiga palju ja loodetakse, et see aitab asjale kiiremini kaasa. Tegelikult koormatakse sedasi liigselt nahka. Naha eest tuleks hoolt kanda regulaarselt ennetamaks probleemide tekkimist.

Lisaks näo masseerimisele tuleks teha ka silmadele massaazi. Silmad puhastada. Massaazi tegemiseks kasutada silmadele mõeldud seerumeid või kontaktgeeli/hooldusgeeli . Ei tohi kasutada õli. Massaazi tehes liigutakse sõrmedega mööda silmakoopa luuserva silma välisnurgast sisenurga poole ja siis sisenurgast kulmukaare alt silma välisnurga poole. Luuserval liikudes võib teha pisikesi ringjaid liigutusi. Massaazi teha umbes 10 minutit. Lisaks on olemas silmaümbrusnahka siluv ja noorendav seade, mis on mõeldud kodus naha hooldmiseks.  Ülimadala sagedusega elektriimpulssidega stimuleeritakse nahas kollageeni tootmist (sellest kirjutan kodus kasutatavate iluhooldusmasinate postituses).

Peale BOTOXI süste ei tohi 3 kuud teha näo hoolduseid (massaaz ja muud protseduurid). Nimelt nahka mudides võib kogemata botoxi suruda algsest kohast valesse kohta naha all. Lisaks võib tekkida ärritust ja paistetust.

Tegelikult on veel väga palju tegureid, mis mõjutavad silmaümbruste seisukorda. Näiteks tervislikud probleemid, välistingimused, halogeenlambid jne. Koolitusel sai tutvuda erinevate toodetega, aga ma ei hakka hetkel täpsemalt eraldi toodetest kirjutama. BYOTHEA tooted jätsid väga hea mulje ja paari toodet plaanin kindlasti katsetada.

Peale seda koolitust tegin korralikult muudatusi oma silmaümbruste hooldamise teemas ja paari kuu pärast kirjutan, et mis ma muutsin ja kas selle aja jooksul on ka midagi muutunud.

Kui nüüd keegi mõtleb, et kuidas see jälle mu blogiga haakub, siis tegelikult ju haakub. Toodetega proovitakse muuta välimust siledamaks ja ilusamaks. Kuigi mul on ilutoodete foobia (sellest tuleb üks kummaline postitus), siis ma ikkagi proovin mõnda asja omal nahal, et kas siis tõesti saab midagi toodete ja erinevate seadete kasutamisega muuta. Ja jällegi oma kogemuste analüüs. Selles osas on mul huvitav jälgida, kas midagi muutub, sest tõesti viimastel aastatel olen kasutanud erinevaid tooteid minimaalselt.

Koolitus toimus TradeHouse Koolituskeskuses ning sealt leiab igasuguseid huvitavaid koolitusi. Mõned koolitused pakuvad mulle veel huvi ja kui olen uudistamas käinud, siis teen jälle väiksed kokkuvõtted.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s