Internetist ilutoodete ostmise riskid!

 

Tänapäeval on väga lihtne osta interneti kaudu erinevaid tooteid laiast maailmast. Kuid selle tegevusega kaasnevad riskid, mille peale tavaliselt ei mõelda. Nimelt Euroopa Liidus müügil olevad tooted on kontrollitud, et nendes ei oleks inimese organismile ohtlikke aineid. Kahjuks see ei tähenda seda, et need tooted tegelikult ka on ohutud aga vähemalt on mingi kontroll. Kui toodetes on keelatud aineid, siis neid müüki ei lubata. Kuid internetist erinevate ilutoodete ja muude toodete ostmisel puudub ohutuse garantii. Mujal maailmas kontroll ei ole nii põhjalik ja müüakse tooteid, mis tegelikult on ohtlikud. Seega internetist ostes inimene tegelikult ei teagi, kas toode on ohutu või mitte.

Internetist ilutoodete tellimine on suhteliselt populaarne. Tihti just odavad hinnad meelitavad ostma. Ja lisaks lihtsalt soovitakse mingeid tooteid, mida meil müügil ei ole. Kuid ei mõelda sellele, et ehk põhjusega ei ole need tooted meil saadavad. Tihti jäävad silma edasimüüjad, kes on tooted tellinud välismaalt ja siis kohalikul turul interneti teel kauplevad nende toodetega. Siis on veel mõeldav osta, kui antud toode on meil vabalt saadaval ja interneti teel kaupleja müüb odavamalt. Kuid tooted, mida vabalt ei ole võimalik osta, nende puhul tasuks olla ettevaatlikum. Ei tasu pimesilmi uskuda vaid tootega kaasas käivaid hüvesid ja tasuks ikka mõelda ka toote sisule.

Kindlasti võib tunduda see liiga suure mullina, et noo mis see mingi kreem või ilutoode ikka paha teeb, kui seal natuke on midagi ohtlikku sees. Reaalsus on see, et igapäevaselt kuhjame erinevate toodetega oma kehale hulgaliselt erinevaid ained. Tegelikult on teadmata, millised tagajärjed sellisel keemilisel kompotil on. Milleks veel lisada sinna juurde midagi, mille kohta puuduvad täpselt andmed? Samas kui toote kasutamisega tekivad soovimatud kõrvalmõjud, siis ei ole mitte kuhugi pöörduda ja kogu vastutus on ostjal. Näiteks saate toote kasutamisest mingi rekatsiooni, mille tulemusena nahk saab rikutud. Selliseid juhtumeid leidub. Kontrollimata toodete puhul kõige enam esineb ärritust ja allergiaid.

Panen mõned videod veel uurimiseks.

Siit videost leiab infot, et kuidas kontrollitakse tooteid peale loomadel katsete tegemise keelamist.

Neid igasuguseid huvitavaid videosid on veel ja veel. Inimesed liiga kergekäeliselt reostavad oma keha ja loodust! Liigselt usaldatakse toodete tootjaid ja tooteid!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s