Grace Neutral Explores Korea’s Illegal Beauty Scene (soovitan vaadata).

Väga huvitav on uurida ja vaadata, et millised on maailmas eri paigus ilustandardid ja mida inimesed teevad, et nendele standarditele vastata. Korea on esirinnas iluoperatsioonide osas. Täiesti normaalne on see, et juba noored saavad kooli ajal või kooli lõpetamiseks kingituseks iluoperatsioone. Samas tätoveerimine on keelatud ja illegaalne. Seadusega peab tätoveerijal olema arsti haridusega. Kuid ükski arst ei hakka tätoveerima, sest seda ei aktsepteerita ühiskonnas. Nii peavad tätoveerijad ennast varjama.

Noortele on väga suur surve ühiskonna poolt, et nad peavad olema ilusad. Kõik mis on ilustandardist väljas, seda peetakse koledaks. Juba noorelt tehakse iluoperatsioone, et tunda ennast ühiskonnas hästi. Vanemad peavad suutma tagada lapsele esimesed iluoperatsioonid. Kas kujutaksite ette, et hakkaksite varakult raha koguma, et laps kooli lõpetamise puhul saata iluoperatsioonile. Koreas on välimusel väga oluline roll. Kuna töö leidmine on väga raske ja igasugused nõuded on väga kõrged, siis ei ole oluline ainult haridus vaid ka välimus. Välimusese osas kõige rohkem lastakse iluoperatsioonidega muuta silmalaugusid, nina ja lõuajoont. Ihaldatakse euroopalikku välimust. Samas on sellega väga palju riske. Esiteks võimalus, et iluoperatsioonid võivad minna valesti. Teiseks on lõputu iluoperatsioonide ring. Iluoperatsioonidega ei muudeta geneetikat. Kaaslane valitakse välimuse järgi kuid iluoperatsioonide tõttu ei ole võimalik teada, millise välimuse saab laps. Samuti on lapsele keeruline, kui vanemad on ilusad ja laps ise on teistsugune ja ei vasta ilustandarditele. See, mis toimub Koreas, on mõistusevastane.

Korea tätoveerimise maailmast kirjutan eraldi pikemalt. Kuigi tätoveerimine on keelatud, siis allmaailmas tegelevad inimesed omavad tätoveeringuid ja see on täiesti teine teema. See on ka põhjus, miks tätoveeringuid ei aktsepteerita – seos maffiaga. Tänapäeval on olukord muutumas vaevaliselt paremaks ja tänu pop kultuurile. Uus generatsioon toob ühiskonda muudatusi ja ehk aastate möödudes saab alternatiivne ilu vabadusse.

Tekib küsimus, et mis on alternatiivne ilu? Öeldakse, et ilu on vaataja silmades. Kuigi enamjaolt inimesed peavad tätoveeringuid ja muid keha muudatusi koledateks, siis tegelikult on nendes oma ilu ja võlu. Näiteks eelnevas videos olev Grace Neutral on väga hea näide alternatiivsest ilust. Kuigi ta omab väga palju erinevaid keha muudatusid (poolitatud keel, moonutatud kõrvad, eemaldatud naba, väga palju tätoveeringuid, näos skarifikatsioonid, silmamuna tätoveeringud), siis kõik see kokku annab kunstiliselt huvitava kompoti, mis tegelikult on omamoodi ilus. Alternatiivne ilu on tavapärase ilu vastand. Tavapärane ilu omakorda on see, mille ühiskond on kujundanud. Grace on üks vähestest, kes on endiselt ilus peale kõiki keha muudatusi. Tihti juhtub seda, et inimesed kuhjavad oma kehale liiga palju erinevaid muudatusi ja lõpptulemuseks on lihtsalt liiga palju asju ning üldmulje on pigem kole. Maailmas on väheseid inimesi, kes tõesti on ilusad koos oma kõigi muudatustega (pean silmas üle keha palju muudatusi). Kindlasti mängib rolli keha muutva inimeste maitse ja kunstimeel. Iga inimene ise kujundab ennast. Tegelikult keha muudatuste põhjal on võimalik väga palju infot inimese kohta saada.

See alternatiivne ilu köidabki mind bodymodi maailmas. Ma vaatan kõiki muudatusi kunstilise külje alt. Et kas ja kuidas muudatus sobib inimesele, kuidas sobivad erinevad muudatused kokku ja milline on üldmulje. Minu jaoks on keha muutmise maailm täiesti omaette kunsti vorm. Mulle meeldib kunst igas vormis kuid inimese kehale tehtav kunst paelub kõige rohkem. Mul on kombeks öelda “Jalgadel kõndiv kunst” ja see on alati olemas. Selleks ei pea minema kuhugi galeriisse. Kogu maailm ongi üks suur galerii. Ei ole vahet kuhu ma lähen, ikka ma näen keha muutmise kunsti. Olgu selleks lehvivad ängribörd naised või tätoveeringutega inimesed. Igas päevas on mida uut ja huvitavat, mida vaadata, uurida ja meelde jätta. Selle kunsti jälgimine aitab mõista, et kus ilu muutub koledaks ja millal alternatiivne ilu ei ole ilus. Maailm on huvitav ja inimesed on huvitavad. Ja mida kõike inimesed teevad keha muutmiseks?  

Advertisements