Elu24 intervjuu Piradose tätoveerijatega

Mul on alati väga hea meel, kui meedias kajastatakse tätoveerimise teemalisi artikleid ja videosid. Tätoveeringud on muutunud väga populaarseks ja seda enam tuleks sellest teemast kirjutada ning rääkida. Kogemustega tätoveerijad oskavad välja tuua olulise info, mida inimesed peaksid tätoveeringu soovi puhul teadma ja arvestama.

Elu24 intervjuu Piradose tätoveerijatega (siit leiab video).

Kindlasti tänu sotsiaalmeediale on tätoveeringud muutunud väga populaarseks. Tihti eksponeeritakse sotsiaalmeedias tätoveeringuid, kui need on veel värsked ja ilusad. Kahjuks need pildid ei kajasta kogu tõde. Nendelt piltidelt ei saa välja lugeda, et milliseks tätoveering ajaga muutub. Kui tätoveeringud muutuvad koledaks, siis tavaliselt neid enam sotsiaalmeedias ei eksponeerita. Neid kas varjatakse või lastakse parandada (see info pildi vaatajale ei jõua). Tätoveeringuid parandades tätoveerijatele koguneb info, et mis on mõtekas ja mis mitte.

Kuid inimesed soovivad tätoveeringuid ilusate piltide põhjal. Kui satutakse kogenud tätoveerija juurde, siis tätoveerija oskab viidata, et kas tätoveeringu soov on mõtekas. Kuid kui satutakse kogenematu tätoveerija juurde, siis see tätoveerija teeb selle tätoveeringu. Juhtub ka seda, et tätoveerijalt eitava vastuse saades on tätoveeringu soovija pahane. Inimesed arvavad, et klient on kuningas ja tätoveerija peaks täitma kliendi soove. Tegelikult tätoveeringute puhul see nii ei kehti. Tätoveeringute soovijad ei ole alati kuris tätoveeringute maailmaga. Kogenud tätoveerijatel on kogemused ja tähelepanekud ning lisaks ollakse kursis maailmas toimuvaga. Seega tätoveerijad oskavad ja teavad viidata, kui tätoveeringu soov ei ole kõige mõtekam. Solvunud inimene otsib järgmise tätoveerija, kes on nõus tegema seda soovitud pilti.

Kahjuks kõik tätoveerijad ei ole kõigega kursis ja teevad mitte just kõige mõtekamaid tätoveeringuid. Kõige rohkem jääb seda silma algajate ja kogenematude tätoveerijate osas (on erandeid). Kõik oleneb sellest, kui palju on ikka eelnevalt ennast asjaga kurssi viidud ja kes on õpetajaks olnud. Kuna tätoveeringud on väga popiks muutunud, siis sellega seoses on tekkinud väga palju uusi tätoveerijaid. Nii nagu on igal erialal, nii on ka tätoveerimisel – kõik inimesed ei sobi tätoveerijaks ja võiks sellest õigel ajal aru saada.

Ma olen aegade jooksul meeletus kogustes vaadanud ja uurinud tätoveeringuid ning tegelikult tätoveering annavad väga palju infot tätoveerija kohta. Aga sellest teemast ma kirjutan eraldi, et mida ma jälgin ja mille põhjal hindan tätoveeringuid ja tätoveerijaid.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s