Enne, kui hakkan oma “hair tattoo” kogemustest pajatama, teen väikese sissejuhatuse teemasse. Nimelt “hair tattoo” omab erinevaid tähendusi. Tihti see tekitab inimestes segadust ja vahel kiputakse vaidlema, et mis on õige ja mis mitte.

“Hair tattoo” on peanahale juuste tätoveerimine. Seda tätoveerimise võtet kasutatakse kiilanemise või juuksepiiri taganemise varjamiseks. Peanahale tätoveeritakse pisikesed täpid. Tulemusena jääb mulje, et inimesel on juuksed maha aetud ja õrnalt on näha juuste kasvamist. Selle tätoveerimise viisi miinuseks on see, et olemas olevad kasvavad juuksed peab alati lühemaks lõikama, sest muidu jääb tulemus veider. Samuti kui kiilanev osa suureneb, siis peab tühjenenud pinnad tätoveerima. Hetkel mul puuduvad andmed, et kas ja kes seda teenust Eestis pakub ning ma ei ole veel uurinud, et mis masinate ja mis värvidega seda protseduuri tehakse. Aastate jooksul olen näinud peanahal päris tätoveeringuid, mis imiteerivad juustest soenguid. Tulemus on olnud väga veider. Kuid on ka seda, et kiilanevale peanupule tehakse lihtsalt tavalisi tätoveeringuid ja mõnikord on tulemused väga huvitavad.

“Hair tattoo” on juuste lõikamise stiil. Lühikestesse juustesse lõigatakse jooni, kujundeid, mustreid ja keerukaid pilte. Tulemuse puhul mängib olulist rolli juuste pikkus ja värvus. Tumedate juustega jääb tulemus kõige parem. Samas alati on võimalik juustele anda tooni ja värvi, et lõigatud soeng oleks paremini näha. Viimastel aastatel ongi just värvide kasutamine muutunud väga populaarseks. “Hair tattoo” puhul on näha muutuvaid trende. Üks periood on populaarsed ühed kujundid ja mustrid ning teisel perioodil jälle midagi uut. Kui vanasti lihtsalt lõigati juustesse jooni ja lihtsaid kujundeid, siis iga aastaga tehakse aina keerumat kunsti. Kui varem ei kasutatud värve, siis nüüd just kasutatakse palju erinevaid värve.  Google otsinguga näeb ikka igasuguseid kunstiteoseid. Selline juuste lõikamise stiil muutus populaarseks aastaid tagasi ja kulutulena levis üle maailma. Viimasel aastal on näha, et see trend on jõudnud plahvatuslikult Eestisse. Kui vanasti tuli tiku tulega taga otsida “hair tattoo” tegijaid (see ka põhjus, miks hakkasin endale ja lapsele neid ise tegema), siis nüüd leiab tunduvalt lihtsamini. Nimelt ikka ja jälle toimub “hair tattoo” koolitusi ja oskajaid juuksureid tuleb juurde. Tegelikult Eestis oli “hair tattoo” ammu olemas. Nimelt venelaste seas on see asi pikka aega populaarne olnud ja mina olen oma elukohas juustes huvitavat kunsti ammustest aegadest näinud.

“Hair tattoo” on ka erinevate kleebiste kleepimine juuste pinnale. Juuste pinnale kleebitakse kleebitavad tätoveeringud. Väga populaarne on just kuldsete ja hõbedaste kleebitavate tätoveeringute kasutamine juustel. On müügil tooted, mille peale on kirjutatud “hair tattoo” aga üldiselt tundub, et tegemist on ikka tavalise kleebitava tätoveeringuga. On veel olemas litritega juustele kleebitavaid tätoveeringuid (jällegi tundub, et tegelikult on tegemist sama asjaga, mida kleebitakse ka nahale). Lisaks on tekkinud uus ja huvitav trend – juuste pinnale erinevate vahendite ja värvidega piltide tegemine.

Seega “hair tattoo” omab mitut tähendust. Sellest nimekirjast ma südamest loodan, et mul ei teki vajadust selle peanahale juuste tätoveerimise järele. Juustesse lõigatud “hair tattoo” teemas olen vana kala ja sellest kirjutan eraldi. Juuste pinnale piltide teemat siiani ei ole proovinud aga plaanin (mul on tõsine huvi, kuidas pärast selle asja juustelt kätte saab). Ja päris piltide tegemine juustele erinevate vahenditega tundub hetkel ulme, aga ma olen täiesti kindel, et kunagi kindlasti jõuan ka selle asja katsetamiseni 😀

Advertisements