UV-valgusega helendavad tätoveeringud

Aastaid ringleb sotsiaalmeedias ilusaid pilte tätoveeringutest, mis helendavad UV-valguse käes. Kahjuks selliste tätoveeringute puhul on suured riskid. Kasutatavates tätoveerimise värvides on aineosakesed, mis on inimese organismile ohtlikud. Need värvid ei ole heaks kiidetud FDA poolt. Tegelikult ühtegi tätoveerimise värvi ei ole FDA poolt heaks kiidetud. Heaks on kiidetud värvid, mida kasutatakse loomade märgistamiseks. Paljud tätoveerijad ei tee helendavaid tätoveeringuid ja just riskide tõttu. Lisaks neid värve on väga keeruline hajutada ja tätoveerimisel peab väga hoolega jälgima, et pilt jääks UV-valguses ilus.

Muidugi sellised tätoveeringud on huvitavad ja ilusad. Samas seda ilu on näha vaid UV-lampide all ja kui tihti inimene viibib UV-lampide all? Selles mõttes on suhteliselt mõttetu lasta oma kehasse panna aineid, mis on mürgised ja tulemust ei ole reaalselt igapäevaselt ilma UV-lambita näha. Ja just see nähtamatu tätoveeringu idee meelitab inimesi saama selliseid tätoveeringuid. Tegelikult peale tätoveeringu saamist on tätoveering nähtav 12-18 kuud. Tätoveerimisega tekivad armid ja nende paranemine võtab aega. Lisaks ajaga helendav efekt võib tuhmuda.

Minu kindel seisukoht on, et selliseid tätoveeringuid ei tohiks teha ja kindlasti ma ei soovita saada selliseid tätoveeringuid. Tänu sotsiaalmeediale ikka ja jälle erinevates gruppides ning foorumites küsitakse infot selliste tätoveeringute kohta. Kahjuks inimesed ei mõtle piisavalt oma tervise ohutusele ja lähevad kaasa sellega, mida sotsiaalmeedias näidatakse. UV-valguse käes helendavad tätoveeringud on  väga populaarsed just inimeste seas, kes käivad üritustel (reivijad, vaibijad jne).

Selliste tätoveeringute puhul on inimestel esinenud nahaärritusi ja allergiat. Kergest sügelusest kuni dermatiidini (sama oht on iga tätoveerimise värviga). Lisaks paratamatult tätoveerimise värvi osakesed satuvad verega ringlema meie organismis. Siiani puuduvad andmed kuidas tegelikult kõik tätoveerimise värvid inimese kehale võivad mõjuda ja milliseid probleeme tegelikult tekitavad. 

Ohutum alternatiiv on kasutada kehamaalinguteks mõeldud tooteid, mis helendavad UV-valguse käes. Miks mitte mingi ürituse puhul juba olemasolevale tätoveeringule lisada põnevust juurde UV-kehavärvidega. Neid värve on väga lihtne ise kasutada ja oma nahale saab midagi põnevat joonistada. Alati ei pea riskima oma tervisega, et saavutada midagi põnevat.

Advertisements

2 comments

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s