Ravivad kõrvarõngad ja kirurgiline teras – MÜÜT ?

Rahvasuus liigub jutt, et on olemas ravivad kõrvarõngad. Viimasel ajal kuuleb sellist juttu harva kuid vanasti oli see teema väga aktuaalne. Kõrvaaukude tegijad rõhutasid, et panevad värsketesse kõrvaaukudesse ravivaid kõrvarõngaid. Lisaks on veel jutud, et kõrvas teatud kohtadesse auke tehes saab ravida migreeni ja parandada silmanägemist. Kas see kõik vastab ka tõele?

Alustaks nendest ravivatest kõrvarõngastest. Kui hakata asjale loogiliselt lähenema, siis tundub see väide lausa absurdne. Kõrvaukude tegemisel tehakse kõrvanibusse läbiv haav ja pannakse ehe. Ehe on tegelikult kehale võõrkeha ja tavaliselt organism üritab võõrkehad kehast välja tõugata. Kõrvade puhul on see võimatu ja siis on keha sundolukorras, haav peab paranema ehte ümber. Kuid kuidas saab mingi metall või plastik aidata kaasa haava paranemisele? Ei ole olemas sellist tugevat materjali, mis omaks mingeid ravivaid omadusi haavale. Seega on täiesti vale väide, et on olemas ravivad kõrvarõngad.

Kindlasti vanasti kasutati esmasteks eheteks valest materjalist ehteid. Näiteks kuld ja hõbe ei ole sobilikud esmaseks materjaliks värskesse kõrvaauku. Lisaks muud teadmata materjalid. Seega kui ilmus püstolmeetod, siis serveeriti inimestele, et materjalid on inimesele head ja ohututud (mis kahjuks alati ei vasta tõele). Rõhutati ravivat omadust, et inimesed ikka sooviksid kõrvadesse auke (müügiskeem).

On olemas materjalid, mis on sobilikud kehasiseselt kandmiseks ja neid materjale kasutatakse meditsiinis. Nendeks on implantaadi kraadiga materjalid, mille puhul on kontrollitud, et need ei tekita kehas olles inimese organismile probleeme. Suure tõenäosusega ravivate kõrvarõngaste puhul peaks tegemist olema ehetega, mis peaksid olema implantaadi standardile vastavast materjalist. Kuid kui hakata uurima vanasti kasutatavate ehete materjale, siis selgub, et tegelikult alati ei olnud/ei ole ehted implantaadi kraadiga vaid mängu tuleb kirurgiline teras.

See on jälle teine müüt, millega tuleb silmitsi seista.

Tegelikult ei ole olemas kirurgilist terast. On olemas roostevaba teras ja olulist rolli mängib materjali märgistus. Kirurgiline teras tähendab seda, et tegelikult pole õrna aimugi, mis materjaliga on tegu ja kas seda tohiks kehasiseselt kanda. Sama teema on ka titaaniga, jällegi on oluline titaani märgistus. Roostevabast terasest ja titaanist olen varem kirjutanud.

Seega kokkuvõtvalt võib öelda, et ravivad kõrvarõngad on müüt. Ja kui isegi on kasutusel õiged kehasiseselt sobilikud materjalid, siis peaks olema info, et kõrvarõngad on tehtud implantaadi standardile vastavast materjalist. 

Nii, aga võtame ette teema, et teatud kohtadesse tehtud augud võivad olla kehale tervendava mõjuga. Väga pikalt on uuritud teemat – migreen ja “daith piercing” ehk daith iluauk. Tulemused on olnud nii ja naa. Enamjaolt selle iluaugu tegemine ei ole aidanud lahti saada migreenist. Samas on mõned üksikud juhtumid, kus tõesti ongi saadud migreenile leevendust. Samuti on vaieldav, et kõrvanibusse kõrvaaukude tegemine aitab parandada nägemist või aitab ennetada nägemise probleeme. Tänapäeval on väga paljudel inimestel kõrvanibudes augud ja siis peaksid kõik olema priid silmanägemise probleemidest. Jah, hiina meditsiinis on olemas seos tervisel ja mingitel punktidel. Kuid siis tuleb kehal teatud punkte stimuleerida, et tekiks mingi mõju. Kuid kõrvaaukude puhul ei toimu stimuleerimist. Lihtsalt on auk ja seal on ehe. Seega on ka see müüt, et aukude tegemine keghasse annab mingi raviva toime. Pigem valesti tehtud auk, valest materjalist ehted ja valesti hooldamine võib tekitada probleeme.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.