UV-valgusega helendavad kehamaalingud ja minu esimene avalik toiletselfi

20161027_153247

Mis on pildil? Jep, see on minu esimene avalik toiletselfi 😀 Siiani ma alati imestan, et miks küll inimesed jagavad oma vetsuselfisid ja ennäe imet, ma teen ka nüüd seda. Istusin pimedas vetsus UV-lambiga ja üritasin pilti teha kehamaalingust.

Tätoveeringutega paralleelselt on mu huviorbiidis kehamaalingud ja astusin läbi TradeHouse koolituskeskusest, et tutvuda UV-valguses helendavate kehavärvidega ja nendega kehamaalingute tegemisega. Kehamaalingud on huvitav võimalus keha kaunistamiseks ja kunsti tegemiseks. Suureks plussiks on see, et asi on ajutine.

Tutvusin  PaintGlow toodetega. Neid tooteid saab kasutada spetsiaalsete efektide loomiseks ja UV-maalingute tegemiseks. Helendavad UV-valguse käes ja osad värvid helendavad ka niisama pimedas. Sobib ideaalselt kasutamaks pidudel, festivalidel, üritustel, pildistamistel – kõikjal kus on olemas UV-valgustus. Tootevalikus on Neon UV näo- ja kehavärvid, Paint Me Up värvipulgad, Glow In The Dark UV Glitter kehageelid, Neon UV juuksegeelid, neoonvärvi UV juuksekriidid ja UV kangavärvid.

Värvide peale kandmiseks ja efektide saamiseks on väga palju erinevaid võimalusi. Pritsimine hambaharjaga, svammiga patsutamine, erinevate pintslite kasutamine, sabloonide kasutamine jne. Heledate ja tumedate toonide lisamisega on võimalik kehamaalingule anda ruumilisust. Värve on võimalik kokku segada ja sobitada. Lasta fantaasial lennata ja kunsti tegemise võimalusi on lõputult.

Proovisin oma käele miskit teha. Värvid olid mõnusa paksusega ja väga hea oli nahale kanda. Vajadusel sai lahjendada veega ja värvipaletil sai toone kokku segada. Nahal peab laskma vahepeal värvil kuivada. Kui sooviks ongi värvide segunemine, siis võib värve kanda niiskele värvile. Katsetasin erinevaid võtteid, mis vähegi pähe tuli. Tulemus tuli natuke mudane, sest liiga palju asju katsetasin korraga. Ja mul ei olnud õrna aimugi kuidas asi UV-valguses välja näeb. Alles peale pildi lõpetamist nägin tulemust. Selliste piltide puhul soovitan maalimise ajal UV-lambiga kontrollida, et milline on tulemus ja mida tuleks muuta, et tulemus oleks parem. Pilt muutub oluliselt UV-valgusega.

Mulle muidugi meeldisid glittergeelid. Need annavad kehamaalingule särtsu juurde, et tavalises valguses on ka huvitav vaadata. Glitteriga on lisaks see teema, et kui asi läheb metsa ja glitteriga üle teha, siis isegi metsas asi näeb ilus välja (tõesti, see nipp aitab praktiliselt igas teemas). Ja muidugi suurim lemmik oli nähtamatu UV-värv, mis jääb nahale tavavalguses nähtamatu kihina ja pimedas helendab UV-lambiga kui ka ilma.

Juustele mõeldud tooteid ma ei proovinud. Peale värvide proovisin ka huulepulka ja värvipulka ning need mulle ei meeldinud. Jäid nahale kuidagi kleepuvad ja määrivad. Mainiti, et need on head just suuremate pindade tegemiseks.

Pildi püsivusega oli nii jaa naa. Õhema värvikihiga kohad püsisid väga kaua ilusad ja isegi 24 tundi hiljem oli tulemus ilus. Samas paksema värvikihiga kohad hakkasid kiiresti tundide möödudes nahalt pudenema ja pildi sisse tekkisid tühjad augud. Kindlasti tasuks jälgida seda, et pilt ei saaks vett. Mul käsi pestes sai kohe kehamaaling kannatada ja hakkas määrima. Kehamaaling tuli väga kergesti sooja vee ja seebiga maha.

UV-valguses helendavate kehavärvidega on võimalik luua huvitavat kunsti ja internetist leiab väga palju inspiratsiooni. Ainuke asi on see, et vajalik on UV-valgusti. Samas PaintGlow värvivalikus on ka värve, mis helendavad pimedas ilma UV-lambita. Näiteks see tavavalguses nähtamatu värv helendas väga ilusasti, kui eelnevalt laadisin seda tugeva valguse all. Lapsele oli nalja kui palju. Tavaliselt laps laeb oma pimedas helendavaid mänguasju lambi all ja siis käib nendega pimedas vannitoas mängimas. Ja siis äkki käib emme oma kätt lambi all hoidmas ja istub pimedas vannitoas. Lihtsalt infoks, et pimedas helendavad asjad helendavad tunduvalt tugevamalt kui neid eelnevalt laadida otse valgusallika all.

Pildil on näha, et asi jäi natuke liiga mudane/määrdunud. Käkerdasin liiga palju asju üksteise peale. Samas pimedas jäi omamoodi efekt ja parema tulemuse saamiseks oleks pidanud veel asja parandama. Kindlasti tulevikus katsetan seda asja veel.

uv

Aastaid ringlevad internetis pildid UV-valgusega helenadavatest tätoveeringutest. Sellest teemast kirjutan SIIN. Kuigi need tätoveeringud näevad väga lahedad välja, siis ma endiselt ei kiida selliseid tätoveeringuid heaks ja just riskide tõttu. UV-valguses helendavad kehamaalingud on ohutum alternatiiv.

deer-in-daylight-and-uv-light-tattoo-on-forearm-horz

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s