Venitatud kõrvaaukudest loobumine ja kõrvanibude taastamine.

Viimasel aastal päris paljud soovivad loobuda oma venitatud kõrvaaukudest. Seda jääb silma nii vastava teemalistes gruppides ning foorumites kui ka youtuuberite seas. Aastaid tagasi õhinaga tehti videosid oma kõrvaaukude venitamisest kuid nüüd järjest tehakse videosid sellest, et otsustatakse loobuda.

Loobutakse erinevatel põhjustel.

KÕRVAAUGUD HAISEVAD – see on asi mida kõige rohkem kurdetakse. Venitatud kõrvaaukudega käib kaasas veider ebameeldiv lõhn. See hakkab häirima ja soovitakse loobuda venitatud kõrvaaukudest. Tihti ei tulda selle peale, et põhjuseks võib olla valest materjalist ehete kandmine või vale hooldamine.

VENITATUD KÕRVAAUGUD VAJAVAD ROHKEM HOOLT VÕRRELDES TAVALISTE KÕRVAAUKUDEGA – tuleb õigesti ja regulaarselt hooldada, masseerida ja õlitada. Vastavalt kliimale tuleb valida ehteid. Talvisel ajal tuleb kõrvaauke hoida külma eest. Kui soovitakse suuremaid kõrvaauke, siis tuleb osta erinevas suuruses ehted, seega kogu venitamise protsess on kulukas (iga 3 kuu tagant 1mm jämedam ehe). Tavalisi kõrvarõngaid saab alati vahetada ja need alati sobivad kõrva. Venitatud kõrvaaukude ehete puhul tuleb arvestada nii paljude asjadega.

KÕRVAAUGUD ON EHETETA KOLEDAD – näiteks on erialasid, kus ei tohi kanda ehteid. Või näiteks inimene ise tüdineb ehete kandmisest. Kuid eheteta kõrvaaugud näevad välja kummalised ja kohati inetud. Kõik oleneb ka kõrvanibu seisukorrast. Kui venitamisel on esinenud probleeme, siis ehete puudumisel on tagajärjed selgelt näha.

KÕRVAAUKUDEGA ON PROBLEEME – see on ka tegelikult üks põhilisi probleeme, miks soovitakse kõrvanibude taastamist. Valesti venitamise tagajärjel on tekkinud venitatud osas õhenenud kohti või paksenenud kohti. Halvimal juhul on kõrvanibu katkenud või kõrvaauk plahvatanud. Kõrvanibud on enamuse aja punased ja ärritunud. Valesti venitamise tagajärjel on tulemus kole ja see hakkab inimest häirima.

Enne kõrvaaukude venitamist tasuks läbi mõelda, et mis saab siis, kui tõesti enam ei soovi venitatud kõrvaauke. Lisaks tuleb endale selgeks mõelda, et mis kõik kaasneb venitatud kõrvaaukudega. Kindlasti alguses tundub asi uus ja huvitav kuid aastate möödudes erinevate probleemide tagajärjel inimene võib tüdineda ja soovib tagasi oma pisikesi kõrvanibusid.

Kindlasti mängib rolli ka trendide muutumine. Iga asi mingi aeg ammendab ja tulevad uued tuuled. Eestisse jõuavad need tuuled alati hilinemisega. Kui mujal tuultest tekkinud torm vaibub, siis meil alles jõuavad tuuled kohale. Kuid uute tuultega tuleb likvideerida eelmise tormi tagajärg. Kuidas neid likvideerida? See on hea küsimus.

Üks võimalus on võtta ehted kõrvast ja loota, et kõrvaaugud tõmbuvad võimalikult palju kokku tagasi. Kindlasti tasuks kõrvaauke mudida, et vereringe elavneks. Lõpptulemus oleneb sellest, mis suuruseni on venitatud, kuidas venitamine kulges ja kaua selle tulemuse juures oldi. Tavaliselt alati mingil määral tõmbub kõrvaauk tagasi. Vahel ongi soovituslik kõrvaaukude läbimõõtu vähendada, et kõrvaaugud oleksid paremas seisukorras.

Teine võimalus on lasta ilukirurgil kõrvanibu taastada. See on vajalik just suuremate kõrvaaukude puhul. Kindlasti tasuks hoolega uurida ja otsida ilukirurg, kes eelnevalt on kõrvanibusid taastanud. Aastate jooksul olen näinud väga erinevaid tulemusi (mitte Eestis). Eesti osas ma siiani ei ole näinud ilukirurgide poolt taastatud kõrvaauke. Kuid kui soovite leida ilukirurgi, siis internetis kõrvade plastika, kõrvade korrigeerimine, kõrvanibude plastika annab vastuseid. Hinnad on soolased. Kõrvaauke venitama hakates tuleb arvestada sellega, et kõrvanibude taastamine on kulukas ettevõtmine.

Kahjuks jääb silma, et just noored (alaealised) väga rutakalt hakkavad oma kõrvaauke venitama uurimata eelnevalt põhjalikult infot. Kui muidu alaealisel iluaukude saamiseks on vajalik lapsevanema nõusoleks, siis kõrvaaukude venitamist teeb laps ise ja lapsevanemal puudub piisav info, et kas laps toimib õigesti ning millised võivad olla tagajärjed. Kõrvaaukude venitamine on suurem muudatus kui mõni iluauk. Iluaugu puhul ehte eemaldamisel jääb alles vaid pisike arm ja kui sedagi. Kuid venitatud kõrvaaukude puhul on teised lood. Koht, kus tegelikult lapsevanemad peaksid olema asjadega rohkem kursis. Sest kui laps kogemata rikub oma kõrvad, siis lapsevanem peab leidma rahalised vahendid, et ilukirurgiliselt saaks asja parandada.

Mis vanusest võiks lubada lapsel kõrvaauke venitada? Sellele on raske otsest vastust öelda. Kõik oleneb sellest kui hästi laps ja lapsevanem on kõrvaaukude venitamise teemadest teadlikud. Mina ise alla 16 aastasel lapsel ei lubaks.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s