“Kallis (Kristo), sa oled kosunud”

Jah, ka kehakaalu teemad tahavad figureerida bodymodi blogis ja selleks vaatame saadet “Kallis, sa oled kosunud”. Blogis oleval pildil tundub olevat viimaseid kuid rase olev naine. Tegelikult on tegemist mehega, kes saate jooksul kaalu langetamise asemel kaalu kasvatas.

Inimesed muutuvad väga kergesti sõltuvaks oma harjumustest. Et midagi muutuks, selleks peab inimene ise tahtma muutuda ja muutma oma harjumusi. See saade oli väga hea näide.

Liina – ülekaal tekkis harjumustest ja geneetilisest soodumusest. Inimene ise soovis muutuseid ja selleks muutis oma harjumusi (lisaks mao vähendamise operatsioon). Kuigi geneetiliselt oli soodumus ülekaaluks, siis inimene pidi rohkem vaeva nägema ja tulemusi oli saate lõpus näha. Liina nägi väga hea välja.

Kristo – ülekaal tekkis harjumuste ja sõltuvuste tagajärjel. Geneetiliselt ei olnud ülekaaluks soodumust ja lihtsalt oma harjumuste muutmisega oleks kerge vaevaga saanud kaalu langetada. Inimene mõistis, et harjumuste tagajärjel on tekkinud ohtlik ülekaal kuid ei soovinud muuta oma harjumusi ning tegeleda oma sõltuvustega. Selle asemel, et vaadata otsa karmile reaalsusele, hakati otsima vabandusi oma teguviiside õigustamiseks. Tulemuseks kaal tõusis.

Internetis saate kohta tagasisidet lugedes on aru saada, et inimesed on pahased. Kindlasti oli viga see, et naine mehe saatesse saatis. Saate jooksul oli näha, et meest ennast tegelikult kaalulangetamine ei huvitanud ja sellest ka tõrjuv ning ebameeldiv hoiak. Kohati meenutas jonnivat last, kellel kästakse teha midagi, mida tegelikult teha ei taha.

Samas see saade oli väga hea näide sellest, et kui ikka inimene ise ei soovi ja ei taha muutuseid, siis ei saa keegi inimest sundida. Me saame inimest suunata, kuid see on inimese oma otsus, kas ta kuulab või ei kuula, kas võtab abi vastu või ei võta. 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s