Rasked kõrvarõngad rikuvad kõrvaauke

Siiani olen pikalt ja põhjalikult kirjutanud venitatud kõrvaaukudest. Kuid kuidas on lood tavaliste kõrvaaukudega? Tegelikult ka tavaliste kõrvaaukudega võib tekkida probleeme ja seda seoses suurte ning raskete kõrvarõngaste kandmisega.

Kõrvarõngaid on meeletus valikus. Väikseid ja suuri, kergeid ja raskeid, rippuvaid ja mitte rippuvaid. Ehete kandmisel võiks paari asjaga arvestada. Massiivseid ja raskeid ehteid tegelikult ei tohiks väga tihti kanda.

Rasked ehted hakkavad kõrvaauku rikkuma venitades auku suunaga allapoole. Augu põhi hakkab liikuma allapoole ja kõrvarõngad on lõpuks liiga kõrvanibu ääre ligidal. Esteetiliselt ei ole see ilus ning on suur oht, et raskete kõrvarõngaste kandmisega võib lõpuks kõrvanibu katkeda. Lühidalt öeldes, rasked kõrvarõngad ajaga lõikavad kõrvanibu pooleks.

Lisaks rasked kõrvarõngad venitavad kõrvanibu ennast ja ajaga muutub kõrvanibu suuremaks. Mis jällegi esteetiliselt ei ole ilus.

Nende probleemide lahendamiseks tuleb pöörduda ilukirurgi poole. Kui kõrvaauk on liiga suureks veninud, siis vahel soovitatakse selle augu kõrvale teha uus kõrvaauk. Kuid sellisel juhul tuleks hakata jälgima kõrvarõngaste valikut. Uuesti raskeid ehteid kandes võib tulemuseks jällegi kõrvaauk venida ja võib juhtuda seda, et see auk lõikub kõrval olevasse suurde auku.

Suured rippuvad ehted on ilusad kuid need võivad lõhkuda kõrvaaugud. Jääb silma, et inimesed alati sellele ei mõtle ja kannavad igapäevaselt raskeid ehteid. Ja just vanemas eas naistel on kõige paremini näha, kuidas elu jooksul ehete kandmine on mõjutanud kõrvaauke. Vanuse saabudes ei ole nahk enam nii elastne ja seda ka kõrvanibudes. Siis raskete ehete kandmine võib väga kiiresti kõrvaaugud rikkuda.

Kokkuvõtteks, igapäevaselt võiks kanda kergemaid ehteid ja vahel harva raskemaid ehteid. Õnneks tänapäeval on ehete valik väga suur ja on võimalik leida kergemaid rippuvaid ehteid jne. Ehete kandmisel lihtsalt jälgida, et kas äkki ehe on liiga raske ja hakkab kõrvanibu ning kõrvaauku venitama. Kui kõrvaauk on veninud juba liigselt kõrvanibu serva poole, siis ei tasuks enam ehteid kanda.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s