Kallis (Linda), sa oled kosunud

Uudistevoos nägin “Kallis, sa oled kosunud” uuest osast artikleid ja avastasin, et olin jälle saate maha maganud. Aga ei hullu, internetist saab ju järgi vaadata. Tegelikult tunnistan ausalt, ma parema meelega vaataks “Minu imeline muutumine” uut hooaega, aga seda peab veel usinasti ootama. Seni lepin kaalulangetamise saatega ja loodan näha huvitavaid keha muudatusi.

Eelmisest saatest oli veel mõru maik suus ja selle saatega see mõru maik ei kadunud. Kas selles on süüdi saate formaat või selles osalevad inimesed? Saate meeskond annab juhised ja õpetussõnad, kuid ülejäänu peab inimene ise tegema. Saade on pigem nagu toe ja motivatsiooni rollis. Minul tekkis vaid üks küsimus, et kas ja kuidas saates toitumisnõustamine toimub? Ehk peaks see olema põhjalikum, sest sellest saatest oli näha, et inimestel ei olnud ju õrna aimugi, mis on tervislik ja mis mitte.

Toitumisõpe peaks olemas olema juba gümnaasiumis. Varajases eas tuleks lastele selgeks teha, mis on õige ja hea toit ning mis mitte. Tihti lapsevanemad ei ole sellest teadlikud. Ma võin eksida ja äkki nüüd on koolis olemas selle teemalisi tunde. Minu ajal igatahes ei olnud (ähmaselt mingi toidupüramiid mingist tunnist meenub). Aina enam on näha, et inimesed ei adu, et see mida nad söövad, ei ole alati kehale kasulik. Toodete tootjad toodavad selleks, et teenida kasumeid. Kui tootjad ei tohiks toota ebatervislikke tooteid, siis oleks kõik palju lihtsam. Seni peab inimene ise tuvastama toodete rägastikust, et mis on kasulik ja mis mitte, mida võib süüa ja mida mitte.

Kas teate kui huvitav on vaadata poes inimeste toiduvalikut? Ma isegi ei tea, mis ajast mul see komme tekkis aga kassas järjekorras olles on väga põnev vaadata inimesi ja nende valikuid. Ning tõesti, vahel ongi selgelt näha inimese ülekaalu põhjus kassalindil. Inimesed teevad valesid valikuid ja selle tõttu kannatavad ülekaalu käes. Tihti kehitatakse õlgu, et ei tea küll kuidas see kaal sedasi tõuseb. Samas pigistatakse silmad kinni selles osas, et mida tegelikult suhu topitakse ja millistes kogustes.

Aga tagasi saate juurde. Jäi mulje, et osalejad ei süvenenud tervisliku toidu teemasse piisavalt. Õigemini ei süvenenud sellesse üldse. Kuigi geneetilise testiga saadi olulisi vastuseid, siis saates osaleja ei arvestanud sellega. Kohati oli naisest kahju, sest saate alguses ju unistas kergemast kaalust aga kuhu jäi motivatsioon ning tahtejõud? Miks seda ei olnud? Kas lihtsalt käega löömine?

Kindlasti mängis rolli inimese minevikus kogetud ebameeldivused ja toit oli leevenduseks. Sellisel juhul oleks vajalik olnud psühholoogiline nõustamine. Tegelikult on selline asi väga abiks ja vajalik. Inimestel on kindlad harjumused, millest on raske loobuda. Psühholoogiline nõustamine võib aidata jõuda algtuumani, et miks inimesel on tekkinud ennasthävitav käitumine. Lahti tuleb murda sõltuvustest. Toitumisel inimene teab, mis toidud tekitavad ülekaalu aga samas ei suuda nendest toitudest loobuda. Palju räägitakse suhkrusõltuvusest ja suhkrut on varjatult väga paljudes toodetes. Igapäevaselt võime enda teadmata erinevate toodetega sisse süüa väga palju suhkrut. Suhkru üledoos ladestub pekiks.

Toitumise teemad on tegelikult väga huvitavad. Kus on tõde ja kus seda ei ole? Miks inimesed kipuvad unustama keha toimimise algtõed ja sukelduvad ulmedieetidesse? Miks inimestel ikkagi on nii raske loobuda ebatervislikust toitumisest ja miks muututakse toidust sõltuvaks? Toitumishullud oma uskumustega, miks selline asi on juhtunud? Neid küsimusi on meeletult palju.

Toiduga on võimalik muuta oma kehakuju, see ka põhjus, miks bodymodi blogis on kaalu teemad. Toitumise teemadel võiks lõputult arutleda. Aastaid tagasi uurisin ja analüüsisin erinevaid toitumisõpetusi ning dieete. Proovisin leida vastust, et milline on inimesele õige toitumine ja miks paljud toitumissoovitused võivad olla valed ning ongi valed. Ja kas üldse ongi olemas õiget toitumist?

Mida aeg edasi, seda enam tuleb infot, et varem tõeks arvatud asjad on osutunud valeks. Kord uuritakse ühte asja, siis teist asja ning jälle leitakse, et see mida enne peeti kasulikuks on tegelikult kahjulik. Kindlasti paljud pole kuulnudki, et tegelikult kilokalorite arvestamine on üks suurimaid valesid maailmas. Teiseks lahjad toidud poelettidel tegelikult teevad inimesi paksuks, sest toodetesse pannakse suhkrut, et varjata ebameeldivat maitset ja et inimestel tekiks sõltuvus.

Mida meile veel on valetatud?

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s