Suitsetamine röövib noorusliku välimuse

Kõik teavad, et suitsetamine on tervisele kahjulik ja sellel tegevusel võivad olla saatuslikud tagajärjed. Kuigi teatakse riske, siis ikkagi osad ei suuda loobuda sellest ohtlikust harjumusest. On erinevaid programme ja raamatuid aitamaks inimesi sõltuvusest vabanemiseks. Osadele aitab, osadele mitte. Vaja on head motivatsiooni. Kohe annan hea motivatsiooni laksu 😀

old-woman-smoking-sandy-powers

Suitsetmine röövib noorusliku välimuse ja muudab suitsetaja enneaegselt vanaks. Veidral kombel erinevad suitsetamisest loobumise programmid ja raamatud ei too seda kohta piisavalt välja. Põhiliselt tuginetakse tervisele ja rahale. Aga inimese ilu?

Tegelikult me kõik tahame ju olla ilusad ja ei taha vananeda. Vananemine muidugi on paratamatus kuid võimalusel üritame vananemise ilminguid likvideerida või edasi lükata. Suitsetaja aitab vananemisele hoogsalt kaasa. Nahas tekib vitamiinide ja hapniku puudus, mille tõttu tekib suitsetajal elutult hallikas jume. Suitsetamise tagajärjel muutub nahk aina kuivemaks ja kuiv nahk omakorda soodustab kortsude tekkimist. Tegelikult suitsetajad peavad jälgima vitamiinide tarbimist, naha niisutamist ja vedeliku tarbimist, et natukenegi leevendada suitsetamisest tekkinud kahjusid. Kuid kas iga suitsetaja pöörab sellele tähelepanu?

Teatud vanusest on võimalik näonaha seisukorra põhjal öelda, kas inimene on suitsetaja või mitte. Tüüpilised kortsud, kuiv näonahk, paistes silmaalused, hall jume (vahel ohtrate pigmendilaikudega) reedavad halva pahe. Suitsetaja välimus vananeb tunduvalt kiiremini võrreldes mittesuitsetajaga.

Regulaarsel suitsetamisel toimuvad nahas muutused ajaga ja ei ole kohe nii märgatavad. Inimene ekslikult kirjutab selle vananemise arvele. Suitsetavad naised hakkavad erinevate noorendavate protseduuridega näonahka turgutama kuid mis on tegelikkus? Suitsetamisega nullitakse kõikide protseduuride tulemused. Efekt on lühiajaline. Inimene mõttetult raiskab raha, sest jätkates suitsetamist on lõpuks samas punktis tagasi. Protseduuridega üritatakse kustutada väline tulekahju kuid sisemisele tulekahjule antakse rõõmsalt hagu juurde.

Iluprotseduuride puhul on tihti mainitud, et tulemus sõltub inimese eluviisist. Näiteks erinevates ilukirurgide saadetes ja inimeste muutumiste saadetes alati rõhutatakse, et suitsetaja peab loobuma suitsetamisest. Jällegi see sama teema, et kui suitsetamist jätkatakse, siis on kogu ilukirurgi töö ja vaev on vastu taevast. Milleks jagada saates tasuta protseduure, kui inimene oma tegevusega kohe nullib kogu vaeva?

Tegelikult peaks välimuse teema inimesi motiveerima suitsetamisest loobuma. Kas me soovime, et vanaduses oleks meile näkku suurelt kirjutatud, et oleme oma ilu maha suitsetanud? Tegelikult ju ei taha.

Aga mis siin ikka keerutada, inimestele on vaja ka kogemustest juttu.

Jah, olen pikki aastaid olnud suitsetaja. Ma ei ole tüüpiline suitsetaja aga ikkagi suitsetaja. Olen salajane öine nikotiini kummardaja. Mulle ei meeldi päeval suitsetada ja väljas suitsetada. Vahel harva. Kuid lemmik hetk on ikkagi öösel istuda suitsetades ja mõlgutada omi mõtteid. Ikka ja jälle ma üritan sellest lollist harjumusest vabaneda. Istunud öösel teetassiga tehes hingamisharjutusi. Vahel aitab, vahel mitte. Loobumiseks põhiline motivatsioon on tervis ja välimus. Tõesti, mida aeg edasi seda rohkem on näha sigareti kahju välimuses.

Kuidas suitsetamine on mõjunud minu välimusele? 

Enne 30ndaid otseselt ei olnud näha, et suitsetamine näonahale kuidagi oluliselt hullult oleks mõjunud. Noore inimese organism ju töötab hästi ja suudab paremini tulla toime suitsuga saadud mürkainetega. Hommikuti ei olnud silmad paistes. Nahk oli kuiv aga mitte midagi väga hullu.

Kuid peale 30ndate saabumist hakkasid toimuma muutused. Ma arvan, et iga inimene saab aru sellest hetkest, kui nahk ei ole enam nooruslik vaid jõutakse küpsemasse ikka. Nahk muutub. Ja viimase nelja aasta jooksul on väga selgelt näha kuidas suitsetamine mõjub välimusele. Nimelt ma ju teen ikka ja jälle suitsuvabasid perioode ja vahel lihtsalt vähendan koguseid ning siis jäävad muutused kohe silma.

Kui on suitsuvabad perioodid, siis on näha, kuidas naha olukord hakkab muutuma. Nahk ei ole enam nii kuiv ja tagasi tuleb tervislikum jume. Muidugi see ei toimu kohe paari päevaga, aga paari nädalaga on tulemusi juba näha. Muidugi tuleb kaasa aidata hingamisharjutustega, mitmekesise toitumisega ja piisava vedeliku tarbimisega.

Kuid lõpuks ikka ja jälle libastun ja minust saab jälle öine nikotiini kummardaja. Tegelikult ma vihkan seda, et mu tahtejõud kipub lonkama. Ja see, mis hakkab nahaga toimuma, see on ahastusse ajav. Kiiresti muutub nahk väga kuivaks. Mingist hetkest tuleb tagasi selline vastik surnud naha jume (elutu ja hall). Mingist hetkest hakkan ärkama paistes silmaalustega. Kusjuures nooremana seda asja ei olnud, see on tekkinud vanusega. Tänan õnne, et veel kotte silma alla pole tekkinud aga seegi pidi suitsetajatel tavaline teema olema. Kortsud muutuvad kohe sügavamaks ja märgatavamaks. Loogiline, kui nahk on nagu kõrb, siis need vaod muutuvatki hullemaks. Ja tegelikult ei ole vahet, palju siis kreemitada ja mässata oma nahaga. Tegelikult hetkeks on asi natuke parem aga mitte kauaks. Lõpuks saab ikkagi näonaha paremaks, kui lõpetada see tüütu nikotiini kummardamine.

Ehk see postitus andis mingeid mõtteid ja motivatsiooni. Kui siiani ei ole motivatsiooniks olnud tervis ja raha, siis tõesti tasuks mõelda ilu nurga alt. Fakt on see, et suitsetamine võtab noorusliku ilu ja muudab inimese välimuse kiiremini vanemaks. Võib raisata aega ja raha erinevatele protseduuridele kuid suitsetamine nullib kõik need tulemused kiiresti. Ja kas me tahame kiiremini vananeda ja paista vanemad välja kui tegelikult oleme?

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s