“Kallis (Anu), sa oled kosunud”

Vot see on küll üks tore ja tösine kehakaalu langetamise saade maaelu keskelt. Mõnus saade ja saates osaleja vaikselt pühendus kehakaalu langetamisele. Tulemuse osas – muidugi alati saab paremini, aga tasa ja targu saab ka oma eesmärkide suunas liikuda. Minu arvates oli saates osaleja täitsa tubli.

See saade pani tõsiselt mõtlema, et kui suur on ikkagi inimese geenidel seos kaaluga. Teaduslike uuringute põhjal geenid mõjutavad kehakaalu 40-70%.

Kui eelmiste saadete osas oli selgelt näha, et ülekaalu põhjuseks oli valesti toitumine, siis selles saates oli näha, et inimesel oli suhteliselt tervislik toitumine ja küllalti toimekas elu kuid ikkagi oli ülekaal. Samuti saates osaleja mainis, et suguvõsas esineb ülekaalu. Minu jaoks ongi “Kallis, sa oled kosunud” saadete huvitavaim osa – geenitestide vastused. Tegelikult alati on need andnud väga vajalikke vastuseid kaalulangetajatele.

Saates analüüsitakse teste kaalu langetamise nurga alt kuid mind huvitab, et kas nende testidega on võimalik saada vastuseid, näiteks miks inimesel kipub kehakaal liigselt langema (pean silmas alakaalu). Kas selliste testide põhjal oleks võimalik panna paika toitumine kehakaalu tõstmiseks? Kui muidu inimesed enamjaolt soovivad oma kehakaalu langetada, siis on ka inimesi, kes sooviksid kehakaalu tõsta ning mina olen üks nendest. Oma kehakaalu haihtumisest ehk kirjutan ka, sest see on täiesti ristivastupidine lugu.

Igatahes, kui kunagi satub taskus vedelema vaba raha, siis uurin seda geenitestide teemat edasi ja vahelduseks võiks olemas olla ka saateid, kuidas inimesed üritavad kaalu tõsta. Tegelikult on selliseid saateid küll, näiteks Supersize vs. Superskinny ja tõesti neid saateid on ka huvitav vaadata.

Geenitestidest lisaks infot leiab  www.sportsgene.eewww.geenitestid.eewww.organismidiagnostika.ee.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s