Eestis on juba kaks Inim-Barbie`t?

Jäi silma värske uudis, et Eestis leiti teine Inim-Barbie, 2015. aasta Eesti Meister bikiinifitnessis Jekaterina Remets. Täpselt aasta tagasi ilmus meediasse meie esimene Inim-Barbie, Powerlifting Barbie. Kas Eesti on hakanud tootma Inim-Barbie`sid või meedia ajab sogast?

Ma olen aastaid inim-nukkude fänn olnud ja mõnda aega uurinud maailmas elavaid inim-nukke. See lihtsalt on selline huvitav teema ja kattub ka minu huviga. Inimesed muudavad oma välimust ja/või keha, et saavutada soovitud nuku või tegelaskuju välimus.

Üldiselt võib jaotada inim-nukud mitmesse kategooriasse.

On inimesi, kes on saanud sünniga kaasa nukuliku välimuse. Meigi ja riietusega rõhutavad nukulikku välimust aga mitte alati. Tavaliselt satuvad meediasse tänu sellele, et keegi avastab sarnasuse mõne nukuga jne.

On inimesi, kes oma eluviisi muutes on muutunud nukulikuks. Kõige enam on seda märgata just fitnessi valdkonnas. Treeninguga on võimalik muuta kehakuju ja teatud treeningutega tõesti inimese keha hakkab kaudselt sarnanema Barbie nuku kehaga (õlad muutuvad laiemaks, keskkoht peenemaks, puusad laiemaks). Ja on naisi, kes kogemata sedasi saavad Inim-Barbie staatuse. Osad jällegi uhkusega nimetavad ennast Barbie`deks ja rõhutavad nukulikku välimust nii meigi kui ka riietusega.

Ja siis on kolmas kategooria, kuhu kuuluvad inimesed, kes soovivad sarnaneda nukuga või mõne multika või filmi tegelaskujuga ning hakkavad ennast selle nimel muutma. Osad piirduvad vaid meigi, grimmi ja riietusega. Kuid osad lasevad ilukirurgidel oma välimust märgatavalt muuta, et saavutada ihaldatud tulemus. Kahjuks osad lähevad sellega üle piiri ja lõpuks tulemus ei ole nukulik. Kummalisel kombel Barbie naised kipuvad üle pingutama rindade suurendamisega ja lõpuks meenutavad pigem sex-nuku välimust ning Barbie nuku välimusest on asi väga kaugel. Tegelikult Barbie nukul ei ole suuri rindu. Osad on sattunud iluoperatsioonidest sõltuvusse ja riskivad oma tervisega. On ka neid, kes salgavad iluoperatsioonidel käimisi ja väidavad, et nukulik välimus on täiesti naturaalne ja loomulik. See inim-nukkude kategooria on kõige värvikirevaim.

Lisaks inim-nukuks olemine on elustiil. Väga palju pühendutakse oma välimusele, et saavutada nukulik välimus. Sinna alla käivad igapäevased ilurutiinid, meik, dieedid, treeningud. Väga oluline on riietus, sest sellega antakse lõplik lihv. Osad ei piirdu vaid oma välimusega vaid kujundavad ka oma kodu vastavalt. Inimesed elavad nagu nukumajades ja elavad nagu nukud.

Seega inim-nukuks olemine nõuab palju raha, aega ja vaeva. Lisaks sellele kõigele kaasneb inimeste, ühiskonna ja meedia tähelepanu. Kahjuks alati sellega seoses on negatiivseid hoiakuid ja arvamusi ning see võib inim-nukule mõjuda laastavalt.

Tõesti, maailm on väga põnev koht ja neid inim-nukke on tegelikult päris palju. Ja seda huvitavam on see, et selline teema on jõudnud ka meile siia Eestisse.

Nii, aga vaataks hetkeks meie Barbie`sid.

Aasta tagasi jõudis meediasse Powerlifting Barbie. Meeda pani külge inim-nuku staatuse. Tegelikult on maailmas veel olemas Powerlifting Barbie`sid, et meie oma ei ole esimene. Olen aasta jooksul seda meediakära vaadanud ja kohati ajab see kõik muigama. Näha on seda, et inimesed ei oska kastist välja vaadata. Iga inimene võib võtta endale hüüdnime ja Barbie`ks võib ennast nimetada iga naine. Miks mitte? Powerlifting Barbie andis edasi sõnumi, et olenemata kehakujust võib iga naine tunda ennast Barbie`na ja viitas mitmeid kordi sellele, et tegelikult Mattel on välja andnud igasuguse kehakujuga Barbie`sid. Inimeste poolne tagasiside on olnud suhteliselt negatiivne ja kohati päris kole. Inimesed leiavad, et kuna inimene ei näe nuku moodi välja, siis ei tohiks ennast Barbie`ks nimetada. Ja Eesti ühiskond ei olnud valmis selliseks teemaks, sest meil siin ei ole varem kajastatud inim-nukkude temaatikat. Minu vanas blogis vist esimest korda sai lugeda põgusalt inim-nukkude teemast. Lisaks meedia on asjast vale kuvandi loonud ning üritanud sedasi saada juurde kõmu ja lugejaid. Selle kõmu laine jõudis ka minu vanasse blogisse. Uskuge või mitte, aga vanas blogis Barbie teemaline postitus oli kõige loetavaim alates selle avalikustamisest. Alguses ma ei saanud sellest fenomenist aru, kuid sügisel käisin “Meediaga suhtlemise koolitus”-el ja sain oma küsimusele vastuse.

Ja nüüd siis leiti teine Inim-Barbie. Tõesti, Jekaterina on välimuselt Barbie nuku sarnane. Tema kuulub Fitness Barbie`de kategooriasse. Nii palju, kui ma ta kohta infot uurisin, siis kordagi ei käi läbi tema poolselt infot, et ta soovib sarnaneda Barbie nukuga. Esikohal on ikkagi fitnessi teema ja rinnaimplantaatide teema. Tundub, et meedia nüüd pookis talle inim-nuku ja Inim-Barbie staatuse külge (Elu24 üllitis). Samas Fitness Barbie staatus sobib temale ideaalselt.

Jekaterina Remets from Fitness.ee on Vimeo.

Huviga jään ootama, et millise Inim-Barbie Eesti meedia järgmisel aastal välja tuhnib. Hetkel on meil Powerlifting Barbie ja Fitness Barbie kategooria esindajad olemas. Kes on järgmine Inim-Barbie? Äkki Sina?

Advertisements

6 comments

 1. Inim-nukud paeluvad mindki ehkki ma neid ega nendest palju ei tea. Kunagi juhtusin youtubes nende otsa ja tahtsin isegi ühe moodi olla. 😀 Hea meeldetuletus see postitus.

  Meeldib

  • Ma peale selle postituse kirjutamist hakkasin ennast ja Barbie nukku mõõtma, et noo kui ma tahaks olla Barbie nuku moodi, et kui palju oleks vaja ilukirurgide sekkumist 😀 Hiljem kirjutan ka sellest 😀

   Liked by 1 person

 2. Soovitan vaadata Ukrainas elavat venelannast Barbit. – Говорить Україна. Хочу быть куклой! – https://www.youtube.com/watch?v=qBXgibgPCEY . –
  – Valeria Lukyanova – https://www.youtube.com/watch?v=20XjSdkSuTE.
  See on siiski vene, mitte ukraina keeles ja seal on neid veel. Ta on muidugi väga ilus neiu ja tõeline Barbie. Ja selles Ukraina TV-saates tambitakse teda ja teisi temasuguseid kõigest väest maapõhja. Aga tegelikult on ta mitte ainult ilus, vaid ka väga sümpaatne ja tark naine.On õppinud arhitektuuri, tegeleb spordi, laulmise ja igasugu vaimsete teemadega. Ideaalne figuur on tal osalt looduslik, osalt tänu spordile ja toortoitumisele. Ja barbindus ning meikimine on tal vaid tähelepanu tõmbamiseks. Lisaks on tal veel mitu Youtube kanalit. Üks meikimisest, teine vaimsetest teemadest. Tegeleb näiteks ka astraalrändudega. Soovitan vaadata ka tema Youtube kanalit; AmatueSunLight – https://www.youtube.com/channel/UCGD-TO96N2oj7Gl6Nxctd5Q/videos . Tal on seal palju teemasid; elust, tervisest, toortoitumisest jne.
  Aga see selleks. Muidugi lugesin ma ka su POTS-iku blogi. Ja siin tahaks sulle nõu anda. Kuna tavameditsiin on tunnistanud POTS-i ravimatuks, siis tuleb järelikult silmad pöörata alternatiivmeditsiini poole. Ja seal avastad sa, et alternatiivmeditsiini valdkond on veel palju-palju suurem kui tavameditsiini valdkond.Kõike siin lahata läheks vast pikale, kuid alustada võiks vast toitumisest. Proovida taimetoidule, toortoidule üleminekut. Proovida paastumist kui üht kõige efektiivsemat ravimeetodit enamike haiguste vastu. Eritii efektiivne pidi olema kuivpaastumine, st. ei jooda ka midagi. Seda olen ka ise proovinud (2×3 päeva). Toksida Googlisse ja Youtubesse otsisõnad; kuivpaastmine, dry fasting, сухое голодание jne.
  Igatahes head uurimist ja katsetamist. Ja tea, et iga haigus on ravitav kui tervis omaenda kätesse võtta ja ise vastutada oma tervise eest. Ja head paranemist.

  Meeldib

  • Tere. Ukraina Barbie on ammu teada ja viidatud saateid näinud. Hiljem tuli ikkagi välja, et selle ilu taga on ikkagi ka ilukirurgia. Alguses eitas seda, aga hiljem kusagil tunnistas üles. Vahepeal läks oma asjadega juba liiga äärmustesse.
   Mis puudutab POTSi teemat, siis enamikele POTSikutele ei sobi toortoitumine ja see süvendab sümptomeid. Kuivpaastumine võib lõppeda haiglas intensiivis. Juba kerge vedelikupuudus halvendab olukorda märgatavalt. POTSi puhul ei tohi teha äärmuslikke asju, sest see lükkab autonoomse närvisüsteemi häiresse. Selliseid soovitusi ei tohiks jagada inimestele, kui ei teata algpõhjuseid. Tihti just sellised ssoovitused võivad lõppeda kurbade tagajärgedega. Olen POTSik olnud 17 aastat (sellest 5 diagnoosiga) ja teinud sellest teavitustööd, et väga põhjalikult kursis kõigega ja suhtlen sama diagnoosiga inimestega üle maailma. Tegelikult tuleb teha koostööd nii tavameditsiini kui ka alternatiivse meditsiiniga, siis on tulemused kõige paremad. Alati ainult alternatiivne ei aita. Inimese keha on keeruline ja kõike ei ole võimalik parandada ja sellised äärmuslikud soovitused ei ole õiged. Inimesed võiksid aduda, et soovitusi andes on vastutus, sest kunagi ei tea, kuidas soovitatu võib teisele kahju tekitada.

   Meeldib

 3. Ilukirurgiat on seal siiski suht. vähe. Ta tunnistas ise, et on natuke korrigeerinud rindu, et oleks ühel kõrgusel. Aga see on siiski pisiasi.
  Mis puutub aga sellesse, et soovitusi andes om ka vastutus, siis peaks olema selge, et igaüks vastutab oma elu ja tervise eest siiski ise. Ja ei tule mitte automaatselt järgida igat soovitust (tulgu see kellelt tahes) vaid ka ise uurimistööd teha ja alati alustada ettevaatlikult, oma keha kuulates.

  Meeldib

  • Te vist ei saa ikka aru. 😀 Tal on tehtud rindade suurendamine, mitte lihtsalt mingi pisike korrigeerimine. Enne ja pärast piltidel on väga hästi näha.
   Nagu ikka, inimene jagab soovitusi, aga nii kui tuleb juttu vastutusest, siis hakatakse keerutama. Kahjuks on inimesi, kes raskes tervislikus seisundis kohe hoolega järgivad kellegi suvalise soovitusi ja mõtlematult teevad järgi, lootes imelist tervenemist. Tulemuseks muutub olukord hullemaks.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s