2016. aasta PARIMAD valitud!!!

Kui aasta lõpp hakkas vaikselt saabuma, siis tuli hakata mõtlema, et kuidas 2016. aasta parimaid tätoveerimise maastikul välja selgitada. Tatoveering.ee leht oli seda eelnevatel aastatel korraldanud ja sellel aastal mõtlesime, et teeme koostööd. Selge oli see, et soovisime seda parimate valimist muuta. Soovisime kaasata rohkem inimesi, et saaksime näha rahva mõtteid ja arvamusi. Tegelikult me tõsiselt ragistasime ajusid, et kuidas seda kõike korraldada ja lõpuks midagi mõtlesime välja.

Facebookis võtsime korraldamise aluseks ürituste lehe ja proovisime sinna miskit kokku koostada. Lähtusime sellest, et inimestel oleks võimalik osaleda (saaks laadida erinevate kategooriate alla tätoveeringuid) ja avaldada arvamust ning et seda kõike oleks kõigil võimalik vaadata. Ehk siis midagi sellist dünaamilist ja kergesti jälgitavat. Kuigi me väga hoolega jagasime infot (kasutasime info jagamiseks erinevaid kanaleid), siis kahjuks jäi osalus suhteliselt kesiseks. Tunnistan ausalt, minu jaoks oli see kohati üllatav. Ehk ikkagi ei olnud see süsteem kõige mugavam ja kaasahaaravam? Või lihtsalt inimestel ei ole selle teema osas piisavalt huvi? Samas tänu sellele korraldamisele saime ikkagi mingi ülevaate.

Aasta viimasel päeval hakkasime analüüsima rahva arvamust ja avastasime, et tegelikult oli korraldatud asi ebaõnnestunud. Meil olid välja toodud kategooriad, kuid väga raske oli teha lõplikku otsus, et milline on ikkagi kõige parem tätoveering. Aina enam sai selgeks, et tegelikult on meil väga palju häid tätoveerijaid, keda kõiki sooviks tunnustada. Samas rahva arvamust vaadates oli näha, et tulemused olid kallutatud kindlate tätoveerijate kasuks. Seega ülevaade ei kajastanud tegelikku olukorda. Nii me otsustasime viimasel hetkel, et me teeme asja teisiti. Muidugi see võib tunduda ebaaus, aga ma seletan kõik lahti ja ehk siis mõistetakse, miks me just sedasi ostustasime teha. Mainin ära, et otsuse tegemisel ikkagi arvestasime ka rahva arvamusega.

Minu jaoks on alati olnud oluline see, et inimesed teaksid, et kes meil on head tätoveerijad. Kui aga teha otsus vaid kategooriates olevate tätoveeringute põhjal, siis tihti võib juhtuda seda, et erinevate kategooriate all saab auhinnatud ühed ja samad nimed. Samas selles kategoorias oli veel teisigi häid tegijaid ja need ju jäävad mainimata. Samuti kõikide heade tätoveerijate tööd alati ei olegi esindatud. Nii me otsustasimegi, et võtame kokku terve aasta jooksul tätoveerimise maastikul toimunu ja toome välja parimad. Muidugi, ka selle otsuse tegemine oli keeruline, sest tegelikult meil on väga palju häid tegijaid. Nii me pika kaalumise peale valisime 12 tätoveerijat. Aastas on 12 kuud ja tundus hea number. Panen juurde ka kommntaarid, et miks kellegi valisime (miks mina nende poolt hääletasin). Ei ole pingereas.

Alex Ant – kunstiliselt väga hea kvaliteediga tätoveeringud. Alati Tätoveeringute grupis näitab oma töösid ja inimestel on hea tutvuda tätoveerija töödega.

Deniss Svd Suhhanov – kunstiliselt väga hea kvaliteediga tätoveeringud. Jääb silma, et väga aktiivselt teeb oma tööd. Samuti alati näitab oma tehtud töösid Tätoveeringute grupis ja inimestel on võimalik tutvuda tema töödega.

Eero Soomere – tätoveerija, kes oli Street Mirror Expo 2016 peakorraldaja. Väga tubli töö, et selline üritus korraldati. Suured avarad ruumid, kohal oli palju tätoveerijaid, züriile esitati hindamiseks väga suur kogus tätoveeringuid (200 ringis). Selline üritus on väga vajalik. Eero Soomere tegi ära väga suure töö ja andis suure panuse tätoveerimise maastikule.

Liisa “Addi” Kask – omapärase stiiliga tätoveerija (vesivärvi tehnika). Lisaks jäi silma  just erinevate heategevusaktsioonidega.

Maila Veske – see tätoveerija jäi tegelikult kohe silma, kui ta alles alustas tätoveerimist. Minul ta nimekirjas ei olnud, sest see aasta olid tema tööd kogemata jäänud kahe silma vehele (FB kala). Tätoveeringuid üle vaadates nõustusin, et jällegi kunstiliselt väga ilusad tätoveeringud.

Mico Goldobin – kindlasti üks parimaid tätoveerijaid.

Rainer Lillo – kindlasti üks parimaid tätoveerijaid Eestis.

Rainer Pleer – viimasel aastal jäänud silma oma töödega.

Priit Salusoo – ka üks parimaid Eestis.

Roman Warwink – ka parim (rahva hääletusel oli näha, et lemmik).

Sten-Martin Sinisaar – kunsti hingega tätoveerija. Suure panuse annab tätoveerimise maastikule hoides töös FB Tätoveeringud gruppi.

Yurga Vait – tätoveerija, kes on jäänud silma just polüneesia stiiliga. Ta on pühendunud sellele stiilile ja teab, mida elemendid tähendavad. Tuule tiibadesse saanud just viimasel aastal ja jäänud oma töödega silma.

Tegelikult oli meil see nimekiri tunduvalt pikem. Kohati oli väga keeruline otsustada, et kas ja kui palju me siis autasustame ning kes jäävad nimekirja ja kes mitte. Iga tätoveerija kandidaadi osas arutasime, et millised on tööd ja kui palju on aasta jooksul just selle tätoveerija tegemised silma jäänud (kas osales STM2016, kas on olnud nähtav oma töödega, kas on jäänud silma millegi erilisega jne). Otsustasime, et sellel aastal jääme 12-ne piiridesse ja vaatame, kuidas kulgeb järgmine aasta. Ehk järgmisel aastal tehakse see valimine jälle teisiti.

Lisaks otsustasime autasustada salonge, mis on jäänud 2016. aastal oma tegemistega silma.

Bad Pen Pal – avas oma uksed 2016. aastal. Salong, kus tehakse tätoveerides kunsti. Samuti jäi silma heategevusaktsiooniga.

Backbone Tattoo – patt oleks jätta see salong mainimata. Endiselt Eesti üks parimaid salonge.

Mamas Pride Tattoo – jällegi jäänud silma mitmete heategevusaktsioonidega. Minu teada vist endiselt ainuke tätoveerimise salong, millel on korralikult Fb lehel olemas Korduma Kippuvad Küsimused infoleht (selline informatiivne asi võiks teistel salongidel ka olemas olla).

Pirados Studios – tätoveerimise salong, mida oli tegelikult aasta jooksul kõige rohkem näha ja kuulda. Salong, mis on ennast nähtavaks teinud ja püsib nähtaval. Erinevad intervjuud ja artiklid. Lisaks on täiendatud kodulehte blog rubriigiga, mida ilmestavad erinevad artiklid ja videod. Lisaks on jäänud silma, et mingil määral alati teevad ka teavitustööd, et mida tasuks tätoveeringut valides arvestada jne. Ja samuti jäi silma heategevusaktsiooniga.

Et siis selline oli lõpuks meie otsus ja loodetavasti ei olda väga pahased, et me sellise kummalise nükke otsustasime teha (kindlasti parimate valimise ürituse põhjal oodati midagi muud).

Kõik saavad meie poolt raamitud aukirja. Asjaosaliste ees vabandan juba ette ära, et arvatavasti jõuan need kohale toimetada alles kevadel või suvel (siis kui tervis võimaldab).

Tatoveering.ee 2016 kokkuvõte ja auhinnad (soovitan uurida, väga korralik ülevaade).

Kindlasti suured tänud Tatoveering.ee lehele. Aastaid on andnud oma tubli panuse tätoveerimise maastikul (leiab infot Eesti tätoveerijate kohta, huvitavad artiklid ja lisaks toimiv foorum) ning just tänu selle lehe algatusele on toimunud aastaid aasta parimate valimised.

Head uut aastat ja et ikka uuel aastal tuleksid veel huvitavamad, originaalsemad ja ägedamad tätoveeringud!!!

 

Advertisements

One comment

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.