Ballett ja tätoveeringud

Aegajal satun nägema balleti teemalisi tätoveeringuid. Alati tekib kohe küsimus, et kuidas on lood balletitantsijate ja tätoveeringutega. Ballett on midagi graatsilist ja puhast ning tätoveeringuid nagu ei sobi sellesse pilti. On erinevaid tantsustiile, mille puhul on täiesti tavaline, et tantsijad omavad tätoveeringuid. Kuid kuidas on lood balletiga?

Kui vanasti tätoveeringud olid tabu teema, siis tänapäeval on tätoveeringud muutunud väga populaarseks keha kaunistamise viisiks. Balletitantsijad on samuti lihtsalt inimesed, kes ehk soovivad ka oma keha kaunistada tätoveeringutega.

Väga huvitav artikkel, piilumaks teemasse, et kuidas on lood balleti tantsijate ja tätoveeringutega. Otseselt ei ole keelatud balletitantsijatel omada tätoveeringuid. Võimalusel tuleks lihtsalt arvestada balleti eripäraga ja hoolikalt valida tätoveeringu asukohta. Esinemiste ajal tuleb nähtavaid tätoveeringuid oskuslikult varjata riietuse ja/või grimmiga. Mis omakorda on keeruline, sest paratamatult grimm võib tantsimise ajal maha tulla ja määrida riideid. Nii võttes on mõttekam loobuda tätoveeringutest, sest nendega seoses võib tekkida muret, et kas ja kuidas neid esinemise ajal varjata.

Samas on balletitantsijaid, kes on tätoveeritud ja tantsimise ajal eksponeerivad kehal olevat kunsti. Tuntuim tätoveeritud balletitantsija on Sergei Polunin.

 

Sellele videole sattudes ma olin tegelikult tõsiselt üllatunud. Jah, ma vaatan balletti ja ka muid tantsustiile. Mulle meeldib kunst igas vormis ja tants on üks kunsti vorm, mida on vahelduseks väga põnev vaadata. Ja ma olin üllatunud, kui äkki vaatasin balletitantsijat, kelle kehal on tätoveeringud. Eelnevates balletiga seotud saadetes lihtsalt ei ole jäänud silma, et balletitantsijatel oleks tätoveeringuid. Ja esinemisi vaadates ei oskaks tegelikult selle peale tullagi, et ehk  ikkagi inimesel on tätoveeringud, aga need on oskuslikult varjatud.

Igatahes, kui siia blogisse satub mõni balletitantsija, siis huviga ootaks selle teema kohta infot, et kas ja kuidas on lood tätoveeringutega balletis? Ja kuidas on lood iluaukudega? Kas näos olevaid ehteid ei tohi olla?

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s