“Hügieenikoolitus iluteenindajatele”

17457290_1249914078389633_1226721590032841217_n

Lõpuks jõudsin ka Tradehouse´s korraldatud hügieenikoolitusele. Esimesel katsel avastasin info liiga hilja ja grupp oli täitunud. Teisel korral toimus koolitus Tartus. Sain küll registreeritud kuid koolituse päeval 4 tundi enne bussi väljumist andis endast märku kõhugripp ja jäigi minemata. Ja lõpuks kolmandal katsel jõudsingi kohale. Millised on minu muljed?

Paratamatult hakkan võrdlema teise hügieeniloenguga ja sedasi tundus see koolitus natuke lahjem. Samas arusaadav, sest ajaline maht oli lühem. Muidugi sain juurde uut olulist infot, mida ma ei teadnud ja mida teisel koolitusel ei olnud. Tegelikult ütleks nii, et mõlemad koolitused andsid kokku väga hea ja hariva kombo. Kuna ikkagi teemad olid üleüldiselt iluteenindajatele, siis tätoveerimise osas olen endiselt arvamusel, et selles suunas oleks vaja midagi ette võtta. Oleks vaja spetsiifilisemat koolitust tätoveerijatele.

Koolitusel saadud materjale blogisse ei kirjuta, sest info on leitav Terviseameti kodulehel, Chemi-Pharmi kodulehel (tooted) ja Tradehouse lehel (desinfitseerimis- ning steriliseerimisseadmed). Kui kellelgi on huvi, siis võin anda lugeda mõlema koolituse materjale.

Tegelikult ühe info toon välja ja mida arvatavasti tätoveerijad ei tea. Tätoveerija ei või kliendi nahale panna salongist tuimestust. Kui klient soovib tuimestust, siis klient peab pöörduma perearsti poole, kes kirjutab tuimestava kreemi välja. Aegajalt jääb silma, et inimesed soovivad tätoveeringuid tuimestusega. Sama teema puudutab ka püsimeiki ja huulte täitesüste. Teenusepakkuja ei tohi omaalgatuslikult kasutada kliendil retseptiravimeid.

Chemi-Pharmi osas lisan juurde, et nende toodete pakenditega toimub täielik muudatus. Uued pakendid on süstemaatiliselt värvidega jaotatud ning lihtsate märgistustega, et tarbijatel oleks lihtsam aru saada, et mis toode mille jaoks on (varem toodete etiketid olid väga sarnased ja ekslikult võis tooteid sassi ajada). Lisaks tasuks pöörata tähelepanu sellele, et pihustatavaid tooteid ei tuleks pihustada pindadele vaid pihustada paberrätikule ja siis puhastada sellega pinnad (vältimaks pihustatud osakeste sisse hingamist ja ruumi lendlemist). Ja tuleb üks uus huvitav pakend.

Terviseameti esindajale oli mul paras kogus küsimusi (tätoveerimise teemad, püstolmeetodi teemad ja veel muid asju). Soovitati need küsimused saata Terviseametile. Nüüd siis kogun julgust, et oma küsimustelaviini edasi saata. Kui miskit huvitavat teada saan ja võin lugejatele jagada, küll ma siis blogis kirjutan.

Väga positiivne üllatus oli see, et koolitusel oli kohal üks tätoveerija. Ehk oli veel keegi, keda ma ei teadnud/tundnud? Samas arvestades tätoveerimise maastikul toimuvat, siis oleks pidanud see arv kindlasti suurem olema. Aga ikkagi oli ülitore näha vähemalt ühte tätoveerijat.

Kui on huvi selle koolituse osas, millel nüüd käsin, siis soovitan jooksvalt vaadata Tradehouse koolituste lehele. Unustasin uurida, et millal plaanitakse järgmist hügieenikoolitust.

Lisaks veel info, et Tartus on tulemas 4.04 “Põhjalik hügieeniloeng iluteenindajatele” (veel on kohti). Kindlasti soovitan! Seal käisin varem ja jäin väga rahule.

Advertisements

2 comments

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s