Uus sisustuselement – RIPPUVAD KARVAD

Hommikukohvi näpus tatsasin elamises ringi ja mõlgutasin mõtteid, et mille kallal nokitsema hakata. Tziiizaz, terve elamine on mingeid rippuvaid karvu täis. Kuhu vähegi midagi annab riputada, sealt vaatavad vastu karvad. Juuksepikendused, paruka materjalid, punutud patsid, parukad, kanekaloni pahmakad. Lisaks sokkide küljes lohisevad mingid karvad. Mis toimub?

Viimasel nädalal sukeldusin parukate maailma ja selleks laotasin kõik vajaliku elamisse laiali. Kuigi mul eelnevalt juba oli kodus paras posu erinevaid materjale olemas, siis viimastel nädalatel on kohale jõudnud uued materjalid. Mitu komplekti materjale, mis ongi mõeldud parukate tegemiseks. Lisaks juuksepikendused ja juustesse kinnitatavad afropatsid. Ja et kõik karvatuustikud püsiksid ilusad, siis ma riputan neid igale poole, kuhu vähegi võimalik on. Nii ma siis jõllitan oma karvast elamist ja mõtlen, et mida selle karvahunnikuga peale hakata. Eee…?

Sünteetiline kiud on paras peavalu, sest see kipub kiiresti sassi minema. Nii et kui keegi plaanib osta sünteetilist parukat või sünteetilisi juuksepikendusi, siis tuleb selleks naljaks valmis olla. Näiteks mul on üks selline parukas, et kui sellega natuke ringi kõndida, siis juba ongi kõik karvad sassis. Muidugi  meeter pikkust annab oma osa juurde ja jube tüütu on seda korrastada. Kunagi üks kinnitatav ponisaba oli ka samasugune. Paar pealiigutust ja peas oli sasipundar. Müüsin selle edasi ja tundsin südamest kaasa ostjale, kes arvatavasti pettus asjas samamoodi nagu mina. Vähemalt sai asja tunduvalt odavamalt.

Inimjuustest parukad ja juuksepikendused on iga kell parem valik. Kuid ka neid ostes tuleb olla tähelepanelik, et kas ikka on 100% inimjuustest. Jällegi teema, millest võiksin lõputult rääkida. Kogemused, kogemused. Lisaks inimjuustega on mängumaa tunduvalt laiem (saab toonida, värvida, tulemus on loomulik jne). Kuna need on suhteliselt kallid, siis hetkel niisama katsetamisteks lepin sünteetilise karvahunnikuga. Vähemalt ei ole kahju, kui midagi metsa läheb.

Mingi aeg kirjutan pikemalt, et kuidas sünteetilisi parukaid ja sünteetilisi juuksepikendusi saab uuesti ilusaks muuta, sest paratamatult muutuvad need ajaga väga kiiresti koledateks nuustikuteks. Jah, koledaks vanunud sünteetilistele parukatele on ka võimalik uus elu sisse puhuda. Ega ma muidu seda ei teaks, kuid vahel harva nokitsen nukkude kallal. Repaint ehk siis tehase nukkude ja vanade nukkude ümber tegemine. Ja paratamatult tuleb siis mässata nuku juustega, et need uuesti ilusaks ja siledaks saada. Siis avastasingi, et sünteetiliste parukate ja juuksepikendustega saab sama teha.

Viimased 4 päeva olen ühe paruka kallal usinasti pusinud. Mulle meeldivad afropatsid, aga oma juustesse on neid väga ajamahukas punuda ning tavaliselt 2 nädalat hiljem harutan juba patsid lahti. Lihtsalt mu peanahale ei sobi patside kandmine (jällegi teema, millest peaksin kirjutama pikemalt). Tekkis mõte, et prooviks teha afropatsidega parukat, sest siis ju punub ühe korra ja neid ei pea lahti harutama. Kanda saab täpselt siis kui patside isu peale tuleb. Sellise asja tegemine kujunes ajamahukaks. Kahe värvi blendimine, kanekaloni kokku õmblemine, siis punumine, siis parukaks õmblemine.

Igatahes olen sõrmed villi pununud ja tegelikult pole õrna aimugi, kas midagi välja tuleb. Esimene katse läks juba metsa. Nagu ikka, kui tekib mingi huvitav idee, siis ei ole võimalik kohe saada vajalikke asju ning need tuleb tellida välismaalt või ise midagi leiutada. Välismaalt tellides tuleb asja kaua oodata ja selle ajaga kaob juba huvi ära. Muidugi ise leiutamine on ka omamoodi põnev, kuid kui tulemuseks tuleb mingi käkk, siis mnjah…

Mis seal ikka, lähen punun edasi…

20170404_093009

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s