Siia lehele kogun kokku Eesti tätoveerijate kohta info, et inimestel oleks võimalik vaadata ja uurida ning leida oma tätoveeringu soovile õige tätoveerija. Jooksvalt parandan ja täiendan. Vabandan, kui mõned lingid ei tööta või info on vale, sest tätoveerimise maastikul koguaeg toimuvad muudatused ning ei jõua kõigega kursis olla. Info koostatud 8.06.2016 ning viimati parandatud 04.08.2017 (parandamine pooleli).

 – – – TALLINN – – – 

Tallinnas on väga palju tätoveerijaid. Julgeks väita, et tätoveerimise keskus, kus on võimalik saada tätoveeringuid igale maitsele.

BAD PEN PAL – tätoveerijad Kaspar KannelmäeCorey Tomlins, Sten-Martin Sinisaar, Greta Tooming. Tätoveerimise salong, kus tehakse inimese nahale kunsti. Ning hetkel tätoveerib selles salongis ka Allan Tuul (zero.kaos).

WARWINK TATTOO STUDIO – tätoveerja Roman Warwink – valiti 2015 aasta parimaks tätoveerijaks ja kindlasti üks parimaid tätoveerijaid Eestis. Kunstiliselt väga kõrge tasemega tööd. Palju värve.

PRIIT SALUSOO – tätoveeringutest kumab süngemat poolt ja huvitavalt sürrealistlikud. Kunstiliselt väga kõrge tasemega tätoveeringud.

KEEFIRIVUNTS ehk Rauno Oidram – jällegi väga hea käega täoveerija, lisaks teeb huvitavaid ja omanäolisi sõrmuseid ning ehteid.

ALEX ANT – väga hea tasemega portree tätoveeringud.

ANN KEEVALLIK – palju ilusaid kunstilisi ja värvilisi tätoveeringuid.

DENISS SVD SUHHANOV – black and grey, realsm, väga hea tasemega.

YURGA TATAU – tätoveerija Yurga Vait tegeleb enamasti mustritega, k.a. Polüneesia motiivid. Kui olete huvitatud polüneesia tätoveeringutest, siis soovitaks eelnevalt natuke uurida nende tätoveeringute tausta. Kindlasti inimestel tekib küsimus kujundite tähenduste osas, siis tavainimesele võib enamus nendest tätoveerida.

SAMÖVAR – tätoveerija Ilja Veg. Huvitava stiili ja käekirjaga tätoveeringud.

MEDUSA INK – tätoveerijad Zu Immortal, Tero Dorian, Anna Smirnova, Anastassia Turina – huvitava käekirjaga tätoveeringud.

PARANOID TATTOO – tätoveerija Lotta Ojaver – suhteliselt uus tätoveerija omanäolise stiiliga, julge värvikasutus jne.

MAMAS PRIDE TATTOO STUDIO – tätoveerijad Kaili Aavik, Liisa Addi (tuntud vesivärvi stiilis tätoveeringutega, kindel stiil ja käekiri), Aleksander-Leonhard Erm, Karmely Sõrmus (suhteliselt uus tätoveerija, kelle tööd lähevad ajaga aina paremaks).

SAMAEL TATTOO – tätoveerija Eero “Nagy” Soomere – väga värvikirev tätoveeringute portfoolio, kunstiliselt hea tasemega

LE MOUSTACHE TATTOO PARLOUR – tätoveerija Jarmo Nuutre – väga meeldib see, et tätoveeringutest pilte on võimalik vaadata kodulehel – lisaks on võimalik tema kunstiteoseid näha tänaval ratastel veeremas ja ka mujal, info leiab SIIT –

LATERN TATTOO – tätoveerijad Tarvo Kerves ja Rivo – OK

PIRADOS STUDIOS – tätoveerijad Diego Sidrim, Big Mora, Glen Kolm/Mat Kolm, Silver “Sboy” Seeblum – lisaks on võimalik osta riideid PIRADOS BRAND – Kuna on palju tätoveerijaid, siis on võimalik saada tätoveeringuid igale maitsele ja erinevates stiilides.

IRON RED TATTOO – tätoveerija Joona tätoveerib nii Eestis (2nd SKIN TATTO) kui ka Soomes (DAMNATION INK) – andekas tätoveerija kunstiliselt ilusad tätoveeringud.

2nd SKIN TATTOO – tätoveerijad Sören ja Liina – lisaks on tätoveeringute lasereemalduse ja kehaaugustamise teenus.

RED MOUNTAIN

GOTHZONE

RÄBO TATTOO – tätoveerija Tarvi Röbovõitra –

FLARE TATTOO – tätoveerijad Alexei Pavlov ja Pasha –

SKIN DEEP TATTOO & LOUNGE

TATTOO CENTER ESTONIA – tätoveerija Rudolf Andreev –

AURIGA TATTOO – tätoveerija Konstantin – viimasel aastal vähe tätoveeringuid, et ei oskagi midagi kommenteerida. Varajasemad tööd keskpärased.

VIRU TATTOO STUDIO

TOMSTER TATTOO – tätoveerija Tomar Mägi – kunstilise poole pealt tätoveeringud lonkavad.

LUIX TATTOO & DISAIN – Kristjan Luiga. Pigem jäävad silma head diasinitööd (plaadiümbrised, plakatid, tootepakendid jne). Tätoveeringute osas jään napisõnaliseks.

TATTO SALONG MAORI – reklaamib ennast kui nr 1 tätoveerimise salong Tallinnas. Ma olen elanud Tallinnas 20 aastat ja pole sellest salongist kuulnud mitte midagi. Tööd suhteliselt kehvad, tüüpilised copypaste tätoveeringud.

Dimon Taturin – Väga kindel stiil  ja tuntav käekiri. Keldi, suled jne. Kui inimesele selline stiil sobib, siis see tätoveerija sobib. Ekslikult inimesed arvavad, et on Eesti kõige parem tätoveerija, kuid tegelikult ei ole. Vanasti võis olla oma ala parim, aga hetkel on peale tulnud väga palju väga häid tätoveerijaid ja see tätoveerija ei ole edasi arenenud. Promob oma vanu töid ja asju. Palju on kurdetud tätoveerija suhtumist.

DADDYS GIFT TATTOO – selle salongi jagamismänge näinud kõige rohkem (sellest ka suured laikijate numbrid), samas tätoveeringud on kehva kvaliteediga.

Katrin Tattoo –  Kunstiliselt kehva. Võrreldes eelmiste aastatega, siis viimase aastaga on tööde kvaliteet natuke paranenud. Teeb väga palju reklaami ja jagamismänge klientuuri saamiseks.

Casey Jones “ART FACTORy” – EI SOOVITA!!! Väga kehvad tätoveeringud, tüüpiline KRAAPIJA!!!

Dem Big Lemons Tattoo – Kunstiliselt väga kehva. Jooned kehvad. Väga palju reklaamib ennast igal erineval viisil otsides sedasi uusi ohvreid. EI SOOVITA!!!

– – – TARTU – – –

BACKBONE TATTOO – mitmel aastal saanud parima tätoveerimise salongi tiitli ja kindlasti on Eestis üks parmaid saloge, kõrge tasemega kunstilised tööd – tätoveerjad Rainer Lillo, Rainer Pleer, Kaarel Krall, Ants RaubaEdmar Saluoja, Lili Lind.

MICO GOLDOBIN – master of linework and dotwork. Väga hea tätoveerija. Lisaks teeb käsitsi tätoveeringuid (kui soovite teistsuigust tätoveerimise elamust, siis on võimalik seda saada).

TRIINU EINBERG – Mico õpilane

STEN SAVI – dotwork master – etno hõngu. Väga hea tätoveerija. Lisaks teeb käsitsi tätoveeringuid (kui soovite teistsuigust tätoveerimise elamust, siis on võimalik seda saada).

SOULMARK TATTOO & GALERII – värskeim ametlik tattoosalong Tartus. Tätoveeringud on kvaliteetsed ja kunstiliselt huvitavad.

TARTU-TATTOO – tätoveerjad Reemo Sarapuu ja Mooni Treier – Lisaks piercing ehk kehaaugustamise teenus.

TARTOO TATTOO – mitte ajada sassi teise salongiga, sest tehakse väga erinevat stiili ja kvaliteeti – tätoveerijad Anton Brusko, Taavi Unt ja Janis Kõrkjas. Lisaks tätoveeringute lasereemalduse teenus.

WARSHIP TATTOO – tätoveerija Egert Roos – kunstilise poole pealt tätoveeringud lonkavad.

TATTOOSKY – EI SOOVITA!!! Väga halva kvaliteediga tätoveeringud, lisaks hügieeni ja tätoveerija tööeetika osas kaebuseid tulnud!!!

– – – NARVA – – –

Maila Tattoostudio – tätoveerija Maila Veske – värvilised realistlikud tätoveeringud ja eriti hästi tulevad välja just loomad.

OLEG  NARVSKY

– – – VILJANDI – – –

UNDERGROUND VOLTAGE TATTOO – tätoveerija Edy Kalevi Kaaviste – tätoveeringud on nii ja naa, sellise kogemustepagasi osas peaksid tulemused olema paremd. Lisaks on tulnud korduvalt halba tagasisidet V.P Piercing-u kohta, kes käib seal salongis kehaaugustamise teenust pakkumas.

President Ink Tattoo Stuudio – tätoveerija Pavel Pojetski – andekas tätoveerija, kuid palju negatiivset tagasisidet, seoses Eesti vastase hoiakuga. Kui soovite kiruda Eestist ja ülistada Venemaad, siis see tätoveerija sobib.

Soovitaks vaadata Tartu või Tallinna suunas!!!

– – – PÄRNU – – –

INK&ART TATTOO SHOP

TIMO TATTOO –

UTA TATTOO –

WEG DISAIN TATTOO –

Soovitaks vaadata Tallinna ja Tartu poole!!!

– – – RAKVERE – – –

ARTORICH STUDIO – hetkel ei oska kommenteerida, vahepeal tekkinud uued tätoveerijad jne, et mõne aja pärast vaatan uuesti üle. Varem ei soovitanud.

– – – MUU EESTI – – –

Kaisa Kritseldused (Kilingi-Nõmme)

– AVELI TATTOO –

KRAAPIJAD – Trybalmaster Vandelin, Kristine Kiik, Timo Tulnola, Diana tattoo Türil, Kodanik Martin, Maxxx tattoo, Elinart, Roland Rolts Paabo, Andero Kõrv (lõpetas tätoveerimise), Tiit tätoveerib (õpib ja parandab olukorda), Kai Gilojev …. Lisaks tätoveerijate nimekirjast tuleks ka osad tätoveerijad siia alla panna, kuid selleks olen pannud kehvemad tegijad nimekirjade lõppu. NB! Pole mõtet tulla ähvardama ja kes teab mida korraldama (jah, seda on korduvalt tehtud nimekirjas olevate isikute poolt). Ma ei plaanigi kustutada neid nimesid, olgu teistele õpetuseks. Oma viga, kui ei kannata kriitikat ja ei saada aru, et ikkagi suur vastutus on tätoveerida inimesi ja sedasi süüdimatult inimeste nahkade rikkumine ei ole normaalne tegevus. Jah, Teie teete oma arvates head tööd, kuid hiljem inimesed vajavad abi, et Teie tehtud jama parandada.

NB!!! Tätoveerijat valige hoolega. Palun vaadake võimalikult paljude tätoveerijate tätoveeringuid ja siis saate paremini aru, kes on hea tätoveerija ja kes ei ole. Meie pisikeses Eestis on üllatavalt palju tätoveerijaid ja kahjuks on tätoveerijaid, kes teevad kehvasid ja vahel lausa kohutavaid tätoveeringuid. Ärge valige oma kodukohale lähimat tätoveerijat. Ärge usaldage soovitusi. Eesti on väike ja oluline on ikkagi see, et saaksite ilusa ja kvaliteetse tätoveeringu. Tätoveering on terveks eluks ja hoolikamalt tuleb teha valik. Tätoveerija valimisel lähtuge ikkagi oma tätoveeringu soovist, mitte soovitustest. Ise tuleb ära teha korralik eeltöö!!!

Minu käest väga tihti küsitakse, et millist tätoveerijat mina soovitan. Tegelikult oleneb kõik tätoveeringu soovist. Oleneb, mis stiili tätoveeringut soovitakse ja vastavalt sellele otsida tätoveerija, kes oskaks seda stiili kõige paremini. Seega tuleb ISE ära teha korralik kodutöö. Lisaks soovitan uurida ka seda, mis toimub välismaal.

Siit blogist leiab TÄTO rubriigist palju kirjutisi tätoveeringute kohta ja soovitan uurida ja lugeda. Toon välja mõned olulisemad…

2016. aasta PARIMAD valitud!!!

Soovitage LÄHIMAT HEAD JA ODAVAT tätoveerijat… WHAAAAAT?

Odavad tätoveeringud

SHEERI KAMA JA VÕIDA KÄKK

Kummalised täto videod ja kohutavad tätod

Hügieen tätoveerimisel ja iluaugustamisel

Kuidas ma hindan tätoveeringuid ja tätoveerijaid?

2015 aasta parmad tätoveerimise maastikul!

Lisaks tasuks uurida tatoveering.ee lehte, kus on samuti olemas infot tätoveerijate kohta ning leiab igasuguseid huvitavaid artikleid.  Ja FB grupis Tätoveeringud saab tutvuda tätoveerijate töödega.

Tätoveeringute huvilistele on nende kolme allikaga (FB grupp, tatoveering.ee ja see blogi) loodud väga hea pinnas oma eeltöö tegemiseks. Tätoveering on terveks eluks ja otsus tuleb teha hoolikalt!!!

Advertisements