Minu kogemus WTF geellakkidega

Kui otsisin tervisele ohutumaid võimalusi küünte kaunistamiseks, siis jõudsin WTF geellakkide infoni ning käisin tootekoolitusel. Lugeda saab SIIT. Kuna need geellakid jätsid väga hea mulje, siis otsustasin tulevikus kindlasti proovida ja nüüd ma selle kogemuse saingi.

Juhuslikult jäi silma, et äsja WTF geellakkimise koolituse läbinu otsis inimesi, kelle peal harjutada. Üldiselt erinevates teemades suhtun algajatesse vähe skeptiliselt, sest tulemus võib tulla natuke kehvem. Samas algajad ka peavad ju kusagilt alustama ja harjutama. Kuna teadsin, et Tradehouse-s koolitajad teevad väga head tööd, siis sellel korral ma isegi ei muretsenud. Kui tulebki natuke kehvem tulemus, ei hullu, inimene saab harjutada ja ma saan lõpuks oma kogemuse.

NB! Enne geellakkimist ei tohi käsi kreemitada ja küüsi õlitada. Mida puhtamad küüned, seda paremini geellakk kinnitub ja püsib. Mina pesin nõusid enne gellakimisele minekut, et ikka küüned võimalikult puhtad oleksid.

Kogu protsess kestis umbes tund ja 30 minutit. Tegija oli väga asjalik. Lasingi küüntele erinevaid värve panna, et saaksin vaadata, mis toonid mulle sobivad ja meeldivad. Muidugi oli mul ka oma erisoov ja olin kaasa võtnud holograafilised litrid. Õnneks tegija oli nõus katsetama mu ideed ja usinasti üritas seda teostada. Tulemus oli see, mida olin soovinud – küüned sillerdasid päiksega. Kahjuks me siis ei teadnud, et oleks pidanud panema kaks kihti pealisgeeli, et litrid paremini püsiksid. Teiseks nädalaks olid enamus litritest oma teed läinud.

Kõige meeldivam oli see, et kogu protsess oli lõhnavaba ja geellakil ei olnud lõhna. Minu jaoks oli see väga suur pluss, sest mind näiteks alati häirib küünelakiga maniküüri keemiline lõhn. 

Kahjuks juhtus nii, et kohe esimesel õhtul rikkusin kogemata maniküüri. Pakkisin asju ühte kilekotti ja siis avastasin, et kilekotil olev trükimuster määris käsi ja ühe käe küüsi. Heledamates toonides geellakk oli määrdunud välimusega ja isegi pestes ei tulnud tumedad kohad maha. Arvatavasti jäi trükivärv kinni sinna, kus geellakk ei olnud korralikult kaetud pealisgeeliga (servad ja üks suurem laik). Päevade möödudes muutus asi tzupz paremaks.

Esimestel päevadel oli natuke harjumatu. Kuna ma ei laki küüsi, siis geellaki kiht oli harjumatu ja eks see on natuke paksem ka võrreldes küünelakiga. Esimesel nädalal oli maniküür ilus. 7ndal päeval väljakasanud osad veel ei häirinud ja ainult paarist kohast oli geellakk natuke kahju saanud. Tegelikult oleksin siis soovinud eemaldada geellaki. Mul kasvavad küüned väga kiiresti ja väljakasvavad osad muutuvad kiiresti suuremaks ning hakkavad häirima. Kuid katse mõttes hoidsin geellakki küüntel veel ühe nädala, et näha, kuidas vastu peab.

Teisel nädalal, mida päev edasi, seda rohkem väljakasvanud kohad hakkasid häirima. Näiteks heledatel küüntel ja tumelilladel küüntel jäi eriti tugevalt näha. Samas fuksiaroosadel ja punastel küüntel oli asi parem ja ei torganud nii silma. Geellakk hakkas vaikselt väsima, kuid 14ndal päeval tegelikult oli ikkagi tulemus väga hea. Kokku oli vaid neljal küünel geellakk servades natukene narmendama hakanud. Tavaline küünelakk oleks selleks ajaks juba ammu kohutav olnud.

Kogemusest ütleks, et geellakk on tõesti väga mugav. Näiteks kui muidu ei laki küüsi ja oleks vaja nädalaks korralikult püsivat maniküüri, siis geellakk on väga hea valik. Plussiks ongi see, et maniküür püsib kauem ilusana. Kui küüned kasvavad kiiresti, siis tuleb arvestada sellega, et väljakasvanud kohad võivad suhteliselt ruttu häirima hakata. Samas kui kodus on kõik vahendid olemas, siis ikkagi väga mugav, sest tõesti maniküür püsib kaua ilusana. Mina jäin oma kogemusega igatahes väga rahule.

Kindlasti tuleks geellakk eemaldada õigesti!!! Selleks pöörduda küünetehniku poole või osta Tradehouse poest geellaki eemaldaja (pealmine pind viilida, vatipadjad immutada vedelikuga ja asetada küüntele, ümber mässida foolium ja oodata 10 minutit) või ettevaatlikult viilida geellakk maha nii, et ei vigastaks liigelt küüneplaati.

Ise ei tohi hakata nokkima ja kraapima geellakki. Miks? Sellest kohe kirjutan. Ma teadsin, et sedasi ei tohi teha, kuid katse mõttes ikkagi tegin.

Kujutasin ette, et olen tädi Maali maalt, kellel on küüntel juba väga väsinud geellakk, aga ei ole võimalik küünetehnikut külastada. 

Esimene katse. Määrisin küüned õliga ja hoidsin sõrmi kuumas vees 5 minutit. Siis apelsinipulgaga hakkasin vaikselt geellakki servadest lahti harutama. Ütleks nii, et kuna geeli kiht oli soojaga pehmem, siis tõesti saingi nendelt küüntelt geellaki maha. Kuid oli näha, et geellakiga koos tuli küüneplaadilt pealmisi kihte. Lõpuks küüned pealt narmendasid. EI TOHI SEDASI TEHA!!!

Teine katse. Pealispinnad käisin viiliga üle (et pealislakk murda ja atsetoon saaks kihtide vahele toimetama). Õlitasin küüntenahad. Atsetooniga vatjapadjad panin fooliumiga küünte ümber ja ootasin 10 minutit. Kusjuures mul ei olnud kodus fooliumit, aga leidsin kapist shokolaadi ning harutasin sealt fooliumit. 10 min hiljem kolmest katsealustest küüntest ühel pudises geellakk kraapides maha, teistega ei juhtunud midagi. Seda atsetooni asja kusagil internetis kirjutati ja selle tõttu proovisin, et kas toimib. Kohati jällegi tekkis küsimus, et kui ohtlik see ikkagi on, sest sõrmed olid 10 minutit atsetooniga koos. Lisaks tekkis tunne, et mul vist on mingi odav vene küünelakieemaldi, mis ei kõlbagi kuhugi ja mis haises odekolonni järgi. Jep, mu sõrmed terve õhtu haisesid odekolonni järgi ja see lõhn ei tahtnud kaduda. SEE MEETOD EI SOBINUD!

Neljas katse. Kuivad käed ja lihtsalt hakkasin geellakki apelsinipulgaga harutama. Tulemus oli kohutav, märgatavalt haaras geellakk küüneplaadi kihte kaasa. Küüned narmendasid pealt hullemini võrreldes soojendatud geellaki eemaldamise tagajärjega. EI TOHI SEDASI TEHA!!!

Viies katse. Lihtsalt viilisin küüntelt geellaki maha. Tuli jälgida, et kui osati oli juba geellakk maha viilitud, et kogemata küüneplaati ei lihviks vaid ikkagi kohti, kus veel on geellakki. Ikkagi küüneplaadid said kahjustada ja muutusid õhemaks. KUID SEE ON HÄDAOLUKORRAS PARIM VÕIMALUS!!!

Kuues katse. Kusagil poes jäi silma Depend geellakkide eemaldajad, mõtlesin seda katsetada, aga olin oma katsetamisest juba nii väsinud, et loobusin poodi ronimisest.

Kahel küünel jätsin geellaki alles ja üllataval kombel olid need küüned isegi kolmanda nädala lõpus ilusad. Alles siis viilisin maha, sest noo väljakasvand osa tõsiselt juba häiris.

Ehk siis kogu katsega hargnes lahti see, et kui kodus ei ole olemas vastavat vedelikku geellaki eemaldamiseks ja ei ole võimalik küünetehniku juurde minna, siis geellakki ei tohi nokkida vaid ettevaatlikult viilida maha!!! 

Ise erinevatel mittesoovituslikel viisidel geellaki eemaldamisega võib oluliselt kahjustada küüneplaate ning tulemuseks on tunduvalt õhemad küüned.  Katse ajal ma ei muretsenud, sest mul endal on väga tugevad küüned ja kahjustatud osad kasvavad kiiresti välja, kuid õhemate küüntega inimestele võib asi lõppeda küll kurvalt.

Muidu jäin kogemusega rahule. Maniküür oli ikkagi suhteliselt kaua ilus võrreldes tavalise küünelakiga.

Advertisements

One comment

  1. […] Koolituse ajal kasutasime kunstküüsi nii et oma küüntel ma neid tooteid ei proovinud. Kuid hiljem otsisin küünetehniku, kes kasutas WTF geellakke ja sain oma kogemuse, millest kirjutan “Minu kogemus WTF geellakkidega“. […]

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.