“Minu imeline muutumine” – hüvastijätt liigse nahaga

Postitus vanast blogist 11.03.16

Osa 2 hooaeg 3.

Sellel korral keskenduti probleemile, mis tekib suure kaalukaotuse tagajärjel. Nimelt peale suurt kaalulangust tekib üleliigset nahka ja saates taastati naise ilu, mis oli kaalukaotuse tagajärjel kaduma läinud. Saate leiab SIIT.

Saatemeeskond oli valinud saatesse naise, kes oli väärt seda imelist muutumist. Kuigi noor naine oli elus läbi elanud raske kaotuse, siis ikkagi oli leidnud endas jõudu ja jaksu, et minna eluga edasi ning muuta oma välimust. Enne saatesse pöördumist oli käinud maovähenduse operatsioonil ning kaotanud oma kaalust 43 kg. Väga tubli saavutus.

Kuid kaalulanguse tagajärjel tekkis kehale rippuv nahk ja just kõhu piirkonnas. Ning selles osas tõesti oli vajalik ilukirurgide abi. Saate lõputseremoonial rõhutati, et kaalu langetamisega tuleks arvestada ka sellega, et milliseks jääb keha peale kaalu langetamist. Tihti jääb rippuv nahk ning see võib omakorda tekitada inimesel ebamugavust ja isegi depressiooni. Seega suuremate kaalukaotustega tuleb arvestada sellega, et võib vaja minna kirurgilist abi keha ilusamaks muutmiseks. Saates oli näha, millisekes võib keha muutuda peale kaalulangust. Selline kogus liigset nahka võib tekitada inimesele igapäevases elus probleeme.

Minu jaoks oli saade väga huvitav ja just lõigud operatsioonidest. Huvitav on vaadata, kuidas lõigatakse üleliigne ära ja inimene õmmeldakse uuesti kokku. Aastate jooksul olen päris palju vaadanud erinevaid saateid iluoperatsioonidest. Mäletan, et päris alguses valdas iiveldus, kuid ajaga harjunud ja huviga vaatan, kuidas ilukirurgid tööd teevad.

Saate raames teostati mahukad operatsioonid ja nende puhul tuleb arvestada suurte armidega. Samas operatsioonid ja armid tasuvad ära. Armid ei ole nii häirivad võrreldes liigse nahaga. Saates oli näha, kuidas osaleja elu ja enesetunne operatsioonide tagajärjel muutus aina paremaks

Implantaatide osa oli samuti hariv. On olemas uuema põlvkonna rinnaimplantaadid, mille sees on kiibid vajaliku infoga. Ja rinnaimplantaatide valik on päris keeruline. Kas suuremad või väiksemad? Millise kujuga?

Huvitav oli see, et inimene ei ole mitte kunagi juuksuris käinud. Lõputseremoonial juuksur mainis ka, et ei tasuks ise kodus juukseid värvida. Siinkohal pean nõustuma. Poe juuksevärvidega värvimine kahjustab korralikult juukseid ja kogemata võib juuksed ikka päis korralikult ära rikkuda. Südamest muigasin, kui saates osaleja rääkis, kuidas ta ise juukseid lõikab. Ma olen seda nalja pikki aastaid teinud ja youtube vahendusel igasuguseid soenguid pähe meisterdanud.  Teate, vahel on see youtube üks paras kurjajuur!

Igatahes oli hea saade mõtteteradega. Piisavalt palju harivait infot. Väga tore osaleja, kes oli seda muutust väärt ning lõpptulemus oli tõesti ilus. Igatahes tasub seda saadet hoolega vaadata ja kuulata. Lisaks leiab saates osalejaga intervjuu SIIT.

Peale saadet jäin mõtisklema selle üle, et mis tunne oleks elada, kui nahk oleks seljas nagu XXL suuruses kleit? Ma arvan, et teades kogu seda infot, siis kaalu suurenedes hakkaksin kiiresti probleemiga tegelema. Prooviks saada selgusele, kas tegemist on toitumisega või tervisliku probleemiga. Ja vastavalt sellele üritaks probleemi lahendada.

Ma tean, et need teemad on keerulised ning kõik ei ole must ja valge. Aegade jooksul näinud väga palju erinevaid saateid kaalukaotustest ning iluoperatsioonidest, mis on just seotud kaalulanguse tagajärgede likvideerimisega. Iga juhtum on erinev. Samas on silma jäänud see, et inimesed ei anna endale aru, mida oma kehaga tegelikult teevad. Kaalu osas hakatakse alles siis reageerima, kui asi on juba väga paha ja tõsiselt ohustab tervist. Tervise ja enesetunde huvides tuleks reageerida varem. Kui kaal põhjuseta tõuseb, siis tasuks pöörduda arstide poole, ehk on tegemist mingi terviseprobleemiga. Kui asi on toitumises, siis otsida abi ja tuge. Tõesti liiga hilja reageerides on väga kulukas likvideerida tagajärgi.

Teiste saadete kohta saab lugeda TV “Minu imeline muutumine”.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s