Muljeid tätomessist ja kuhu kadus mu tätokirg…

sdr

15. septembril 2018 toimus Eesti tätoveerimismaastiku olulisim üritus –  Street Mirror Expo 2018 ehk tätoveerimise, tätoveeringute ja elustiili mess. Mess, mis tõi elevust nii tätoveerijatele kui ka tätoveeringute huvilistele. Muidugi oli selle ürituse külastamine minu jaks kohustuslik tegevus. Väikese hilinemisega jagaks oma muljeid ka lugejatele.

Sellel aastal ei olnud võimalik isegi kogemata üritust maha magada (teema, mis minul hajameelsusest kipub tihti juhtuma), sest SME 2018 tuletas ennast erinevatel infokanalitel meelde. 5+. Juba siis oli aimata, et üritus tuleb võimas ja nii ka oli.

Messil oli kohal päris palju tätoveerijaid, kes kõik oma tööpostidel usinasti tätomasinaid põristades tätoveerisid. Põnev oli seda kõike jälgida. Võrreldes eelmiste kordadega sellel korral oli esindatud rekordiline arv tätoveerijaid. Kinnitus sellest, et tätoveerimine ja tätoveeringud on populaarne teema ja iga aastaga aina populaarsemaks muutumas. Esindatud olid Eesti parimad tätoveerimissalongid ja parimad tätoveerijad. Muidugi mitte kõik, aga enamus kindlasti. Arvestades, et viimastel aastatel uusi tätoveerijaid ja uusi tätoveerimissalonge aina juurde tekib, siis selline mess on väga hea koht, kus saab ennast nähtavaks teha.

Minu nahka torkinud tätoveerijatest 8st 6 olid messil ilusti olemas. Puuduva 2 puhul üks on kahjuks meie seast lahkunud ja teise osas ma siiani ei tea, kes selle tätoveeringu autor oli. Omaette muigasin, et kas kunagi tuleb see päev, kui SME-l olles saan öelda, et enamus tätoveerijaid on mu nahka torkinud. Eks näis, kuidas mu tätoprojekt aastate jooksul edasi kulgeb. Suhteliselt keeruline on kokku koguda erinevate tätoveerijate käe alt killukesi, et lõpuks saada valmis mingi suurem üllitis.

Tagasi tulles ürituse juurde ja kõige olulisema juurde – tätoveeringute eksponeerimine züriile ja parimate valimine. Sellel aastal oli asi natuke teisiti korraldatud. Eelmisel korral näidati züriile tätoveeringuid järjest ja kuna esitatavaid tätoveeringuid oli väga palju, siis suhteliselt väsitav oli toimuvat järjest jälgida. Samas oli kindel ajavahemik, mille jooksul kõik toimus. Sellel korral oli kõik ilusti ajaliselt paika pandud, et mis ajal mis kategooria teema on ja kõik oli terve päeva peale ära jaotatud. Kui ma oleks soovinud kõiki võistluses osalevaid tätoveeringuid näha, siis oleksin pidanud messil viibima terve päeva. Kuid kuna olude sunnil sain ainult korraks messilt läbi põigata, siis pidin leppima sellega, millist kategooriat just sellel ajavahemikul näidati. Suur pluss oli see, et suurelt ekraanilt sai näha eksponeeritavaid tätoveeringuid ja ei pidanud läbi rahvamassi poodiumi äärde trügima (eelmisel korral oli selle teemaga natuke keerulisem, poodiumilt kaugemal olles ei olnud võimalik poodiumil olevaid tätoveeringuid näha). Võistlustööde tase oli väga hea. Jooksvalt kippusin hoopis messikülastajate tätoveeringuid piiluma. Aimasin, et külastajate seas on võistlustöösid ning nii mõnigi huvitav tätoveering jäi silma (hiljem avastasin, et mõni nendest sai autasustatud koha).

Kahjuks ei oskagi rohkem sellest messimelust midagi edasi anda. Üritus oli võimas ja hästi korraldatud. Igasugused huvitavad müügipoksid ja esinejad jne. Messilt lahkudes jäin lootma sellele, et ehk hiljem saab näha pildigaleriisid ja ülevaated võidetud tööde kohta. Erinevad pildigaleriid ilmusid ja sai väga hea ülevaate võistlustöödest, mis kinnitas, et meil on tasemel tätoveerijaid. Siiani ei ole silma jäänud ülevaatlikku infot selle kohta, et milline tätoveerija millise tööga millise auhinna sai. Põgusalt miskit erinevate tätoveerijate sotsiaalmeedia kontodel näinud, aga väga raske ikkagi aru saada, et kes mida mille eest. Ehk järgmisel aastal messi korraldajad pööravad ka sellele teemale tähelepanu, et avalikkus paremini saaks ülevaate ja see oleks kindlasti huvitav ning oluline info. See ongi ainuke nurin minu poolt. Ma ei oska kommenteerida, kas ja kui väsitav oleks olnud olla terve päeva messil, et näha kõiki võistluses osalenud töösid. Huviga jään ootama järgmist SME-d.

Messimelu saab näha järgnevatel linkidel.

GALERII | Vaata, millised nahapildid võistlesid tätoveeringumessil Street Mirror Expo

FOTOD | Keha kaunistamine massidesse! Vaata, mis toimus Tallinna tätoveerimismessil

Street Mirror Expo 2018 FB lehelt leiab ka pilte

Galerii ja video: järjekordne elustiilimess tõi kohale mitmed kirevad tätoveerimishuvilised

Igatahes jah. Tegelikult messil viibides ma ei suutnud seda messimelu nautida. Õudusega avastasin, et midagi on puudu, midagi on valesti. Oli kadunud see kirg, mis mind valdas paar aastat tagasi sama üritust külastades. Kuhu see kadus?

Nüüdseks olen tätoveerimise teemades ulpinud 5 aastat. Selle aja jooksul olen tuhninud tätoveeringute ajaloos; analüüsinud tätoveeringuid kunstilise nurga alt; õppinud tätoveerimist ja kõike sellega seonduvat; teinud huvitavaid katseid; uurinud infot selle kohta, et kuidas tegelikult tätoveeringud mõjutavad organismi ning millised on ohud ja riskid seoses tätoveeringutega; luubi alla võtnud tätoveeringute vananemise ja ajas muutumise ning inimeste nahal olevaid tätoveeringuid selle nurga alt uurinud; jälginud nii Eesti kui ka üleüldiselt tätomaastikul toimuvaid muutuseid ning kõige lõpuks õppisin ettevõtluse teemat ja jällegi läbi tätoveerimise prisma. Kogu selle aja jooksul kuidagi kuhugi on ära kadunud see huvi ja kirg, mis oli aastaid tagasi. Kas tõesti minu jaoks see ring hakkab otsasid kokku tõmbama? Mis edasi? Pole õrna aimugi…

Tegelikult eks ma juba varem märkasin selle kire hääbumist. 5 aasta jooksul on nii palju muutunud. Mida populaarsemaks on tätoveerimine ja tätoveeringud muutunud seda kiiremini on hakanud see kirg hääbuma. Minu jaoks on kuidagi kuhugi ära kadunud see erilisus, mis vanasti tätoveeringutega kaasas käis. Tätoveeringuid vaadates aina harvem tekib WOW momenti. Mitte, et tätoveeringud kehvad oleks, vaid kuna nüüdseks on tätoveeringud juba nii populaarsed, siis see teema on muutunud nii tavapäraseks. Kui vanasti vaatasin, et ohoooo tätoveering, siis nüüd vaatan, pfffff jälle tätoveering. Minu jaoks nagu haruldane kaup oleks muutunud massitoodanguks. Kui see asi sama kiirusega edasi läheb, siis varsti on hoopis suures hinnas puhas nahk.

Muidugi on positiivseid külgi tätoveeringute populaarsusega. Ühiskond harjub ja kohaneb ning ajaga kaovad kummalised hoiakud seoses tätoveeringutega (teate küll need imelikud hoiakud, mida puhtanahalsed tätonahaliste kohta arvavad). Ehk ka inimeste tadlikkus tätoveeringutest ja tätoveerijatest kasvab. Kuigi jälgides toimuvat, siis on näha, et 5 aasta jooksul asi oluliselt paremaks pole läinud.

Tõmbaks selle postituse kokku. Ei teagi mis edasi, kas peaksin kuidagi selle tätokire kusagilt üles tuhnima või peaks laskmagi asjal minna… ex näis… ex näis… mõned kunagised püstitatud eesmärgid on veel täitmata, et ehk ikkagi teha veel viimane spurt enne otsade kokku kraapimist… See siis käib täto teemade kohta. Kuna mu huviks on ju kogu keha muutmise valdkond, siis on veel palju avastamist ja õppimist.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s