Hügieeniloeng iluteenindajatele ja ilumess (sügis 2018).

thumbnail_IMG_20181016_151704-horz

Ilu- ja isikuteenindajad peaksid regulaarselt iga paari aasta tagant täiendama oma hügieeni alaseid teadmisi, et olla kursis muudatustega. Kuna minu teadmised hakkasid juba vaikselt aeguma kuna 2 aastat hakkas täis saama, siis seadsin sammud hügieeniloengule.

Nagu ikka, parasjagu keeruline on leida hügieeniloenguid, sest ega neid nii väga silma ei jäägi. Pikalt tuleb otsida ja tuhnida. Nii elementaarne asi, aga ei mingit kindlat süsteemi, et millal kes kus mis vahedega selliseid koolitusi korraldab. Miskit olin kogemata maha maganud. See tüütu hetk kui leiad info koolitusest ja siis avastad, et see just toimus 1-2 kuud tagasi. Ja siis jahtisin ühte kindlat hügieeniloengut, kord ei saanud Pärnu omale pihta, siis ei saanud Tartu omale pihta ning tundus, et jäängi oma teadmistest ilma. Kuid siis äkki ilmus info, et Tallinnas ka toimub ja sellel korral ilumessiga samas kohas. Jeeey.

Hügieenikoolitus oli huvitav ja informatiivne. Sama koolitust olin kuulamas käinud 2016 novembris ja juba teadsin ette, et see saab olema just see, mida mul vaja on – põhjalik, väikse huvitava huumoriga (mis aitab mingit infot hiljem hästi meeles hoida), palju olulist infot jne. Koolitust kuulates pidin korduvalt tõdema, et aastate jooksul on toimunud muudatusi, mida peaks kindlasti teadma. Lisaks märkamatult oli nii mõnigi oluline infokilluke aja jooksul ununenud. Minu jaoks on endiselt arusaamatu, miks sellised koolitused ei ole ilu- ja isikuteenindajatele kohustuslikud?

Koolitusel istudes tundsin, kuidas pea kohal mõni murepilveke tormipilveks muutus ja lisaks veel igasugused pisikesed murepilved lähenesid. Üks teema on see, kui tarbija ostab tooteid ja teenuseid. Täiesti teine teema on olla ise toodete ja teenuste müüja. Ma olen nagu seal kusagil vahepealses osas, hakates astuma ühest teemast teise. Muidugi ma ei tea, kas ma üldse lõpuks selle sammu teen, aga ikkagi on huvitav see kõik läbi mängida uurides ja õppides. Huvitav – ok, tegelikult alati asi ei ole huvitav ja vahel lausa kohutav. Paras peavalu… Igatahes koolitusel istudes tundsin, et eiiiiiiii, vist ikka eiiii…

Kas ja millal see väga hea koolitus toimub? Unistasin uurida, sest mul olid peas igasugused muud küsimused. Kahtlustan, et nii pea ei tule, aga kes teab, tasub silmad peal hoida SIIN.

Tunnistust saades muigasin, et lõpuks ometi saan õige nimega tunnistusi. Kui ma aastate jooksul kogutud tunnistused seinale paneksin, siis inimesed saaksid korraliku üllatuse osaliseks. Tunnistusi vaadates tekib tunne, et need kuuluvad kolmele inimesele. Eip, tegelikult kõik on minu omad. Ja üks nendest nimedest otseses mõttes ajab muigama, aga see selleks, teemast saab tulevikus lugeda kehapäevikus, kui selle teemalised tätoveeringud ka lõpuks nahale jõuavad.

Sellel korral mul ei olnud plaanis ilumessi külastamine kuid kuna koolitusel olijad said tasuta ilumessile, siis kasutasin juhust ja tatsasin messil ringi. Tavaliselt enne ilumesse olen teinud eeltöö uurides, et mida messilt leiab ja milliseid huvitavaid teadmisi saaksin ammutada. Sellel korral olin nagu uppunud kala ja ei suutnud ennast mitte kuhugi haakida, õigemini ükski lant ei meelitanud ligi. Meenus, et siiani on läbi närimata möödunud ilumessidelt kogutud info ja mitmed ideed ning katsed teostamata. Jep, aina enam lõhnab asi abilise vajaduse järg.

Nii ma seal messil kulgesin ja tegelikult soovisin võimalikult kiiresti lahkuda. Ilutoodete foobia on vahepeal jälle endast märku andma hakanud. Pikemalt peatusin ainult ühes kohas – püsimeigi box. Ainuke koht, kus tundsin ennast koduselt. Nagu näha, ma ei saa ei üle ega ümber naha torkimise teemadest. Küsimusi aina tekkis ja sain väga huvitavaid infokillukesi. Lisaks soetasin ühe katse jaoks vidinaid (ainuke ost ilumessit, kolm pisikest teravat vidinat).

Sellest boksist lahkudes oli üks plaan valmis küpsenud – tulevikus kindlasti põhjalikumalt uurin ja õpin püsimeigi valdkonda. Tegelikult see teema on mulle aastaid huvi pakkunud ja ääri veeri miskit juba uurinud. Püsimeigi teema võrreldes tätoveerimisega on tunduvalt kallim, arvestades koolituste ja masinate hindadega. See ka põhjus, miks see teema mul kuidagi tahaplaanile jäänud. Nats kallis lõbu niisama uurimiseks ning teades, et suure tõenäosusega teenust pakkuma ei hakkaks. Korduvalt teinud püsimeigi teemades põgusa jalutuskäigu internetis ja huvitaval kombel on mind tabanud äratundmisrõõm – nii palju sarnaseid jooni tätoveerimise maailmaga. Kehvad tegijad, õnnetud kliendid, müügil uued või kasutatud odavad püsimeigi komplektid kehvade masinate ja kes teab mis värvipigmentidega jne. Suurimaks plussiks on koolitused ja neid ikka jagub. Igatahes, eks näis kuidas ja millal oma teadmishimulised küüned selle teema taha saan. Huvitavaid mõtteid on, aga eks näis.

Ilumessile sedasi ootamatult sattumine igatahes tasus ära. Otsima üles märkmed eelmistelt ilumessidelt, et mis huvitavad ideed ja katsed teostamist ootama jäid.

Sellel päeval koju kulgedes jäi silma ühel seinal ilutsev ussi pilt ja mind tabas omamoodi äratundmisrõõm. Muidugi ajasin oma keele ka ripakile, et selle ussiga ilus keeleselfi teha. Tziizaz, kui imelikke asju ma ikka teen. Mööduvale jalutajale oli see kindlasti veider vaatepilt.

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.